Ukraińska aktywistka chce reprezentacji w Sejmie RP

Natalia Panczenko / Fot. RMF FM
37

Dobrze by było, gdyby ktoś reprezentował nas w Sejmie – w rozmowie dla RMF FM wyznała ukraińska aktywistka mieszkająca w Polsce.

8 marca 2023 roku gościem Popołudniowej Rozmowy RMF FM była Natalia Panczenko, współżałożycielka Euromaidanu-Warszawa, niegdyś aktywistka Fundacji Otwarty Dialog Bartosza Kramka. W rozmowie z Piotrem Salakiem przekonywała, że społeczność ukraińska w Polsce jest bardzo dobrze zorganizowana. Jej zdaniem dobrze by jednak było, gdyby Ukraińcy mieli swoją reprezentację w Sejmie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skoro ta społeczność jest tak duża, to ktoś powinien ją reprezentować. Ale do tej pory o tym nie myśleliśmy, pewnie dlatego, że większość z tych osób i tak ma w tej chwili obywatelstwo ukraińskie, nie ma obywatelstwa polskiego, nie ma prawa głosu w Polsce – zaznaczyła Panczenko, najwyraźniej nie uwzględniając, że w krótkiej historii Ukrainy nie było bardziej pro-ukraińskiego sejmu niż ten warszawski. Zwróciła uwagę, że jeszcze przed wybuchem wojny w Polsce mieszkało 2,5 mln Ukraińców. I te osoby już powoli zaczynają te obywatelstwa dostawać dodała.

Wyznała także, co jej zdaniem źle funkcjonuje w Polsce, zaś na Ukrainie spisuje się na medal.
Jesteśmy bardzo blisko, jest bardzo dużo rzeczy, które mamy podobne i które nas łączą, ale są rzeczy, które są inne. To, co ich najbardziej denerwuje to to, że nic nie można załatwić przez telefon. W Ukrainie jest program “Państwo w smartfonie”, gdzie za pomocą swojego telefonu możesz załatwić wszystko. Każdą sprawę w urzędzie, w banku, można załatwić w telefonie powiedziała Natalia Panczenko. Zatem Natalio, szerokiej drogi! Na Ukrainie będzie ci lepiej.

Źródło cytatów:

Obrzydliwy hejt na prezeskę Fundacji “Wołyń Pamiętamy”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  Z pewnością ma poparcie u ŻYDOBANDEROWCÓW z pośród parlamentarnej ŻYDOWSKIEJ MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ.

 2. W K mówi

  Tak oto kłamstwo o uchodźcach wyszło na jaw. To akcja przesiedleńcza. Ukraińcy od setek lat systematycznie przesuwają się na zachód.

 3. Adam mówi

  I elegancko,wcale sie nie mozna bylo tego spodziewac.Polacy badzcie dalej naiwnymi debilami w pewnej czesci. A tymczasem obca nacja przejmuje ten kraj,mam nadzieje,ze …dobrodziejstw tego ubogacenia doswiadczycie jako pierwsi.Ja juz trace nadzieje widzac to co sie dzieje.

 4. Dante mówi

  Lekarka mówiła mi o ukraincach którzy chcą “załatwić” świadczenia z ZUS. Powiedziała że była na Ukrainie i tam nawet lekarza nie ma w niektórych miejscach o przychodni nie mówiąc.

 5. Boł mówi

  Jeszcze niedawno Mieli oficjalnego przedstawiciela mirona sycza (potomka zbrodniarzy banderowskich) – teraz maja też oficjalnych w sejmikach, radach miast itd. Ilu jest nieoficjalnych? Prawie cały sejm mają nieoficjalnie!

 6. Flex mówi

  Mało tej reprezentacji już jest?! Teraz już tak się nie afiszuje, ale wystarczy popatrzeć na Parlament sprzed kilku miesięcy i wyłapać osobników “ozdobionych” niebiesko-żółtymi wstążeczkami na tle 11 ze wstążkami biało-czerwonymi!

 7. Быдлошевский Л.З. mówi

  W 1947 roku w maju wywieziono z Bieszczad i Lubelskiego w 2-3 tygodnie w “Akcji Wisła” 170 000 sztuk Banderowca na Ziemię Odzyskane. W drugiej generacji było już 600 000 sztuk Banderowca a w trzeciej 1500 000 sztuk. To gdzie oni ten 1 500 000
  sztuk się podziało biorąc pod uwagę że 3 razy więcej Banderowców studiowało niż Polaków ?

  1 500 000 sztuk mówiących po Ukraińsku “Polaków” jest dzisiaj dyrekcja 6 000 000 Banderowców nowych co daje potencjał do zwycięstwa.

  Lenin w 1917 roku po przyjeździe ze Szwajcarii do Rosji miał kilkaset członków Partii. I wygrał. Banderowcy też wygrają. Jak Amen w kościele.

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 8. Precz mówi

  Precz i wara wam od tego co Polskie ,wy fałszywi i dwulicowi ukrakncy.Precz z Ppolski !!!

 9. wit mówi

  Przyjezdni z krainy u i potomkowie z akcji W, jak mogliście przeczytać w artykule, u was jest lepiej niż w tej Polszy . Wszystko u siebie możecie załatwić, pstryk, na “telefon”. Po co się tu męczycie. Życzymy wam “szybciutko opuścić to miejsce w podskokach”.

 10. JOZEF mówi

  Polacy debile……….mordercow przyjeli do swoich domów, na ulicach miast… te k…wy bandrowskie krzycza NA RYNKU KRAKOWSKIM W KRAKOWIE… 24/7 pomocy…silni mlodzi banderowcy nie walcza o swoj kraj tylko siedza wieczorami po bardzo drogich restauracjach popijajac drogie wino a do POSLKIEJ kelnerki mowia –spier..dalaj…….. POLACY obudzcieeeeeee sie!!!

 11. Hammurabi mówi

  @Быдлошевский Л.З.
  Jeśli porównać ukraińską obecność w Polsce do wojny, to praktycznie już kilka ważnych bitew wygrali, często uzyskując pole po sromotnej ucieczce wojsk polskich!
  Rozpoznanie mają doskonałe a jak wieść gminna niesie mają i haki na miłościwie nam panujących, co w połączeniu z jakże odmiennym charakterem rezunów daje im sporą przewagę.
  Proszę tylko popatrzeć na sejm i mniejszość niemiecką, zwolnioną z progu wyborczego. Mniejszość niemiecka w Polsce jest uznana i ma szerokie przywileje z tego względu. Przywileje w kraju, który spłynął morzem krwi przez nich, w kraju który dzięki nim ma kilkudziesięcioletnie zaległości rozwojowe, w dodatku pozbawionym prawdziwych elit!
  Dlaczego więc inna mniejszość o wiele liczniejsza niż niemiecka miałaby nie otrzymać podobnych a nawet większych praw?
  Zawsze i wszędzie taka sytuacja pomimo pozornego spokoju jest jak wulkan, który wcześniej czy później wybuchnie.
  To, co robi rząd relatywizując ukraińskie zbrodnie bądź godząc się na ich wyciszanie, przyznając przywileje potomkom morderców jest równią pochyłą do progu wybuchu konfliktu wewnętrznego na skalę jeszcze nieznaną Polakom.

 12. Anty mówi

  Niech wypierdala. Wołyń pamiętamy!!

 13. Alm mówi

  Ukraińska obecność w Polsce jest tylko możliwa dzięki chazarskiej dziczy która przejęła nasz kraj.

 14. Shadow mówi

  Jeśli ona pracowała dla Kramka i jego żony w Otwartym Dialogu (agenci obcych), to należałoby wypier…….lić na zbity pysk na upainę, bo na odległość brzydko pachnie.– I won wszyscy do siebie, odbudowywać swój kraj, a nie żebrać o wszystko w naszym kraju.

 15. Быдлошевский Л.З. mówi

  do Hammurabi @ o RFN i jego mniejszości narodowej niemieckiej mających przedstawicieli w Sejmie z głosami poniżej 5 procent i województwo Opolskie gdzie WSZYSTKIE tablice białe są niemieckie i polskie to już pisałem. Gutentag tj. Dobrodzien. Byłem i serce się krajalo z rozpaczy. Całe województwo niemieckie….To już jest koniec….Jestem nawet pewny…

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 16. Hammurabi mówi

  @Shadow
  Z całym szacunkiem oni nie żebrzą. Oni uważają, że im się należy i bez skrupułów sięgają jak po swoje a banda durni z frazesami o człowieczeństwie na gębach robi wyścigi w udzielaniu im tego, na co pracują Polacy w większości nie mogąc na nic więcej niż najniższa krajowa liczyć!
  Przecież samo przyznanie ukrom 500+, darmowej opieki medycznej, dodatków i mieszkań to policzek dla ciężko pracujących i ledwie wiążących koniec z końcem Polaków.

 17. bodek mówi

  Do tego moźe dojść niestety, mają pesele obywatelstwo i… przyzwolenie polskojęzycznych władz

 18. Hammurabi mówi

  @Быдлошевский Л.З.
  Małej wiary jesteś!
  Polska, to saletra, siarka i węgiel. Rozłożone te składniki są tym, czym dziś większość Polaków.
  Połącz je jednak w odpowiednich proporcjach i pozwól się pobawić zapałkami zdrajcom a przekonasz się co się stanie.
  Właśnie dlatego wciąż różni się Polaków a ci póki nie pojmą tej prostej rzeczy w dupsko dostawać będą.

 19. Historyk mówi

  Szkoda , że nie zażądała dla nich broni palnej bez żadnych ograniczeń. Myślę, że wielu w sejmie by to poparła.

 20. Ewa-Maria mówi

  To było do przewidzenia że skoro mają nadany PESEL więc prawa oraz przywileje ich dotyczą. Szok że banda rządząca do tego doprowadziła. Coraz śmielej sobie poczynają. WOŁYŃ pamiętam i nigdy nie zapomnę.

 21. M.K. mówi

  Analogicznie przydałaby się reprezentacja Polaków w parlamencie Wielkiej Brytanii czy Irlandii.

 22. Ewa-Maria mówi

  @ Józef przyjdzie czas że Polacy się wybudzą z tego letargu. Moja nadzieja w rolnikach i górnikach. Ktoś musi zapoczątkować i poprowadzić do ,, boju,, Wierzę w to że to nastąpi , wystarczy mała iskra zapalna. Tym bardziej że w Czechach już ten problem coraz bardziej narasta.

 23. jakubW mówi

  A czy ona z Polski nie może zadzwonić na Ukrainę? Będzie mogła załatwić każdą sprawę jak sama mówi. Nie widzę problemu

 24. Adam mówi

  Glupia biedna ukrainka. Niech zażąda miejsce dla swoich przedstawicieli na kremlu. Tam jej dadza.

 25. Krzysztof mówi

  Chyba ją pogięło ? Absolutnie , zaraz zgłoszą się białorusini , czesi rumuni itd. Żydów już mamy w parlamencie i to większość. Co to jest ? Burdel czy co?

 26. Dominik mówi

  Kompletna niedorzeczność, chore pomysły, oni są coraz bardziej bezczelni !!! Absolutnie nie można na to pozwolić !!!
  Nikt jej nie trzyma tutaj na siłę. Zawsze może wrócić do swojego kraju, wziąć karabin i do boju !!!

 27. Grażyna mówi

  Żadnych reprezentantów Ukrainy w POLSKIM sejmie. Nie obchodzą mnie chcenia tej paniusi. Niech wyjeżdża do siebie i tam realizuje swoje zachcianki.

 28. Maksymilian mówi

  Jako mniejszość powinni mieć miejsce w Sejmie. A jeśli nie mają to nasza Konstytucja jest do dupy. Powinni mieć zapewnione miejsce, niezależnie od wyborczego progu. Ale ja się nie znam. Rozum mi tylko podpowiada, że taka sama sytuacja jest u naszych polskich braci w Ukrainie, Litwie, Łotwie, a także w Niemczech i Francji, Anglii. Mniejszość zasługuje na reprezentacje w Sejmie, a nawet w Senacie. W Trybunale Konstytucyjnym chyba nie… Chyba, że kandydat potrafi dobrze gotować dla Prezesa…😁

 29. Krzysztof mówi

  Jedynym reprezentantem Ukrainy w Polsce jest ambasada i tak ma zostać

 30. Krzysztof mówi

  Poza tym jakim prawem ktoś kto powinien siedzieć w więzieniu za atak na ambasadora Rosji, upomina się o miejsce w polskim sejmie?!?!

 31. Быдлошевский Л.З. mówi

  W Niemczech ? Kolega jest niezorientowany. Żadnych praw Polscy nie mają …żadnych… Żyje w RFN kilka dekad ….Banderowcy tak…Kolega chyba się pogubił …..

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 32. Adrian Judasz Chromenko mówi

  Pacynka Sorosa

 33. adam mówi

  Mozce to i dobrze.Jestesmy Pacholkami i nieprzeszkadza nam plucie w twarz.Mamy wspanialych Przywodcow,wybierzemy jeszcze lepszych.Wiecej Kapusi i Rudej swoloczy ktorzy poprzez Wojne z Rosja poprowadza nas i Banderowcow do Wspanialej Radioaktywnej Przyszlosci.Naszym haslem- Mniej Chleba-Wjecej Atomu.Adam Falkowski

 34. Irmina mówi

  Zanosi się na wspaniałą przyszłość dla poliniaków.Będą głosować jak amen w pacierzu na banderowców,na złość Putinowi.
  Polski już nie ma,sprzedajne,skorumpowane pachołki i te pobożne ,i bezbożne ,liberalne i konserwatywne mają jeden cel, dokopać Rosji ,a Ojczyzna? A co tam, to mało istotne.

 35. zagłoba sum mówi

  Wiadomo, ze w ukroknesejmie POLAKÓW jest garsta, moze kilkunastu. Reszta to antypolskie gnid, zydowskie, UPAdlińskie czy niemieckie. (nie)rząd warszawski to samo, banda zydów, ukrów i szabesgojów…

 36. Mieczysław S.Kazimierzak mówi

  W kolejnej UTOPII to jest z wiar w WOLNY RYNEK, liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIELIWE dla obrony DEMOKRACJI.. ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH, banderowskich, bandyckich korzeni?!
  Michael E. Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA. Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU, który przejął w działaniu rosyjski rasizm, do ŻYDOBANDERYZMU, który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ. Ten rodzaj wojny opisał Song Hongbing jako doskonalenia sztuki wywoływania kryzysów, aby na nich zarabiać.
  ANTYAMERYKAŃSKOŚĆ rosyjska to problem Ukrainiy, natomiast chińskiej to Tajwanu.
  Dziś spadkobiorcy wojennego komunizmu walczą z ŻYDOBANDERYZMEM, a Polska jest płatnikiem w tej wojennej konfrontacji.

 37. cccpsucks mówi

  te, sraksymilian – zamknij ryj, ok? żadnych upadlinców w sejmie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.