SKLEP-WPRAWO.PL

Ukraińcy wydadzą miliony na remont Muzeum Stepana Bandery

marsz ku czci Stepana Bandery/ fot. Twitter
7

Ponad 20 milionów hrywien (niemal 3 miliony zł) przeznaczą Ukraińcy na remont muzeum poświęconego ludobójcy Stepanowi Banderze w Uhrynowie Starym, miejscu jego urodzenia. W 2018 roku próbowano podpalić placówkę.

Ukraińskie media donoszą, że wydział budownictwa obwodu iwano-frankiwskiego (stanisławowskiego) planuje zawrzeć umowę z prywatną firmą „Nako Inwest” na remont Muzeum im. Stepana Bandery w Uhrynowie Starym. Na remont ma zostać przeznaczone 20,37 mln hrywien, czyli równowartość ponad 2,9 mln złotych.

Prace remontowe są związane z próbą podpalenia budynku w 2018 roku. Sprawca rzucił w kierunku drzwi muzeum materiał wybuchowy domowej roboty. Eksplozja doprowadziła do otworzenia drzwi, ale ogień uszkodził jedynie fasadę, drzwi i okna.

Przypomnijmy, że Stepan Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), odpowiedzialnej za ludobójstwo na ludności polskiej, dokonywanego od września 1939 do połowy 1947 roku. W jego wyniku zamordowano od 100 do 150 tys. osób.

– „Bohater Ukrainy” Stepan Bandera, przeszkolony przez Abwehrę tzw. prowydnyk krajowy OUN, to klasyczny fanatyk-terrorysta, zbrodniarz wojenny o cechach psychopaty, nienawidzący Polski i Polaków. Pod kierownictwem Stepana Bandery OUN rozwinęła w Polsce działalność terrorystyczną – dla wPrawo.pl mówi dr Lucyna Kulińska. – Bandera był zwolennikiem “narodowej rewolucji”, która – jak postanowiono na długo przed wybuchem wojny – miała „oczyścić” ziemie ukraińskie z „okupantów”, do których zaliczono zamieszkałą na Wołyniu i na Podolu ludność pochodzenia polskiego i żydowskiego. Wytyczył plan jej urzeczywistnienia i zatwierdzał plany wykonawcze masowych zbrodni. W czasie II wojny światowej, pomimo, że osobiście nie mordował, ponosił odpowiedzialność sprawczą i polityczną. To on nadał radykalny charakter organizacji OUN, która zbrodnię tę zaplanowała i przeprowadziła. Bandera jest dla Polaków symbolem zbrodni i okrucieństwa. To z jego imieniem na ustach fanatyczne hordy nacjonalistów ukraińskich wyrzynały kresowe wsie.

KUP KSIĄŻKĘ: „Bestie Bandery. Kaci Małopolski Wschodniej” – TUTAJ
Zachęcamy do obejrzenia nagrań ze Świadkami Rzezi Wołyńskiej:

„Własnymi rękami ściągałem z płotu niemowlaka nasadzonego na parkan”. Żołnierz AK, ppłk Stanisław Jastrzębski wspomina walkę z ukraińskimi ludobójcami [WIDEO]

„Była przyjaźń, nagle Ukraińcy zaczęli mordować!” Wspomnienia Marii Bartoś, Świadka Rzezi Zamojskiej [WIDEO]

Jak chrzestny chrześnicę zamordował w imię „Samostijnej Ukrainy”. „Widziałam poćwiartowane ciała.” Rozmowa ze Świadkiem ukraińskiego ludobójstwa, Krystyną Staniec [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Blady mówi

  Może coś dorzuci Juda Mychajło ,raz już dał 100 milionów mieszaniec.

 3. ANDRZEJ S LOBROW mówi

  Problem w tym, że nadal w Polsce jest władza o mętalności polskiej swołoczy bolszewicko-komunistycznej. Nikt nie będzie w stanie zakończyć rozdziału historycznego jakim było dokonane ludobójstwo na Kresach Wschodnich w tym sytuacja w Jedwabnem. NIc nam nie pozostaje, jak tylko skutecznie oczyścić Kraj od polskiej swołoczy bolszewickiego komunizmu. Jaką bronią swołocz komunistyczna walczyła z BOHATERAMI POLSKI walczącej o NIEPODLEGŁOŚĆ OJCZYZNY, taką samą bronią muszą byc zlikwidowani. ROZUMIECIE? Czy ROZUMIECIE?

 4. Marcin Malik mówi

  Trzeba zapytać Ukraińców czy oni w ogóle mają pojęcie, że Bandera zabił 100.000 Polaków. Jestem pewien, że na Ukrainie on jest przedstawiany w inny sposób niż w Polsce; także po to aby jeszcze bardziej nas skłócić.

  Gdy byłem w Gruzji, poszedłem do kłamliwego Muzeum Stalina w Gori, gdzie Stalin był przedstawiony jako bohater. Gruzini do dziś wierzą w te kłamstwa i kochają Stalina, a wy dziwicie się, że ukraińska klasa pracująca wierzy? Co oni innego mają? Żydowskiego prezydenta.

  Czyngis Khan jest na każdym banknocie Mongolii, mimo że był masowym mordercą.

 5. W K mówi

  Widocznie nie mają co z pieniędzmi robić, skoro muzeum dla psów łańcuchowych budują.

 6. Rebih mówi

  Nikogo nie powinno dziwić, że Żydzi władający niepodzielnie Ukrainą sponsorują takie działania i nie jojczą na cały świat, że „słyszą stukot bydlęcych wagonów”. To tylko znak, że planowane jest wykorzystanie Ukraińców w roli mięsa armatniego. Ale najpierw trzeba ich oślepić barwami narodowymi i ogłuszyć pieśniami narodowymi.

 7. Boguslaw mówi

  Wlasnie
  Jedno ponizenie naszego narodu goni nastepne…
  Jak sie u siebie w rzadzie toleruje takich dewiantow, ktorzy jeszcze do tych darow dopisuja superperfidne wytlumaczenie, jakobysmy to wszystko, ” w imie dobrosasiedzkich stosunkow ….!
  A oni skurwiele, tez w imie dobrosasiedzkich stosunkow robia nam wala!
  I nigdy nikt za nic nie zechcial nawet przeprosic!
  Za takie niewypowiedziane okrucienstwo, jakie sie osstatnio czyta i slucha!
  Kiedyz wreszcie trafi ich wszystkich razem szlag, tam z gory od naszego Duzego Taty, aby wreszcie dalo sie zyc godnie!
  Wszystkim wiadomo, ze to wszystko NIE MOGL zrealizowac zaden przecietny CZLOWIEK, tylko narod satanistycznych bestii, bez duszy i resztek wstydu!!!
  To tak, jakby nasrac komus pod drzwiami, zadzwonic i poprosic o papier, tylko w wersji zabawowej!
  TO MUSI KIEDYS WRESZCIE WYBUCHNAC!
  Niepogrzebane po lasach i stepach i zbeszczeszczone POLSKIE Ciala czekaja na przywrocenie swojej naleznej godnosci!
  Na co im to wszystko bylo!
  Teraz tam mieszka tylko diabel i nic wiecej nie chce urosnac!
  POLSKA= CHRYSTUSEM SWIATA, tak, jak Palestyna!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.