Ukraińcy na miejscu wybuchu rakiety w Przewodowie. Na razie nie ma mowy o wspólnym zespole śledczym

polscy śledczy badają miejsce wybuchu rakiety w Przewodowie/ fot. screen
11

W piątek (18.11.2022) przedstawiciele ukraińskich służb pojawili się na miejscu wybuchu rakiety, która zabiła dwóch polskich rolników w miejscowości Przewodów pod Hrubieszowem. Według polskich i amerykańskich służb była to rakieta wystrzelona przez ukraińska obronę powietrzną. Strona ukraińska zaprzeczyła, jakoby w Przewodowie upadła ich rakieta i zażądali dopuszczenia do udziału w śledztwie.

Jak podaje RMF24.pl: Osobowy bus z niebieską rejestracją korpusu dyplomatycznego w Polsce przyjechał około południa do Przewodowa. Auto zatrzymało się przy patrolu policji. Jeden z pasażerów był ubrany w czarną kurtkę mundurową z flagą ukraińską i emblematami ukraińskimi. Po krótkiej rozmowie Ukraińcy w eskorcie policji pojechali w kierunku magazynów, w które we wtorek trafiła rakieta. Po pewnym czasie pojawiły się następne samochody, tym razem osobowe na rejestracjach korpusu dyplomatycznego. W nich znajdowały się kolejne osoby w polowych mundurach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Minister ukraińskiego MSZ, Dmytro Kuleba, potwierdził, że ukraińscy śledczy są w Przewodowie. – Ukraińscy już pracują na miejscu tragedii w Przewodowie spowodowanej przez rosyjski terror rakietowy przeciw Ukrainie. Jestem wdzięczny stronie polskiej za zezwolenie im na dostęp. Będziemy kontynuować naszą współpracę w otwarty i konstruktywny sposób, jak robią to najbliżsi przyjaciele – napisał Kuleba na Twitterze.

Reporter RMF FM, Krzysztof Zasada, poinformował, że Prokuratura Krajowa i Prokuratura Generalna Ukrainy ustalają warunki współpracy śledczych z obu państw. Na razie nie ma mowy o wspólnym zespole śledczym, ale nie jest wykluczone dzielenie się pewnymi materiałami z Ukraińcami. Z informacji dziennikarza RMF FM wynika też, że trwają uzgodnienia w sprawie możliwości i warunków wyjazdu polskich śledczych na Ukrainę.

Źródło informacji: rmf24.pl, Twitter

Zobacz też:

Zełenski zmienia narrację. Przeszedł od „to nie nasza rakieta” do „nikt nie ma pewności, co się wydarzyło”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Jeżeli nie dostali zasiłków, to się nie liczy.

 2. wojtek mówi

  Ukraińcy pewnie przywieźli rosyjski paszport. Znana technika wypróbowana w 2001 roku.

 3. z-k mówi

  Po jakie licho rezunów tam wpuszczono?

 4. Mauris mówi

  To trochę tak, jakby przestępca sam prowadził śledztwo przeciwko sobie. Nie łudźcie się, to chachły będą prowadzić śledztwo, a ich słudzu tylko słuchać.

 5. zagłoba sum mówi

  Upadlińcy na na miejscu upadlińskiej zbrodni mają 'pomagać” w śledztwie??? To jakiś zart??? To tak, jakby Trynkiewiczowi powierzyć opiekę nad dziećmi…

 6. Marita mówi

  @Z-K:
  Nikt nich nie wpuszczał. Sami weszli. Są u siebie.

 7. Alek mówi

  Odstawiają chocholi taniec , tam nie było żadnej rakiety. Nie ma objawów wybuchu rakiety , czyli wysoka temperatura i silny podmuch . gdyby tam wybuchła rakieta z tej przyczepy nic by nie zostało , przede wszystkim była by spalona. Nieudolna prowokacja

 8. Krzysztof mówi

  Po co przyjechali ? Zacierać ślady , czy tworzyć swoją wersję wydarzeń ? Jeszcze się okaże , że to Polska jest odpowiedzialna za ten atak . Tak swoją drogą zauważyliście państwo jak „polskie” władze ich usprawiedliwiają ? ŻENADA . Dwóch Polaków nie żyje , bo jakieś pijanice wystrzeliły rakietę nie w te stronę co trzeba i wmawiają nam ,że nic się nie stało .

 9. piotr mówi

  Kto to zrobił, a kto na tym zyska. Rakieta była Ukraińska, skierowana w kierunku Polski, a powinna lecieć w kierunku wschodnim, komu może zależeć na wciągnięciu Polski i NATO do wojny, odpowiedzcie sobie sami.

 10. piotr mówi

  Jarosław Pakula, były przewodniczący rady miasta Lublina, siedziby regionu, do którego należy Przewodów miejsce uderzenia pocisku, był zwolennikiem Ukrainy aż do śmiertelnego incydentu na początku tego tygodnia. Po incydencie powiedział, że Warszawa powinna wysłać do Kijowa mocne przesłanie, zamiast opowiadać obywatelom obu krajów “ bajki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.