Ukraina “wschodnioeuropejskim Izraelem”. Zaskakujące słowa byłego szefa NATO

Anders Fogh Rasmussen
12

Były szef NATO Anders Fogh Rasmussen odwiedza europejskie kraje, w których wygłasza konferencje, podczas których omawia dokument dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa Ukrainie. Podczas jednego ze spotkań wyznał, że Ukraina powinna zostać “wschodnioeuropejskim Izraelem”.

Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak razem z Rasmussenem tworzą grupę roboczą ds. międzynarodowych gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy. Były szef NATO zakłada, że Ukraina i państwa-gwaranty (USA, Wielka Brytania, Polska, Włochy, Niemcy, Francja, Australia, Turcja, kraje skandynawskie i bałtyckie oraz Europy Środkowo-Wschodniej) podpiszą umowy o wspólnym partnerstwie strategicznym. Nie kryje, że w pracy inspiruje się relacjami łączącymi USA i Izrael.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak informuje “Financial Times”, Rasmussen przyznaje, że część podpunktów programu bezpieczeństwa dla Ukrainy skopiował “słowo w słowo” z podobnej deklaracji podpisanej w Jerozolimie w lipcu ubiegłego roku przez prezydenta Joe Bidena. Chodzi przede wszystkim o możliwość zapewnienia Izraelowi możliwości samoobrony za wszelką cenę. Zdaniem Rasmussena z Ukrainą może być tak samo. Jego założeniem jest przekształcenie Ukrainy „we wschodnioeuropejski Izrael”. Między innymi Polska miałaby być jej gwarantem.

Źródło informacji: Financial Times

Przeczytaj także:

Z banderyzmem coraz śmielej

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Eskimoscy oligarchowie rządzą i tu i tu. Ktoś im przecież bezpieczeństwo i komfort MUSI zapewnić. Z tego powodu pewnie podatki będą musiały wzrosnąć (zwłaszcza inflacja). No ale czego się nie robi dla…w końcu służba nie drużna ;).

 2. bogdan mówi

  MIĘDZYNARODÓWKA KAPITAŁU ŻYDOWSKIEGO EKSPLOATUJE DZIKUSA EUROPY , UKRAINĘ JAKO TEREN DO ZAANEKTOWANIA JAKO KOLONIĘ ŻYDOWSKĄ ! DE FACTO TAKI STAN TRWAŁ ALE MODERATORZY ŻYDOWSCY UZNALI ŻE DOBRZE BY BYŁO ABY ZDOMINOWAĆ ROSJĘ ! NIE UDAŁO SIE TO POD BUTEM SOWIECKIEGO BOLSZEWIZMU TO MOŻE WYPALI TO JAKO KOALICJA Z KRAJÓW JEWROPY I JEWAMERYKI !

 3. Maniek mówi

  Czy stary projekt Ber-kuta i Balcerowicza pt. “Niebiańska Jerozolima” zbliża się do realizacji

 4. wojtek mówi

  Chcieli zając cały teren. Nie przewidzieli tylko, że ktoś upomni się o swoje. Przy okazji widać jaki jest poziom intelektualny tzw. europejskich “przywódców”.

 5. Ewa-Maria mówi

  Ukraina była i jest żydowska.

 6. cccpsucks mówi

  projekt iSRAel 2. już się z tym nawet nie kryją

 7. JMK mówi

  Ale nowina. Już 5-6 lat temu szlachta jerozolimska pisała o tym pomyśle w swoich gazetach. Grunt jest sprzyjający bo 80% majatku na UA należało do 50 rodzin szlachecko-jerozolimskich. Teraz jest problem – czy uda się urobić p. Putina aby po zajęciu UA pozwolił im dalej na posiadanie skradzionych narodowi ukraińskiemu majątków? Może Bibi pomoże bo nikt przecież nie miał tak dobrych relacji z p. Putinem jak Bibi.
  Nuland FuckEU obiecała Bibiemu pokojową nagrodę Nobla jak uspokoi p.Putina. Pażywiom – uwidim.

 8. JMK mówi

  Proponuje też lekturę pt. MONITOR POLSKI nr 50 z 2019 roku. Trzeba wpisać to w wyszukiwarkę. Punkt 12-sty umowy międzyrządowej polsko-ukraińskiej opublikowany w tym Monitorze jest niezwykle wymowny.

 9. wojtek mówi

  Ewa-Maria
  Małe sprostowanie. Ukraina nie jest żydowska ale od chwili powstania jest we władaniu żydów. Żydzi nie mają do tych terenów żadnych praw.

 10. Xavery mówi

  Niebiańska Jerozolima na Ukrainie (Gazeta Warszawska IX 2018r.)

 11. Maciej mówi

  Ukraina to dawne państwo hazarskie dzisiejszych żydów hazarskich.
  To takzwani Żydzi którzy trzęsą światem trzymają banki świata.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.