Ukraina otrzyma rakietowy system przeciwlotniczy od USA i Wielkiej Brytanii

System NASAMS / Fot. Toms Kalnins PAP/EPA
7

Dostarczymy Ukrainie pierwsze dwa systemy obrony powietrznej NASAMS w bliskiej przyszłości – zadeklarował we wtorek (11.10.2022 r.) cytowany przez PAP rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby. Równocześnie Brytyjczycy zadeklarowali przekazanie pocisków rakietowych to tego systemu. Oznacza to, że przypuszczenia opisane w naszej publikacji pt. „Rosyjski odwet za zniszczenie Mostu Krymskiego” okazały się trafne.

– Zniszczenie Mostu Krymskiego przez Ukraińców, którzy mieli pełną świadomość, że w odpowiedzi na to Rosjanie dopuszczą się kolejnych zbrodni wojennych z użyciem rakiet, zdaje się, że jest rodzajem wymuszenia na Stanach Zjednoczonych tego, czego do dziś nie udało się uzyskać, czyli systemów rakietowych, o które już wnioskowano. Sprawa wygląda następująco: Ruscy przeprowadzają sprokurowany przez Ukraińców zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy i dopuszczają się zbrodni wojennych wobec, których świat nie może przejść obojętnie, a USA nie może zostawić Ukraińców bez pomocy – kilka dni temu pisał Jacek Międlar, za co by atakowany w mediach społecznościowych, a jego przypuszczenia określano mianem „ruskiej propagandy”. Dożyliśmy czasów, w których chłodna i uargumentowana analiza nie wpisująca się w narrację otumanionych „fajnopolaków” określana jest mianem kremlowskiej narracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Ciężko pracujemy, by dostarczyć dwa pierwsze systemy NASAMS, myślimy, że jesteśmy na dobrej drodze, by dostarczyć je w bliskiej przyszłości – powiedział Kirby po spotkaniu G7, o którego zwołanie wnioskował Zełenski zaraz po rosyjskim ataku rakietowym na Ukrainę będącym odpowiedzią na zniszczenie Mostu Krymskiego. Przypomnijmy, że jeszcze miesiąc temu Kongres USA wyraził kategoryczny sprzeciw na dozbrojenie Ukraińców w system rakietowy z obawy, że dozbrojeni Ukraińcy będą przeprowadzać nieodpowiedzialne ataki wystrzeliwując rakiety w głąb Rosji.

Brytyjczycy zdecydowali się – jak podaje Reuters – przekazać pociski AIM-120 AMRAAM do NASAMS oraz setki pocisków przeciwlotniczych innego typu wraz z dronami i artylerią.

Źródło informacji: PAP, WP-tech

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Polską racją stanu jest deeskalacja!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Maksymilian mówi

  Ruscy strzelają Ukraińcom w plecy, potylicę, za to, że mają tatuaż albo wuja w armii, wystrzeliwują rakiety na szkoły, kościoły, szpitale i bloki mieszkalne, a Amerykanie podobno obawiają się, ” że dozbrojeni Ukraińcy będą przeprowadzać nieodpowiedzialne ataki wystrzeliwując rakiety w głąb Rosji”? Na szczęście jednak zmieniki zdanie, chociaż dwa systemy obrony NASAMS odniesie raczej tylko propagandowy sukces. To zdecydowanie za mało. Mogą teraz przynajmniej skuteczniej bronić stolicy Kijowa. Wojna jest chyba wszystkim na rękę niestety, tylko nie na rękę Ukrainie, która jest coraz bardziej zrujnowana.

 2. Ewa-Maria mówi

  Ukry i tak tej wojny nie wygrają.

 3. W K mówi

  Rakiety na otarcie banderowskich łez. Ukraina kaputt.

 4. anonim mówi

  Teraz widać jak na dłoni jak ważne są koszerne interesy na świecie. Gdyby nie chodziło o niebieńska jerozolimę i odzyskanie pejsatej hipoteki Krymu pod ewakualcję starozakonnych, to cały anglosaski świat wypiąłby 4 litery na ukraińców. O sorry przecież to gadanie szury i teorie sposkowe…

 5. zagłoba sum mówi

  Zbronie wojenne popełnia lokajski wobec Stanów (jeszcze) Zjednoczonych Judeoafroameryki reżim tego krwawego kokainisty, Żeleńskiego czy jak on się tam NAPRAWDĘ nazywa w jidisz, upychając artylerię przy szkołach i szpitalach. Nigdy wcześniej w historii Rosjanie nie prowadzili działań wojennych w tak delikatny i humanitarny sposób, jak obecnie, rozprawiając sie z judeonazistowskim rezimem kijowskiego klauna!

 6. Wojciech mówi

  AIM-120 AMRAAM „wystrzeliwane w głąb Rosji” – ludki o czym w piszecie !? Trochę rozeznania przydałoby się.

 7. Maniek mówi

  Dokładnie tak jest jak mówisz. Miło że choć jeszcze są ludzie którzy nie ulegają banderowskiej propagandzie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.