J. Międlar: Rosyjski odwet za zniszczenie Mostu Krymskiego

Zamach na most krymski
30

Od rana trwa rosyjski ostrzał rakietowy Kijowa oraz innych ukraińskich miast. Dzieje się to w odpowiedzi na zniszczenie mostu łączącego Półwysep Krymski z Rosją. Teraz Ukraińcy błagają Zachód o pomoc, a Rosjanie dopuszczają się zbrodni wojennych na ukraińskiej ludności cywilnej.

W ubiegłą sobotę (8.10.2022) na moście krymskim eksplodowała ciężarówka, niszcząc tym samym pas drogowy i uniemożliwiając przejazd w obu kierunkach. Wybuch na moście krymskim to nie tylko poważne uderzenie w wizerunek rosyjskiego imperium oraz odcięcie Krymu od dostaw towarów drogą lądową od „Matuszki Rosiji”. To nieodpowiedzialny atak ukraińskiej armii, który Rosja wykorzystała do przeprowadzenia zmasowanego ataku na ludność cywilną, a Ukraina – zdaje się – do nacisku na Stany Zjednoczone w kwestii uzbrojenia w dalekosiężne systemy rakietowe.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zamach

Uszeregujmy fakty. Kto dokonał zamachu na moście krymskim?
Ten pojazd jechał w kolumnie i prawdopodobnie został zdetonowany. Musieli to być ludzie wpuszczeni na most przez Rosjan, bo oni kontrolują wszystkich wjeżdżających. Tam przypadkowa osoba nie wjedzie. Oni się o ten most bardzo bali. Moim zdaniem, Ukraińcy, którzy dokonali zamachu, od jakiegoś czasu jeździli tam i oswoili ze sobą ochronę. Może nawet machali do siebie rękoma – mówi Wirtualnej Polsce. Mimo, iż dla każdego rozsądnego człowieka, to oczywiste, że zamach został przeprowadzony przez Ukraińców, wciąż pojawiają się tacy, którzy twierdzą, że najpierw Rosjanie wysadzili gazociąg Nord Stream II, a teraz most łączący Krym z terytorialną Rosją. Podobno Rosjanie mają to robić w celu usprawiedliwienia swoich kolejnych zmasowanych ataków na Ukrainę i eskalację konfliktu. Idąc tym tokiem rozumowania, w następnym etapie bombę atomową zrzucą na Moskwę. Łykacie to?

Zbrodnia wojenna

W momencie, w którym Ukraińcy zdecydowali się na zdewastowanie strategicznego punktu rosyjskiego, jakim jest Most Krymski, musieli liczyć się z atakiem rosyjskim o charakterze zbrodni wojennych, który ma miejsce teraz. Tak, rosyjski ostrzał rakietowy to zbrodnia wojenna i nie ma dla niego żadnego usprawiedliwienia. Idąc za Wojciechem Szewko, analitykiem ds. stosunków międzynarodowych, ekspertem Narodowego Centrum Studiów Strategicznych ds. Bliskiego Wschodu: zbrodnią wojenną jest: – celowe kierowanie atakami na ludność cywilną jako taką lub na osoby cywilne nie biorące bezpośredniego udziału w działaniach wojennych; – celowe kierowanie ataków na obiekty cywilne, czyli obiekty niebędące celami wojskowymi. Już dziś (10.10.2022) w wyniku odpowiedzi Moskwy w postaci ataków rakietowych zginęło 10 osób, a 60 osób zostało rannych (stan na 10.10.2022, godz. 13.00).

Prewencyjny atak nuklearny

A teraz zestawmy te wydarzenia z ostatnią wypowiedzią prezydenta Wołodomyra Zełenskiego, który (uwaga!)  zaapelował, aby NATO dokonało prewencyjnego uderzenia atomowego na Rosję Przypomnę jego słowa: Co powinno zrobić NATO? Uniemożliwić Rosji użycie broni jądrowej. Ale co ważne, i tu raz jeszcze apeluję do społeczności międzynarodowej, tak jak to było przed 24 lutego: uderzenia prewencyjne, tak żeby wiedzieli, co się z nimi stanie, jeśli zdecydują się tego użyć, a nie odwrotnie, czyli czekać na rosyjskie uderzenia jądrowe, a potem powiedzieć: „Skoro jesteście tacy, to teraz dostaniecie od nas!”.

Nie tylko Rosjanie tak zinterpretowali jego słowa. Tak powszechnie zinterpretowano jego słowa i ciężko dać wiarę, żeby taka wrzutka była po prostu przypadkiem.

Dalekosiężne rakiety z USA
MGM-140 ATACMS / Fot. Wikipedia
MGM-140 ATACMS / Fot. Wikipedia

Najświeższe wydarzenia i wypowiedź Zełenskiego zostały poprzedzone zwróceniem się Ukrainy do Stanów Zjednoczonych o rakiety dalekiego zasięgu i inną nowoczesną i precyzyjną broń, która będzie niezbędna w trakcie przewidywanej na 2023 rok kontynuacji kontrofensywy. 12 września 2022 roku o sprawie informował „The Wall Street Journal”.
Lista obejmuje 29 rodzajów systemów uzbrojenia i amunicji. Wśród nich są czołgi, drony, systemy artyleryjskie; pociski przeciwokrętowe Harpoon oraz 2000 pocisków dla systemu rakiet artylerii wysokiej mobilności, czyli Himars, które Stany Zjednoczone zaczęły dostarczać na początku tego roku – w oparciu o informacje zawarte w amerykańskim dzienniku pisze „Rzeczpospolita”. – Prośba jest następstwem opublikowania nowego oświadczenia strategicznego przez dwóch wysokich rangą ukraińskich oficerów wojskowych, którzy argumentowali, że punkt zwrotny w wojnie mógłby nadejść, gdyby Ukraińcy mieli systemy dalekiego zasięgu, takie jak Army Tactical Missile System, czyli ATACMS, które mają zasięg powyżej 300 km. 

Dotychczas Kongres nie wyraził zgody z prostego powodu: istnieje obawa, że dozbrojeni Ukraińcy nadal będą przeprowadzać nieodpowiedzialne ataki wystrzeliwując rakiety w głąb Rosji, a wtedy już Moskwa – w przeciwieństwie do wysadzenia Mostu Krymskiego – śmiało mogłaby oskarżyć cały Zachód o atak na ich terytorium rękami ukraińskich żołnierzy. A to zakończyłoby się potworną eskalacją konfliktu i starciem się dwóch imperiów Rosji i NATO.

Co z tego wszystkiego wynika? Zniszczenie Mostu Krymskiego przez Ukraińców, którzy mieli pełną świadomość, że w odpowiedzi na to Rosjanie dopuszczą się kolejnych zbrodni wojennych z użyciem rakiet, zdaje się, że jest rodzajem wymuszenia na Stanach Zjednoczonych tego, czego do dziś nie udało się uzyskać, czyli systemów rakietowych, o które już wnioskowano. Sprawa wygląda następująco: Ruscy przeprowadzają sprokurowany przez Ukraińców zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy i dopuszczają się zbrodni wojennych wobec, których świat nie może przejść obojętnie, a USA nie może zostawić Ukraińców bez pomocy.

To nie jest mój wymysł. Tak sprawę komentuje wspomniany specjalista, Wojciech Szewko.
Rezultat będzie taki, że Zeleński dostanie nowoczesne sys p-rakietowe i nie będzie wobec tego sprzeciwu w Kongresie – napisał na Twitterze.

I chyba mamy rację. Dziś, po nieodpowiedzialnym ataku, którego konsekwencji sama Ukraina nie jest w stanie udźwignąć, władze Kijowa uzgodniły z Niemcami zwołanie pilnego spotkania grupy G7 w sprawie rosyjskich ataków rakietowych. Tam z pewnością zostaną podniesione roszczenia i kwestia uzbrojenia w systemy rakietowe i większe zaangażowanie Zachodu w wojnę z Rosją. Eskalacja konfliktu nie może się dobrze skończyć, zwłaszcza dla nas, bezpośrednio graniczących z krajem dowodzonym przez Wołodymyra Zełenskiego. Szykują nam wojnę światową? Boże, chroń Polskę!

Przeczytaj także:

Katarzyna TS: Gotowi na III wojnę światową?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Michu. mówi

  Jacek nie broń tych s… Kacapów. Ukraińcy dobrze zrobili , że wysadzili most. Rosja powinna paść to wielki i nieżqrry potwór. J… Rosję i Putina.

 2. Flex mówi

  Cóż, wygląda na to, że USA i GB będą już teraz walczyć do ostatniego Ukraińca, a Putin do ostatniego poborowego FR. Oczywiście wszyscy są „gotowi na to poświęcenie”. Stary dowcip z PRL o granicy polsko-chińskiej ma zatem szansę się zmaterializować. Tą proxy war na terenie UA zaczął oczywiście Putin, ale była to odpowiedź na fiasko negocjacji RU – USA (NATO). Że doprowadzi to do wojny, jawnie mówiły USA podając termin 16.02.2022 jako prawdopodobną datę ataku. Nastąpił tydzień później, wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. Co skłoniło czekistów do tego harakiri? Musieli uznać, że blef już nie działa i nie mają innego wyjścia jak wyłożyć karty. Przebieg kampanii pokazał, że przelicytowali i przerżnęli większość swoich „aktywów”. W tej sytuacji można się już tylko spodziewać wszystkiego najgorszego i zazdrościć HU Orbana, trzymającego się z dala od tego konfliktu.

 3. Mateusz mówi

  Czy Ci wszyscy mądrale, którzy chcą zniszczyć Rosję zdają sobie sprawę, że będzie to tożsame z hegemonią USA na gruzach Berlina, Warszawy i Moskwy? Czy im to nie przychodzi przez łeb? Nie żyjemy w XX wieku. Słabsze panstwa zamiast być przedłużeniem jakiegoś imperium, powinny pozwolić mocarstwom na walkę między sobą, bez ich własnego udziału. To jedyna opcja przetrwania!

 4. Karol radosny mówi

  A gdzie pan Jacek kogokolwiek broni?????? Przeczytaj tekst

 5. W K mówi

  Żeby zmobilizować odpowiednie siły, Moskal potrzebuje jeszcze trochę czasu, lecz skoro już dzisiaj zaczął niszczyć infrastrukturę na Ukrainie, do zimy na Ukrainie może nie być prądu, gazu, ogrzewania, transportu kolejowego. Widać, że banderowcy bardziej nienawidzą Rosję niż kochają Ukrainę. Przed ludźmi chcącymi tam normalnie żyć bardzo trudne miesiące przed podpisanie kapitulacji Kijowa.

 6. Michu. mówi

  Ruska dzicz od lutego zabija cywilów niszczy miasta, gwałci kobiety, a nawet dzieci! Tymczasem oskarża się ich o wysadzenie mostu. To brzmi jak farsa. Powinni dostać od Stanów rakiety dalekiego zasięgu i walić e ruskie miasta w dzień i w nocy. Obwinianie w tej wojnie Ukrainy przypomina trochę pretensje do dzieci ofiar pedofila, że zostały wykorzystane. Jest być może niepowtarzalna szansa, żeby położyc rusków na łopatki. Jak najwięcej broni dla Ukrainy, od zachodu bo my co mogliśmy to już daliśmy i wszyscy solidarnie powinni tępić ruskich. To jest zaraza, niestety są może przyzwoicie ludzie w tym kraju, ale góra kilka procent, reszta to banda popierająca bandytę Putina

 7. kurvinox mówi

  W interesie wszystkich jest jak najszybsze zakonczenie tego konfliktu, ewentualnie przeniesienie go na terytorium UK, albo USA. Oczywiscie to ostatnie jest bardzo trudne, ale probowac warto.
  Ciezko z tych strzepow informacji, zanurzonych w oceanie propagandy wyciagac jakies wnioski, ale zdziwilbym sie, gdyby Rosja na terrorystyczny atak Ukraincow odpowiedziala tak na rympal, niszczac place zabaw, muzea itp. Albo jeszcze czegos nie wiemy, albo Ukry dolozyly swoje trzy grosze, jak to oni, zeby podniesc dramatyzm sytuacji i wymusic dalsze wsparcie zachodu (patrz Bucza). Oczywiscie piszac Ukraincy, mam na mysli Anglosasow, bo oczywistym jest, ze Zelenski prowadzony jest na ich krotkiej smyczy.
  Plan RAND Corporation jest realizowany z zaskakujaca skutecznoscia.
  Do wszystkich kierujacych sie emocjami, a nie rozumem, zapomnijcie o pokonaniu Rosji. Rosja ma zdolnosci mobilizacyjne na poziomie 20 – 25 milionow i najnowoczesniejsze uzbrojenie, o ktorego istnieniu jeszcze nie wiemy. Bo dotychczas na Ukrainie bierze udzial sprzet z wietrzenia chruszczowowskich magazynow. Poza tym, tylko kraje tzw. „zlotego miliarda” sa wrogo do Rosji nastawione, reszta swiata popiera ja w jej dzialaniach, ewentualnie jest bezstronna. Dlatego w interesie glownie nas, Polakow jest, jak pisalem, mozliwie jak najszybsze zakonczenie tego konfliktu, bo nastepni w kolejce na front jestesmy my, w towarzystwie Litwinow, Estonczykow i Lotyszy.

 8. Mateusz mówi

  Michu, czy masz syndrom ofiary bogatego wujka Sama z Ameryki, który sobie podporzadkowal Europę, Japonie, Tajwan, Bliski Wschód, część Afryki i jeszcze teraz kraje postsowieckie? Jak rozumiem szukasz jeszcze ofiar w Rosji i Chinach?

 9. Pawel mówi

  Czyli rozumiem że te ukraińskie dzikusy mogą wysadzać i mordować bez konsekwencji?? Ludzie co z wami?
  Poczytajcie głąby kto stoi za tzw majdanem.. Bo to się się dzieje teraz jest tego konskwencja.
  Poza tym wojska ukraińskie stacjonowały w kosowie, ale jak donbas i lugansk chciały się odłączyć to już nie wolno!

 10. Adam mówi

  Michu a skąd wiesz o tych gwałtach? Z tvpis ?Tobie przypadkiem jakiś upadliniec do wanny nie wchodził ? Babsko , które wymyślało te historyjki samo przyznało się do konfabulacji . O tym już nie słyszałaś bo w tv nie powiedzieli ?

 11. Rebih mówi

  Michu. Co do gwałtów to na razie widzielismy, jak Rosjanie oberżnęli narzędzie gweałtu ukraińśkiemu pedofilowi, a potem zastrzelili go jak psa. Zelenski ostro zaprotestował, a Biden i jego syn bardzo sie przestraszyli.
  Gwałty na ludnosći cywilnej sa prowadzone przez żołnierzy ukraińśkich od samego początku wojny, a w Donbasie, w miejscu stacjonowania „batalionów” od 2014 roku. Ale kto by sie tym przejmował. W końcu i batko Bandera nie pożałowałby zdobycznej Rosjanki czy Polki „herojowi” z wytatuowaną na piersiach głowa kozła i swastyką na ramieniu.
  Taka tradycja. Terror „Ukraińców” czyli Rusinów wierzących w istnienie narodu ukraińskiego i czujących sie jego częścia wobec reszty Rusinów, którzy „Ukraińcami” nie czują sie, nie jest rzeczą nową. Wśród ofiar UPA nie brakuje Rusinów.

 12. Dawid mówi

  Michu mało wie i przez to jeszcze mniej rozumie. Mnie ta wojna domowa bardzo mało obchodzi,jednak martwię się o Polskę , a wiadomo że, by istniał taki sztuczny twór jak Ukraina nie jest w interesie Polski. Odsyłam do „Kwestii Ukraińskiej” R. Dmowskiego. Rosja nie padła przed zgniłym Zachodem na kolana i chwała jej za to.

 13. AntyPO✡PiS mówi

  Nie lubię postsowieckiej Rosji, ale jeszcze bardziej neobanderowskiej 👹 UPAdliny!

  W interesie Polski jest słaba Rosja i jak również słaba banderowska Ukraina, gdyż Ukraina, jak Rosja nigdy nie były przyjaźnie nastwione do Polski,

  Do dzisiaj Ukraina nawet nie przeprosiła Polski za ukraińskie zbrodnie ludobójstwa dokonane na Polakach na Wohyniu i w Małopolsce Wschodniej przez UPA i OUN!

  Czym więcej Rosjanie ubiją Ukrów czczących zbrodniarza 👹 Banderę (kata polskich dzieci i kobiet), tym lepiej dla Polski. 👍

 14. Jonasz Z mówi

  10 ofiar śmiertelnych? To straszne… Co drugi dzień ukraińscy ludobójcy takie ilosci ludzi zabijali terrorystycznymi ostrzalami na budynki dalekosiezna artyleria w trakcie Specjalnej Operacji.
  Od 8 ostatnich lat dzien w dzien tak zyła ludność Donbasu, mordowana przez banderowcow. Nikogo kompletnie to nie obchodzilo. A dzisiejsze ataki rosyjskie nie sa zbrodnia wojenna. Atakowana jest tylko infrastruktura krytyczna. Swiadczy o tym chociazby fakt wlasnie tych 10 ofiar. Gdyby jeden kaliber trafił w blok mieszkalny to tych ofiar smiertelnych byłoby kilkadziesiat.

 15. Maniek mówi

  To tak jak ja i podpisuje się pod tym. Brawo.

 16. Buran mówi

  Ukry już kilka razy w swojej historii pokazali że brzydzą się podstępem, gwałtem, zbrodnią i okrucieństwem, szczególnie wobec bezbronnych sąsiadów.🤐

 17. Maniek mówi

  Bo Ukry to w 95% naród łajdaków i morderców, gdyż tylko 5% uważa wydarzenia na Wołyniu za ludobójstwo. Dla reszty wszystko było i jest w porządku

 18. Republikanin mówi

  @Mateusz: „Czy Ci wszyscy mądrale, którzy chcą zniszczyć Rosję zdają sobie sprawę, że będzie to tożsame z hegemonią USA na gruzach Berlina, Warszawy i Moskwy? ” – Tak! I tak właśnie ma być, oto chodzi.

 19. z-k mówi

  Atakując most złamał Zełenski warunki wojennej ustawki oligarchów z Putinem co jednak Niebiańskiej Jerozolimie nie zaszkodzi

 20. Hammurabi mówi

  Empatia, sympatia, wyrozumiałość, wybaczenie…
  Odrobinkę dystansu, przyprawionego szczyptą pragmatyzmu by się wielu tu i w całym kraju przydało!
  Tłuką się dwa kraje, z których jeden jeszcze nie tak dawno rościł sobie prawo do dzielenia życiem i śmiercią w Polsce, którego sługusy katowały najlepszych synów i córki naszego narodu bezimiennie chowając na Łączkach i zapomnianych kloacznych dołach. Który traktował to, co pozostało po Niemcach jak swoją własność a nas jak niewolników. Przykładowo – kto z Was drodzy komentujący wie i pamięta czym był Wojskowy Korpus Górniczy? Jak Rokosowski traktował Polaków zmuszonych do pracy w najgorszych warunkach kopalnianych? Kto z was wie ilu młodych Polaków zostało zabitych w ten sposób? Ilu okaleczonych tylko po to, by strumień węgla mógł nieprzerwanie płynąć do ZSRR w ramach zapłaty za „wyzwolenie”…
  Drugi kraj nie lepszy.
  Skrwawieni po łokcie oprawcy bezbronnych polskich cywilów – niemowląt, kobiet, starców – roszczą sobie prawo do kolejnych połaci Polski leżących na zachód od linii Curzona, nazywając te ziemie Zakierzońskim Krajem. Od Jasła poprzez Rzeszów, Włodawę aż po Białą Podlaską!
  Tereny które Ukraińcy stracą na rzecz Rosji odzyskają w Polsce wpierw jako region autonomiczny a później na mocy woli nowych, dziś umieszczanych tam przez polskie władze mieszkańców dokonają przyłączenia tych ziem do Ukrainy.
  Dlatego w szeroko rozumianym interesie naszego kraju jest jak najdłuższe trwanie tego konfliktu i jak najwięcej jego ofiar, bo nie może nas spotkać nic lepszego, jak wojna pomiędzy naszymi śmiertelnymi wrogami.

 21. z-k mówi

  Rosjanie ministrantami nie są ale żydobolszewizm traktował ich równie „surowo” jak Polaków może nawet gorzej. Nie wiem jaki był udział Rokossowskiego w tworzeniu WK Górniczego ale wiem, że opór żydobolszewików przed mianowaniem Rokossowskiego ministrem obrony był bardzo wielki. Woleli wiecznie pijanego Świerczewskiego. Opór był tak wielki, że przysłano tu elitarny oddział NKWD by Świerczewkiego kropnął. Przemówienie Rokossowskiego na Plenum KC było tak niepoprawne, że do dzisiaj, w III-j okrągłostołowej jest tekstem zakazanym. Warto na ten temat poczytać Albina Siwaka. Natomiast co do tego drugiego kraju – podzielam w 100%-ch. Barbarzyństwo mają w genach i na miłości do nich (kto to warszawce nakazał) wyjdziemy gorzej niż przysłowiowy Zabłocki na mydle. To będzie tragedia.

 22. Dumny Polak mówi

  Jestem zdania, ze spiacego niedzwiedzia nie nalezy sobie, dla zabawy, draznic!
  Rosjanie, to calkiem normalni ludzie, a po tym wszystkim, bedziemy na ich sasiedztwo, na zawsze, skazani!
  Przeciez kiedym wreszcie musi wrocic pokoj!
  Jesli jakiejs swoloczy podoba sie taka zabawa, niechze robi to sobie, ale wylacznie na swoje ryzyko!
  Po to mamy nasze mozgi, aby pamietac, ze zawsze jest jakies JUTRO!
  Wszystko bym zrobil, aby powstala sytuacja, jeszcze jakos sie rozeszla po kosciach!
  Zapraszam wszystkich tych, ktorzy mnie teraz nazwa ” ruska onuca”, aby wzieli tobolek i poszli sobie na te pier..na wojne, ALE SAMI, ryzykujac swoja wlasna dupe!
  Ja, zachowalem zdolnosc wybaczania i nic nie mam ani do Rosjan, ani do tych Ukraincow, ktorzy chca spokojnie zyc, nic!
  Nie pozwole sie omamiac jakims szatanskim wyznawcom belzebuba, ktorzy akurat sobie zapragneli zrobic z ziemi, sterte gruzu, aby zrozpaczone resztki, moc wtedy zniewolic i zaszczepic chipem RFiD!
  Skonczcie wreszcie z tym cholernym badziewiem!
  To juz nie jest zabawa!
  Zawroccie sie na piecie i wroccie z tego cholernego stanu hipnotycznego omamienia, do Waszego zdrowego rozumu!
  Czolem Wielkiej Polsce!

 23. Hammurabi mówi

  @ Dumny Polak
  Zachowałeś zdolność wybaczania? Świetnie. Tyle, że nie masz prawa wybaczać za kogoś. Nie masz prawa, bo wybaczyć mogą wyłącznie ofiary a te w przeważającej większości nie żyją.
  Nie masz prawa wybaczyć za tych, którym twoi protegowani zniszczyli życie i zdrowie.
  Wiesława Szymborska w „Gawędzie o miłości ziemi ojczystej” napisała:
  „Bez tej miłości można żyć,
  mieć serce puste jak orzeszek,
  malutki los naparstkiem pić
  z dala od zgryzot i pocieszeń,
  na własną miarę znać nadzieję,
  w mroku kryjówkę sobie wić,
  o blasku próchna mówić „dnieje”,
  o blasku słońca nic nie mówić”…
  Podobnie jak Ty myślało wielu Polaków pod koniec września 1938 po układzie monachijskim.
  Podobnie jak Ty chcieli sobie spokojnie żyć. Jeszcze w 1939. Również niczego nie mieli do „normalnych” Niemców i Rosjan i co?
  Poczytaj sobie (ale ze zrozumieniem realiów na miłość Boską) o wydarzeniu z marca 1938 roku zwanym „Anschlussem”. Poczytaj o ruchach powstałych zarówno w Niemczech jak i w Austrii. O protestach i konkretnie o 12 marca 1938 roku kiedy to dwieście tysięcy żołnierzy niemieckich wkroczyło na teren Austrii, oficjalnie „na prośbę rządu austriackiego”.
  Możesz sobie siedzieć w mrocznej kryjówce przy blasku próchna w nadziei na przeżycie, jednak to jutro o którym piszesz i tak Cię dopadnie!

 24. zztop mówi

  Ale to co widać na zdjęciach to nie efekt uderzenia pocisku ziemia -ziemia, tylko ziemia- powietrze.
  Dla mnie to masakra czytać taką poprawną poliidiotycznie wypowiedź, na zasadzie za a nawet przeciw.

  Zamiast wprost rzetelnie napisać, na zdjęciu widać (prawdopodobnie) efekt spadnięcia rakiety ukroińskiej, która nie znalazła celu w powietrzu. Dla tych co nie kumają, spójrzcie na mikro skalę zniszczeń. Coś takiego robi tylko mały ładunek rakiety przeciwlotniczej. Ludzie, jeszcze raz taki syf popełnicie, to będzie świadczyło, że nie macie własnych mózgów…Zaglądam tu dla inteligentnych artykułów. Ostatnio jest coraz to słabiej. Nic nie kosultowane, powtarzane tezy, bezrefleksyjnie. A przecież nic nie jest czarno białe.

 25. Dumny Polak mówi

  O ile pamietam, Hammurabi zyl juz bardzo dawno temu, kiedy to jeszcze bezrefleksyjnie chwytano za chalabarde i tluklo, gdzie popadnie, bez wzgledu na konsekwencje!
  No to wez ten Twoj tobolek, hammurabi i idz, jesli inaczej nie potrafisz.
  Bedziemy widziec, co tym ugrasz!
  Bylo znosnie, odczytywac Twoje przydlugie komentarze!
  Ale, czy ktos, kto jeszcze potrafi zdrowo myslec, bedzie Ci za to wdzieczny, smiem watpic!

 26. Hammurabi mówi

  @DumnyPolak
  Dumny czy raczej „durny”?
  Oto jest pytanie!
  Syneczku po pierwsze nie „chalabarda” tylko HALABARDA. Po drugie broń ta używana była od XIII wieku, natomiast Hammurabi żył i władał w wieku XVIII ale przed naszą erą.
  Jednak warto byś wiedział, że Hammurabi jest twórcą zbioru praw, zwanego „Kodeksem Hammurabiego”, który w 282 artykułach obejmował regulacją wymiar sprawiedliwości.
  Tak, „sprawiedliwości” osadzonej w realiach ówczesnego świata, jednak nie karykaturalnego wybaczania cudzych krzywd.
  I nie bredź o „myśleniu”, bo to jest ciągły proces wymagający świadomości i koncentracji…

 27. Maksymilian mówi

  Bomba była ukryta w ciężarówce, która jechała do Bułgarii. Jeśli zrobili to Ukraińcy to było to dopiero ostrzeżenie. Wydaje mi się jednak, ze to zrobili Ruscy, FSB, żeby mieć pretekst dla ataków rakietowych, żeby zmusić Kijów do rozmów. Zauważcie, że bomba wyrządziła relatywnie małe szkody, przy brzegu, w miejscu gdzie łatwo ten most naprawić. HIMARSY rozjebałyby most na środku i tak to Ukraińcy powinni byli zrobić. Niestety, wciąż nie ma zielonego światła od Amerykanów na poważne akcje. Czekają, ale chuj wie na co?… To co mówi Żeleński o atomówce to jest tylko i wyłącznie propagandowa odpowiedź na groźby Putina i jego klakiera Miedwiediewa. Fac quod tibi vis ut faciam tibi

 28. Janusz mówi

  Co to za propaganda,rodem z Kijowa? Uderzone zostały precyz yjnie stacje i podstacje przesyłu energii a nie „ludność cywilna” Czy akcja 84 rakiet z 10 ofiarami- to atak na ludność cywilną?

 29. Kwal mówi

  Michu weź tabletki na uspokojenie i nie pisz głupot !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.