UEFA wszczęła postępowanie przeciw Legii w związku z oprawą upamiętniającą Powstanie Warszawskie

fot. twitter
6

Po meczu Legii z FK Astana, podczas którego kibice uczcili 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oprawą, na której żołnierz niemiecki przystawia pistolet do głowy małego powstańca, „Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł, w którym pytała o możliwość nałożenia kary na warszawski klub. Okazało się, że UEFA wydała zgodę na upamiętnienie PW i żadnej kary nie będzie.

Dziś natomiast UEFA  poinformowała o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko Legii Warszawa w związku z „nielegalnym transparentem”. Decyzja ma zostać podjęta 17 sierpnia podczas posiedzenia Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Internauci już wczoraj zapowiadali, że jeśli klub zostanie ukarany, zorganizują zrzutkę na jej zapłatę.

Źródło: pap, twitter

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. M mówi

  Brawo Kibice Legii! Europejsy muszą się wściekać. Oto jedną akcją podważyli prowadzoną z wielką starannością politykę historyczną Eurolandu i Narodu Wybranego.

 2. Jarek mówi

  no tak przecież wg oficjalnej doktryny wojnę rozpoczęli przybyli z marsa naziści, którzy steroryzowali biednych niemców i pod nich się podszywali. Celem wojny było bicie pejsatych a robili to źli Polacy. Przepraszam ale żygać mi sie chce na gówno wyborcze i insze pejsate media

 3. Robert mówi

  Stare Chinskie przysłowie mówi,,Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje sie prawda,,to madry pokojowo usposobiony naród jak Polacy,jakies podboje ku chwale swiata?Taki Aleksander z małej Macedonii sie rył,ryły sie dzapsy cesarskie,także do Chin,Niemcy mistrzowie od urządzania swiata…W dzisiejszym swiecie ogarnietym panika i strachem przed Chinami,pejsaci i ich towarzysze CIAmajdy amerykanskie,zadłuzone po uszy u licznych i wycofanych małych mądrali zrobia wszystko i położa na szali kazdą prawde,sprawe,zeby nie stracic,zeby zarobic.

 4. Robert mówi

  Maja wyczucie.Dobrze ze 17 sierpnia,a nie wrzesnia….roku pamietnego.

 5. Spostrzegawczy mówi

  Komu może przeszkadzać wspaniała inicjatywa kibiców Legii ?
  Oczywiście Niemcom, bo to ich rodacy mordowali Polaków. Ale także Żydom, bo ich rodacy w ilości min 150 000 żołnierzy i wysokich oficerów walczyło w armii Hitlera ( wg źródeł żydowskich ). Oraz reprezentantom innych nacji których rodacy walczyli przeciw Polsce ramię w ramię z armią Hitlera.

 6. Waldemar mówi

  Czy działacze UEFA to też LEWACTWO

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.