Uczniowie nadal nie wracają do szkół. Nauczanie zdalne przedłużone do końca lutego [WIDEO]

Przemysław Czarnek/ fot. screen
3

W czwartek (11.02.2021) minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował na konferencji prasowej, że uczniowie klas wyższych niż I-III nadal będą uczyli się zdalnie. – Na najbliższe dwa tygodnie pozostaje obecny stan. Wydajemy rozporządzenie przedłużające dotychczasowe działanie szkół do końca lutego. Klasy I-III szkół podstawowych – nauka w trybie stacjonarnym, pozostałe w trybie zdalnym – powiedział minister.

Czarnek poinformował też, że trwa akcja powtórnego testowania nauczycieli z klas I-III. Przetestowano 19 tys. osób, z czego u 2 proc. stwierdzono obecność zakażenia koronawirusem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od 12 lutego rozpoczyna się szczepienie kadry pedagogicznej. Do tej pory zgłosiło się 268 tys. nauczycieli na 400 tys. uprawnionych do rejestracji w pierwszym terminie. W poniedziałek, 15 lutego o godz. 8:00 rozpoczyna się rejestracja pozostałych nauczycieli, w tym również nauczycieli akademickich.

Źródło informacji: Facebook/Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Niedzielski idzie w zaparte: nadmiarowe zgony to koronawirus. Ozdrowieńcy umierają na Covid-19? Kuriozalny raport Ministerstwa Zdrowia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. stop cenzurze!!! mówi

  Jak Miedlar zaplaci podatek od reklam,to nie bedzie mogl pisac co chce?

  1. Boguslaw mówi

   1. Co to za wypowiedz! Czyta sie tak, jakbys sie z tego cieszyl!
   2. Ten huj kompletnie nie uwzglednia, ze dzieci cala ta wyimaginowana choroba, jesli juz, dotyczy, jesli juz, to tylko marginalnie!
   Nie stwierdzono istotnej korelacji w przenoszeniu covida przez dzieci, z racji wyjatkowo silne , naturalnej, odpornosci organizmu.
   Sa to wszystko bydlaki, zwyrodnialcy, wykonujacy rozkazy soroszowych agentow, aktualnie niszczacych cywilizacyjne podstawy istnienia swiata!
   Platny zdrajca, ktory kompletnie nie zdaje sobie sprawy z negatywnych i nieodwracalnych konsekwencji tej decyzji.
   Przeciwstawmy sie tym i innym upadlajacym i niszczacym procesom, gdzie sie tylko da!

 2. Flex mówi

  Najwiarygodniejszym miernikiem efektów zamknięcia dzieci i młodzieży sam na sam z komputerami i internetem, bez kontaktu z kolegami i pedagogami byłyby dane statystyczne o ilości leków antydepresyjnych i przeciwnerwicowych przepisanych od marca ub. roku do czerwca br. w ujęciach miesięcznych. Sprawa banalna do wykonania, wystarczy zebrać dane z e-recept wystawionych na PESEle zaczynające się od od 02 do 15. I będzie widać Co zgotowały młodym ludziom oszołomy z MEN (czy jak ich teraz zwą) do spółki z MZ! Q na Białorusi czy nawet Ukrainie szkoły otwarte, a u nas wielki eksperyment psychologiczno-socjologiczny. Skutki niestety mogą być tylko opłakane i b. trudne do naprawienia!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.