Uczniowie nadal nie wracają do szkół. Nauczanie zdalne przedłużone do końca lutego [WIDEO]

Przemysław Czarnek/ fot. screen
3

W czwartek (11.02.2021) minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował na konferencji prasowej, że uczniowie klas wyższych niż I-III nadal będą uczyli się zdalnie. – Na najbliższe dwa tygodnie pozostaje obecny stan. Wydajemy rozporządzenie przedłużające dotychczasowe działanie szkół do końca lutego. Klasy I-III szkół podstawowych – nauka w trybie stacjonarnym, pozostałe w trybie zdalnym – powiedział minister.

Czarnek poinformował też, że trwa akcja powtórnego testowania nauczycieli z klas I-III. Przetestowano 19 tys. osób, z czego u 2 proc. stwierdzono obecność zakażenia koronawirusem.

Od 12 lutego rozpoczyna się szczepienie kadry pedagogicznej. Do tej pory zgłosiło się 268 tys. nauczycieli na 400 tys. uprawnionych do rejestracji w pierwszym terminie. W poniedziałek, 15 lutego o godz. 8:00 rozpoczyna się rejestracja pozostałych nauczycieli, w tym również nauczycieli akademickich.

Źródło informacji: Facebook/Kancelaria Premiera

Zobacz też:

Niedzielski idzie w zaparte: nadmiarowe zgony to koronawirus. Ozdrowieńcy umierają na Covid-19? Kuriozalny raport Ministerstwa Zdrowia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. stop cenzurze!!! mówi

  Jak Miedlar zaplaci podatek od reklam,to nie bedzie mogl pisac co chce?

  1. Boguslaw mówi

   1. Co to za wypowiedz! Czyta sie tak, jakbys sie z tego cieszyl!
   2. Ten huj kompletnie nie uwzglednia, ze dzieci cala ta wyimaginowana choroba, jesli juz, dotyczy, jesli juz, to tylko marginalnie!
   Nie stwierdzono istotnej korelacji w przenoszeniu covida przez dzieci, z racji wyjatkowo silne , naturalnej, odpornosci organizmu.
   Sa to wszystko bydlaki, zwyrodnialcy, wykonujacy rozkazy soroszowych agentow, aktualnie niszczacych cywilizacyjne podstawy istnienia swiata!
   Platny zdrajca, ktory kompletnie nie zdaje sobie sprawy z negatywnych i nieodwracalnych konsekwencji tej decyzji.
   Przeciwstawmy sie tym i innym upadlajacym i niszczacym procesom, gdzie sie tylko da!

 2. Flex mówi

  Najwiarygodniejszym miernikiem efektów zamknięcia dzieci i młodzieży sam na sam z komputerami i internetem, bez kontaktu z kolegami i pedagogami byłyby dane statystyczne o ilości leków antydepresyjnych i przeciwnerwicowych przepisanych od marca ub. roku do czerwca br. w ujęciach miesięcznych. Sprawa banalna do wykonania, wystarczy zebrać dane z e-recept wystawionych na PESEle zaczynające się od od 02 do 15. I będzie widać Co zgotowały młodym ludziom oszołomy z MEN (czy jak ich teraz zwą) do spółki z MZ! Q na Białorusi czy nawet Ukrainie szkoły otwarte, a u nas wielki eksperyment psychologiczno-socjologiczny. Skutki niestety mogą być tylko opłakane i b. trudne do naprawienia!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.