Uczestnik marszu „Dmowski na Zamek”: „Konrad D. z OMZRiK z pałką teleskopową w ręku napadł na uczestników marszu”

Zrzut ekranu: eMisjaTv-YT
17

Konrad Dulkowski z OMZRiK z pałką teleskopową w ręku napadł na uczestników marszu „Dmowski na Zamek”. Dzięki szybkiej interwencji policji nikomu się nic nie stało. Marcin Osadowski został uderzony tylko w rękę. Jak długo takie łobuzy jak on będą chodzić na wolności – napisał na Facebooku polski rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja.

Do zdarzenia miało dojść 25.06.2022 roku podczas marszu środowisk skupiających się zwłaszcza wokół Wojciecha Olszańskiego i Marcina Osadowskiego, którzy zorganizowali marsz w stolicy pod hasłem „Dmowski na Zamek”. Manifestacja była relacjonowana przez kanał na YouTube eMisjaTv (ZOBACZ).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Manifestacja – co wynika z relacji zamieszczonej przez kanał red. Piotra Korczarowskiego eMisjaTv – była wyjątkowo spokojna. Na koniec marszu przemawiał m.in. poseł Grzegorz Braun i prof. Mirosław Piotrowski. Zgodnie z relacją Kurzei manifestacja została zakłócona przez Konrada D. z OMZRiK. Ossadowskiemu, mimo iż miał zostać zaatakowany przez prezesa OMZRiK, nic groźnego się nie stało.

Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02dBLFQ1KMTTt1FChNYrzHRKUnQhw87bzoYBHep5YqGwgyFh6BkYfxeMdoh4Zutj1Yl&id=100040132335469
Źródło: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02dBLFQ1KMTTt1FChNYrzHRKUnQhw87bzoYBHep5YqGwgyFh6BkYfxeMdoh4Zutj1Yl&id=100040132335469

Szalenie odmienną wersję przedstawiono na stronie internetowej OMZRiK założonego przez prawomocnie skazanego na 2 lata więzienia za oszustwa finansowego Rafała Gawła. Dziś, fundator ośrodka, aby uniknąć kary pozbawienia wolności, przebywa w Norwegii. – W szale agresji próbował przejechać samochodem jednego z pracowników naszego Ośrodka. Pokrzywdzony został potrącony i ma obrażenia nóg, lekarza sądowy wykonał już w tym zakresie obdukcję lekarską – czytamy na stronie ośrodka.

Źródło: https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/pfbid0aYSRWFwwLJhViFmhvoRdF5JPp2d7GW8Pp52aAZcmXDadRMom67w5cYqNZRv9DuTsl
Źródło: https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/pfbid0aYSRWFwwLJhViFmhvoRdF5JPp2d7GW8Pp52aAZcmXDadRMom67w5cYqNZRv9DuTsl

Aktualnie jesteśmy w posiadaniu dwóch sprzecznych relacji. Jak było naprawdę? Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z redakcją.

Przeczytaj także:

J. Matysiak z USA: Aborcja w Ameryce, zwycięstwo konserwatystów Trumpa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Bogdan mówi

  Komuś bardzo zalezy na dyskredytacji ruchów prawicowych. Praktycznie prawica jest tak podzielona że przeciętny Polak nie dojdzie kto jest prawicą a kto farbowanym lisem

 2. AntyPO🔯PiS mówi

  @Bogdan

  Dosyć łatwo sprawdzić kto jest prawdziwym polskim narodowcem, nacjonalistą. Najpierw sprawdź co takie „farbowane” lisy robiły w PRL-u. Narodowcy to patrioci, którzy nigdy nie zeszmacili się przynależnością do sowieckiego PZPR, SB czy WSW/WSI.

  Prawdziwy polski narodowiec domaga się pociągnięcia do odpowiedzialności karnej komunistycznych zbrodniarzy i złodziei z PZPR, SB i WSI.

  Czy bezrobotny aktor Wojciech Olszański vel Jabłonowski, kiedykolwiek domagał się konfiskaty mienia komunistycznej oligarchii z PZPR i SB, która rozkradła Polskę po 1989 roku? Oczywiście, że NIE!

  Czy Olszański vel Jabłonowski kiedykolwiek potępił komunistycznych zbrodniarzy z KBW czy UB, którzy wymordowali dziesiątki tysięcy polskich patriotów z NSZ i AK? Niestety, NIE!

 3. Franciszek mówi

  Dmowski to najczarniejsza persona okresu przedwojennego. Najbardziej pasował jako poseł w Ruskiej Dumie i szkoda, że tam nie pozostał do końca. Nieustannie dzielił Polaków na lepszych i wg niego nie patriotów. Jego nazistowska Endecja i w dużej mierze skażony jago nazizmem późniejszy pobratymczy ONR przedstawiali Polaków w oczach innych narodów jako wrogo nastawionych do każdego. Z tego nurtu nazistowsko-rasistowskiego nigdy nie było żadnego pożytku dla Polski lecz tylko woda na młyn dla wszelkiej propagandy antypolskiej. Nie musieli się w ogóle wysilać aby przedstawiać nas jako nazistów i potencjalnych agresorów, wystarczyło im tylko opisywać poczynania miernot z kręgów Dmowskiego i jego samego. Zwróciło to inne narody przeciwko nam na tyle walnie, że łatwo je było zmanipulować do mordowania nas w czasie wojen. Na konferencji wersalskiej również z jego powodu omal nie doszło do fiaska. Dał tam popis swego lekceważenia dobra Polski nazywając angielskiego premiera „żydowskim agentem” dając mu dodatkowe powody aby opluwał nas od imperialistów i rasistów. Zmuszono Paderewskiego z Dmowskim do podpisania bardzo niekorzystnego dla nas traktatu, wręcz haniebnego. Tylko z obawy przed tym co zrobi Piłsudski w ogóle do powołania Polski doszło. Oczywiście później klaka Dmowskiego ogłaszała wszem i wobec wielki sukces dyplomatyczny tych destruktorów sprawy polskiej. Łatwo im było bo przecież generalnie dostęp do rzetelnej informacji był znikomy i odbiorca mógł tylko kierować się wiarą. A jak tu nie wierzyć takiemu obnoszącemu się z „troską o dobro narodu” naziście? Nawet teraz jak już wiadomo jaką porażką był traktat wersalski to nadal klaka Dmowskiego powtarza jak mantrę na wzór bolszewicki peany o jego sukcesie….. Wpisując nas w propagandę wrogów zachowywał się jak ich najsprawniejszy agent i Polski wróg…. Tylko ostatni bezrozumni tego nie widzą i o hańbo jeszcze dziś mu przyklaskują i jego nazizm reaktywują dla dalszego skłócania nas ze sobą i z wszystkimi.. On nic nie zrobił dla kraju. Podstawiał tylko nogi gdy słyszał że konie kują i wpychał się gdzie tylko mógł aby wypierać tych co naprawdę robili coś dla Polski…. Piłsudski bardzo dobrze się na nim wyznał. Wcale bym się nie zdziwił aby był zdeklarowanym agentem Moskwy do końca życia, a przynajmniej robił wszystko aby być dla Ruskich, później Sowietów i Niemców darem losu o jakim nie śmieli wcześniej nawet marzyć.
  Dmowski wpajał swoim nazistom pacyfizm aby kiedyś Ruski nie mieli z nimi problemów lecz on sam jako ukryty wróg był wyrachowanym zbrodniarzem. Powołał armię Hallera po to aby zebrać polskich żołnierzy głównie z armii zaborców gdzie byli siłą wcieleni i nagminnie z nich uciekali. Jest wielce prawdopodobne, że szykował ich na śmierć by nie wrócili do Polski. Nie wiedział przecież kiedy wojna się skończy a wszystko wskazywało na to, że jeszcze długo potrwa bo nawet nie weszła na ziemie niemieckie. Tylko dlatego, że I wojna wcześniej się skończyła niż przewidywano to do tego nie doszło. Francuzi na 100% wysłali by ich na pierwszą linię frontu choćby z samego braku swoich żołnierzy i Dmowski dobrze o tym wiedział. Zapewne był ogromnie zawiedziony tym stanem rzeczy, ale jako wytrawny agent kombinował jak to wykorzystać przeciwko Polsce. Liczył na wywołanie wojny domowej i tylko dzięki zręczności Piłsudskiego i tych którzy stanęli za nim jego plany się nie powiodły… Po tym jak do 1926r nasz Rząd i sejm owładnięty wpływami agentur pozaborczych nie mógł się dogadać i praktycznie nie działał konstruktywnie proszono Piłsudskiego aby to przerwał to Dmowski dostrzegł swoją szanse i buntował Rozwadowskiego oraz armię Hallera do wojny domowej. Tylko dzięki mądrości Piłsudskiego, kolejarzy i innych dowódców armii do tego nie doszło. Oni też widzieli jak na dłoni potrzebę przerwania tego cyrku parlamentarnej niemocy, która była na rękę Dmowskiemu i obcym państwom.
  Precz z pogrobowcami Endecji i carskiego a później sowieckiego agenta Dmowskiego! Najniebezpieczniejszego i najbardziej ukrytego w Polsce ruskiego agenta wszech czasów.
  Endecja sprawia wrażenie, że jej na narodzie zależy a tak naprawdę są bezużyteczni jak bezzębne psy. Potrafią tylko szczekać tocząc nazistowski jad i równocześnie wewnątrz być przesiąkniętymi pacyfizmem i bezradnością. To wyjątkowo wredna i podstępna trucizna dla młodych umysłów.

 4. abcdefg mówi

  Franciszek vel Icek. Na szczęście są dokumenty i książki. Więc z Selmana nie zrobisz tu bohatera a z jego przeciwników nie zrobisz łajdaków mimo że dzielnie próbujesz wykonywać dyrektywy Międzynarodowego Żyda. W twojej opowiastce wszystko odwrotnie jak w żydowskim gównie wyborczym.

 5. Franciszek mówi

  I kto tu jest odwrócony? Prawdy nie przyjmujesz bo jad ci mózg wyprał i jak każdy taki do faktów się nie odnosisz. Może zaprzeczysz oczywistemu, że amie Hallera czekała niechybna śmierć gdyby wojna chociaż miesiąc dłużej trwała? Nikt nie wierzył, że Niemcy się poddadzą. Niby jasnowidz z tego kundla był? A tych bezzębnych nazistów to po co jadem tuczył? Czy zaprzeczysz, że była to woda na młyn propagandzistów by nastawiać wszystkich wrogo na nas. To on ma na równo z oprawcami krew na rękach pomordowanych na kresach, Litwie i Białorusi. Umiał się maskować i kręcić wszystkimi jak każdy agent i tyle!!!! A Piłsudskiemu nie muszę pomagać bo każdy nazista Dmowskiego nie godzien go nawet w podeszwę cmoknąć i to nawet wtedy gdyby w łaj.o wcześniej wdepnął.

 6. Franciszek mówi

  Krzysztof Ja jestem z krwi i kości Polakiem a co do ciebie to u takich chamów wyszczekanych pewnie by nawet i psie geny znalazł (po kimś to ujadanie musisz w końcu mieć), a już Żyda na pewno.

 7. Franciszek mówi

  Pamiętajcie, że każdy naród jest jak fermentujące się wino. Szumowiny pchają się do góry a męty na dół. Początkowo tylko środek jest w miarę klarowny. I każdy naród szanujący siebie i inne narody jest w porządku. tylko tak można konstruktywnie współpracować dla dobra wszystkich… Wszelkie nazistowskie trendy i postawy to wróg nas wszystkich. Ich zadaniem jest dzielić za wszelką cenę nie patrząc kto jest jakim. Najczęściej są inspirowani agenturami nam wrogimi. Poprzez swoją wrzaskliwość pchają się jak szumowina do góry by nas dzielić, jątrzyć i nami rządzić. Jak tylko takich zobaczycie w swoich szeregach to zwalajcie ich czym prędzej w męty, czyli tam gdzie ich miejsce. Tylko wtedy będziecie silni i klarowni tak pośrodku jak i na górze i nie będziecie trwonić swoich sił na spalanie się między sobą…… Wszystko co reprezentował Dmowski to trucizna podszyta agenturą. Nigdy nie wynoście takich na sztandary jak Ukraińcy Banderę bo skazicie sobie tak jak oni dusze jadem nienawiści. W żadnym narodzie nie ma wszystkich złych i nie ma wszystkich dobrych. Z nami dzielą z pożytkiem dla nas swoje życie Tatarzy i po trosze ludzie z wszystkich narodów Europy i świata. Problemem jest jednak to, że złe nurty i złe wzorce ściągają i wynoszą na piedestały równie złych ludzi jak te wzorce i nurty. Wówczas nabierają oni diablich sił by dzielić i gnębić cały naród.

 8. abcdefg mówi

  Franciszek vel Icek. Trzeba być bydlakiem żeby za Wołyń obarczać winą Dmowskiego. To twoja rządząca wtedy sanacyjno-masońska kamaryla doprowadziła do tego talmudysto.

 9. Hammurabi mówi

  @Franciszek
  Któryż to naród jest taki „klarowny”? No, który? Niemcy? Francuzi? Brytyjczycy?
  A może chodzi ci o grupy etniczne?
  Piszesz i piszesz a fakty pozostają gdzieś z boku.
  Piszesz o „nazistowskich trendach” powtarzając z maniakalnym uporem lewacką retorykę.
  Jeszcze nigdy w historii świata nie było narodu (i nigdy nie będzie) który by konstruktywnie pracował dla dobra wszystkich, w dodatku własnym kosztem. To urojenie!
  Koniecznie chcesz udowodnić, że poczucie własnej tożsamości, wierność tradycji, ideałom i ojczyźnie to nazizm? To ów „Nationalsozialismus” z jedyną prawdą, że „Der Fűhrer hat immer Recht”? Doprawdy?
  Wbrew pojawiającym się opiniom, że rasa nie istnieje, że jesteśmy wszyscy jednakowymi ludźmi, uprzedzenia i konflikty rasowe wciąż trwają, wciąż istnieją, nawet we współczesnych „wzorcowych” demokracjach z tym zastrzeżeniem, że termin „rasa” zastąpiony został terminem grupa etniczna, a termin „rasizm” – terminem „ksenofobia”.
  Prymas Wyszyński – z którego wizjami nie zawsze się zgadzam – powiedział w 1976 roku znamienne słowa:
  „Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny.

  Z tymi słowy żaden myślący samodzielnie Polak nie może się nie zgodzić!

 10. Franciszek mówi

  Abcdefg – jakie imię taka i reszta. Widzę, że argumenty o armii Hallera już cię przekonały. Jak odkurzysz resztę komórek z nazistowskiego łaj.a to i zrozumiesz, że w każdej zbrodni wobec Polaków do której przyczyniła się również antypolska ruska, niemiecka i żydowska propaganda obrazująca nas w oczach Ukraińców, Litwinów, Białorusinów i nawet Niemców jako nazistów ukuta na bazie szczekania Dmowskiego moczy jego łapy krwią Polaków.. Swołocz taka jak ty dziś ponownie próbuje zbijać trumny dla mojego narodu razem z POPISowymi szumowinami przy korycie. Jesteście brudem jaki okala młodych porządnych Polaków szanujących swój naród. To tacy jak ty są narzędziem masonów i wszystkich naszych wrogów!

 11. Franciszek mówi

  Hammurabi. Źle mnie zrozumiałeś. Nie pisałem, że jakikolwiek naród jest klarowny tylko, że każdy naród się klaruje tak, że męty opadają a szumy pną się do góry i jeżeli szumy zaczniemy zrzucać to nasz zdrowy naród będzie tak w środku jak i przy władzy. Jeżeli ktoś u nas drugiego na okrągło ickuje, ruskuje szwabi czy jakkolwiek tam to jest naziolem ala Dmowski i wrogiem nas wszystkich. To szumowina właśnie albo męt! Piszę by szanować inne narody, których przedstawiciele są w naszym narodzie i przyjęli Polskę za swoją ojczyznę. Stany Zjednoczone są zlepkiem wszystkich narodów i szanują się jako naród. I znowu uprzedzam, że nie jestem ich fanem i nie popieram wszystkiego co robią… Trzeba patrzeć czujnie na trendy jakie owładniają nas i nasze mniejszości. Na nazizm żydowski, banderowski i inne ale nie pchać wszystkich Żydów czy Ukraińców do tego samego worka jak robią to naziolskie pogrobowcy Dmowskiego. Dołożyłeś do moich wypowiedzi jakąś międzynarodówkę utopijną i wiadomo, że z takim założeniem wypaczysz wszystko co pisałem. Myślę, że należysz do tych mądrzejszych i stać Cię na przemyślenie dogłębniejsze tematu.

 12. abcdefg mówi

  Franciszek vel Icek. Trzeba mieć zryty czerep żeby wychwalać sanacyjnych bandziorów a jednocześnie pierdolić o szanowaniu się narodu. Bez odbioru Icek.

 13. Franciszek mówi

  I jeszcze jedno: W Polsce odkąd powstała II RP do dziś mieliśmy i mamy dwa wrogie naszemu państwu nurty. Oba mianują się zbawcami narodu. Najgorszym jest pacyfistyczno-nazistowska Endecja Dmowskiego- jej sterem była czysta agentura hodowana od ponad stu lat zaborów , a jej bazą hordy idiotów zbyt głupich aby racjonalnie myśleć. Powstała między innymi po to aby zrzeszyć tych głupszych i narowistych patriotów i przeciwstawić ich tym mądrzejszym by tym sposobem wszystkich patriotów polskich zneutralizować. Drugi wredny ruch miał w podobny sposób zniszczyć słuszną chęć narodu do wyzwolenia się spod komunizmu. I tym drugim parszywym nurtem była i jest Solidarność. Wiedziona przez manipulatorów bazowała na cwaniakach, kombinatorach, pyskaczach i nierobach pracowniczych. Teraz widać jak te dwa nurty prześcigują się aby dobić Polskę. …. Potrzeba nam charyzmatycznych i niezmąconych patriotów, którzy mogliby zrzeszyć ludzi dobrych i wyrwać jeszcze ilu się da nie do końca zdegenerowanych z paszczy tych dwóch nurtów dla polskiej sprawy. A jak już się uda zaangażować w to również armię i policję to zrobić drugi przewrót majowy i zabronić cio..m endeckim i draniom solidarnościowym jakiegokolwiek udziału w sferze politycznej aż się to barachło wykruszy do końca.

 14. MAREK mówi

  Prymas Wyszyński – powiedział w 1976 roku znamienne słowa:
  „Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny.
  Z tymi słowy żaden myślący samodzielnie Polak nie może się nie zgodzić!
  Z tymi słowami nigdy nie zgodzą się lewacy, socjaliści, marksiści, komuniści /nowa lewica/ dla których niezmiennie totalitarny globalistyczny kierunek jest jeden:
  „Bój to będzie ostatni
  Krwawy skończy się trud,
  Gdy związek nasz bratni
  Ogarnie ludzki ród.”

 15. Stefan mówi

  Zescie przycpali znow towarzyszu nie??

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.