Uciekła z kwarantanny, bo nie odpowiadały jej posiłki. Zgłosiła się na komisariat w Poznaniu żądając pomocy

uciekinierka z kwarantanny/ fot. Twitter
1

Kobieta, która wróciła do Polski z Niemiec, uciekła z kwarantanny, ponieważ nie odpowiadały jej serwowane posiłki. Ze Słubic udała się do Poznania i tam zgłosiła się na posterunek policji na Jeżycach żądając pomocy. O sprawie pisze portal epoznan.pl cytując rzecznika prasowego poznańskiej policji Andrzeja Borowiaka.

Wróciła z Niemiec do Polski i w związku z tym ma odbyć 14-dniową kwarantannę. Ponieważ nie ma stałego miejsca zamieszkania, wskazano jej lokalizację w Słubicach, w której ma przejść kwarantannę. Nie wiadomo jak ta kobieta znalazła się w Poznaniu. Po prostu pojawiła się na komisariacie policji na Jeżycach i z rozbrajającą szczerością powiedziała, że wróciła z Niemiec, na granicy sprawdzono jej temperaturę, nie miała podwyższonej, ale nakazano jej odbyć prewencyjnie kwarantannę. Ponieważ, jak sama stwierdziła, rodzina nie chce mieć z nią nic wspólnego, skierowano ją do wyznaczonego miejsca w Słubicach, gdzie tę kwarantannę miała przejść. Kobieta spędziła tam tylko jedną noc, bo jak powiedziała policjantom, obsługa była tam dla niej niemiła, a dodatkowo ona jest wegetarianką, a do jedzenia dano jej chleb i kiełbasę. Uznała, że nie chce mieć nic wspólnego z tymi ludźmi, opuściła miejsce kwarantanny, wsiadła do autobusu i pociągu i dojechała do Poznania. Na komisariat zwróciła się z prośbą o pomoc – mówi Borowiak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kobieta została odizolowana od policjantów. Skierowano ją z powrotem na kwarantannę w Słubicach. – Specjalna firma przewozowa spasowała. W związku z tym do ośrodka kwarantanny w Słubicach kobietę przewiezie nasza Konwojówka – informuje na Twitterze Borowiak.


Źródło informacji: epoznan.pl, Twitter

Zobacz też:

Feministyczny rząd w Finlandii na manowcach. W walce z koronawirusem premier „boi się” i kieruje… „przeczuciem”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. Majo mówi

    Redakcjo kochana, sprawdźcie czy to nie jest Spurek/ka/ko. Jest wegesrege, z Poznania lub okolic, rodzina nie chce jej znać itd. Wszystko pasuje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.