Uchwała ZP Rady Europy: prawa małżeńskie i adopcyjne dla homoseksualistów

fot. pixabay.com
3

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło uchwałę, w której wzywa do przyznania homoseksualistom praw przysługujących małżeństwom łącznie z adopcją dzieci – informuje „Nasz Dziennik”. Uchwała nosi tytuł „Życie rodzinne i prywatne – osiągnięcie równości bez względu na orientację seksualną”. Jako przyczynę nierówności wymienia orientację seksualną i tożsamość genderową. Uchwała wzywa też do udostępnienia homoseksualistom zabiegów in vitro.

Za uchwałą głosowało zaledwie 67 członków Zgromadzenia Parlamentarnego, ale projekt został przyjęty, ponieważ większość posłów (w tym wszyscy posłowie z Polski) nie wzięła udziału w głosowaniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rada Europy to międzynarodowa organizacja rządowa, która powstała 5 maja 1949. Jej siedzibą jest Strasburg. Zgromadzenie Parlamentarne RE to organ składający się z parlamentarzystów delegowanych przez parlamenty narodowe. Zgromadzenie jest ciałem obradującym, doradczym i nie posiada uprawnień prawodawczych – nie może stanowić prawa, ani norm prawnie wiążących. Zgromadzenie może debatować i uchwalać zalecenia w sprawach dotyczących ważnych zagadnień pojawiających się we współczesnym świecie.

Źródło informacji: nasz dziennik.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. jacek mówi

    a dlaczego polscy posłowie nie głosowali? są za takim degeneractwem?

  2. Goj mówi

    A polscy zdrajcy będą potem mówić, że przecież nie głosowali na „tak”.

  3. MSW mówi

    Ciekawe jak dziecko rozpoznaje które z rodziców to mama, a które to jest tata. I jak rodzice tłumaczą skąd się biorą dzieci? Chyba nie z du…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.