Uchodźcy z Ukrainy będą wpuszczani do Polski bez kwarantanny i konieczności okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa

przejście graniczne Dołhobyczów-Uhrynów/ fot. Wikipedia
30

W czwartek (24.02.2022) na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów został opublikowany projekt rozporządzenia znoszącego obowiązek odbycia kwarantanny i okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy przekraczaniu polskiej granicy przez uchodźców z Ukrainy.

– W rozporządzeniu przewiduje się dodanie przepisu dotyczącego zwolnienia z obowiązku odbycia kwarantanny oraz okazania negatywnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2, osób przekraczających granicę Rzeczypospolitej Polskiej z Ukrainą w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Powyższe uzasadnione jest koniecznością zapewnienia płynnego przemieszczania się osób, które przekraczać będą granicę polsko-ukraińską w związku z opuszczeniem terytorium Ukrainy – czytamy w uzasadnieniu. Osobą odpowiedzialną za opracowanie projektu jest wiceminister Waldemar Kraska.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trzeba było wojny, żeby straszliwy wirus okazał się wcale nie taki straszny. Nie trzeba już kwarantanny, ani negatywnego testu. Droga wolna, można jechać. A wiecie jaki jest poziom wyszczepienia na Ukrainie? Dwie dawki przyjęło niecałe 35% populacji, a trzecią – niecałe 2%. I minister Niedzielski włosów z głowy nie rwie, a wiceminister Kraska przynosi w ząbkach projekt rozporządzenia. Taka to właśnie pandemia.

Źródło informacji: gov.pl

Zobacz też:

Stanowisko Konfederacji ws. rosyjskiej agresji na Ukrainę: „Koniec iluzji pacyfizmu, koniec mrzonek” [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomasz mówi

  Kraska też zadeklarował dzisiaj dostępność 120 szpitali dla Ukraińców oraz pociąg dla rannych. Kilka dni temu, wielbiony przez Pisonautów Orban postawił wojsko przy granicy tłumacząc to na 2 sposoby. Pierwszy, to obrona granic na wypadek, gdyby Putin się za daleko zapędził, a drugi to w celu uniknięcia katastrofy humanitarnej. Bardzo ładnie i dyplomatycznie powiedział: Ukrom wstęp wzbroniony. A przynajmniej nie w taki sposób jak do Polski.

 2. Darek mówi

  A co z banderowcami ? te hieny cmentarne też będą wpuszczać, trzeba odcedzić ziarno od plewy

 3. BP mówi

  Ukraińcy przywleką nowego wirusa, a obwinią nas – niezaszczepionych. To woła o pomstę do nieba! Ilu Polaków zmarło, bo zamiast ich ratować lekarze kazali im czekać na wynik testu … Nie mówię nie pomagać, ale powinno się tworzyć specjalne miejsca dla uchodźców , gdzie powinni być szczegółowo zbadani nie tylko pod względem medycznym , ale też czy w tym tłumie nie ma banderowców, którzy chcą podpalić Polskę!!!! Jeśli rządzący tego nie zrobią to są obrzydliwymi zdrajcami zasługującymi tylko na jedno.

 4. Anty mówi

  Nowa polińska Mądrość Etapu.

 5. Ewa-Maria mówi

  Tomasz: to jest odwet Orbana za prześladowanie Węgrów na Zakarpaciu przez Ukraińców. Orban to mądry polityk.

 6. Tolek mówi

  A w jaki sposób Ukraińcy prześladują Węgrów na Zakarpaciu?

 7. MAREK mówi

  Jak to jest możliwe, że władze w POLSCE sprawują osobnicy nienawidzący POLAKÓW !!!

  Prezydent, premier i reszta osób decyzyjnych w Polsce odmówiła pomocy medycznej Polakom, wprowadzili zbrodnicze procedury, doprowadzając tymi procedurami do śmierci 200 000 Polaków !
  Obecnie ci sami udający zatroskanych o losy Polaków decydenci deklarują natychmiastową pomoc medyczną dla Ukraińców bez żadnych procedur, kosztem Polaków!
  Terror sanitarny i przymusowe szczepienia eksperymentalnym preparatem GMO są nadal dla Polaków nie dla Ukraińców!

 8. Tomasz mówi

  Ewa-Maria: Tak, oczywiście masz rację. Mówiąc o tym zasugerowałem, że my też mamy swoje powody do podobnego postąpienia w tej sprawie.

 9. Ewa-Maria mówi

  Tolek: nawet średnio rozgarnięty wie o ty. A ty……radzę się zagłębić w temacie jeżeli chcesz się dowiedzieć.

 10. Ewa-Maria mówi

  Tomasz; My mamy dużo więcej powodów. Wołyń woła o pomstę do Nieba, powinni uznać ludobójstwo na Polakach. Zakaz ekshumacji to było coś haniebnego. 'Areszt’ lwów lwowskich .Przypomnę niesławne już paszporty, za grafikę Ostrej Bramy i Cmentarza Orląt Lwowskich raban podnieśli Ukraińcy i Litwini. Nie wspomnę o wstrzymaniu transportu kolejowego. To nie są przyjaciele. Teraz władza, która znalazła się w potrzasku do Polski się klei. Żal mi tylko zwykłych obywateli. Przypomniało mi się jeszcze takie zdarzenie. Turysta z Krakowa odsłonił zakryte deskami lwy. Został dotkliwie ukarany przez sąd. Ten przypadek najbardziej mnie boli, ponieważ co winne są lwy . Ale było to silne uderzenie w Polskość przez 'przyjaciół’ Ukraińców.

 11. Tomasz mówi

  Ewa-Maria: właśnie o tych powodach myślę… I jeszcze dozbierałoby się trochę tego.

 12. Michu. mówi

  Piszcie jak bandycka jest Rosja. A nie głupoty o covid. To hańba dla ludzkości co robi ta menda Putin. Totalny skoorwysyn

 13. Anty mówi

  Michu. Nie pamiętam żebyś gardłował o tym żeby pisać jak bandyckie jest USA podczas kolejnych „operacji pokojowych” które urządzali. Nie pisałeś o Obamie et consortes że to hańba dla ludzkości co robili i że są totalnymi skoorwysynami. Mózg ci podmienili że opowiadasz się za którąś stroną (pacyny zarządzające Rosja/USA) podczas gdy to może być ta sama strona realizująca jeden scenariusz jak było to chociażby podczas drugiej wojny?

 14. Michu. mówi

  Nie masz serca, skoro nie sprzeciwiasz się bandyckiej napaści Rosji. Giną cywile, Putin to bandyta, trzeba go powstrzymać , bo niedługo przyjdzie do nas. Nie prownój USA do Rosji. Putin to Hitler naszych czasów!

 15. Jan mówi

  Kochani, sami się zastanówcie o co tu chodzi. Nie przesyłajcie tych materiałów o agresji dalej! Niestety duża część Polaków nie rozumie o co chodzi w tej polityce i wojnie na Ukrainie, wywołanej przez żydostwo. Nie mamy zamiaru ginąć za Ukrainę!!! Te bydlaki od polityki zapomnieli jak trzy lata temu narzekali na wrogą politykę Ukrainy wobec Polski.! A zapomnieli o mordach na Polakach, o „wianuszkach polskich dzieci na drzewach”, zapomnieli już, że na Ukrainie stawiają pomniki bandycie Banderze!, że nie chcieli oddać Polsce Lwowa, że maja pretensję odwetowe do ziem wschodnich Polski! Zapomnieli, że to banderowcy rozstrzeliwali w Katyniu Polaków / A NIE ROSJANIE, tylko Żydzi /. Krótką mają pamięć no i w dodatku sterują Polakami jak chcą – to całe podłe Żydostwo przy władzy! Oj, Polacy Polacy – kiedy przejrzycie na oczy?
  jeszcze kilka dni temu Ci sami politycy i te same mendia pisały o plandemii i żądali by się szczepić tymi eksperymentalnymi preparatami z tlenkiem grafenu! A dziś rozkrzyczeli się o krzywdzie Ukrainy i tak współczują, nie rozumieją, ze to ci sami, tylko teraz z innej „beczki”. Zapraszam do przemyślenia!. Pozdrawiam – J.

 16. Maksio mówi

  Przykro mi czytać wasze anty-ukraińskie komentarze. W tym momencie solidarność z narodem ukraińskim jest miarą naszego człowieczeństwa. Zapomnijcie na chwilę o Wołyniu, banderowcach i nie grajcie w jednej drużynie z Putinem. Bezpieczna Ukraina to także bezpieczna Polska. Pan Jacek Międlar często zachęca do modlitwy różańcowej. Teraz jest ku temu właściwy czas! Pomódlcie się w intencji pokoju na Ukrainie, w intencji Ukraińców. Tutaj razem z Dominikanami: https://youtu.be/1G7-rwhDI4s

 17. verizanus mówi

  Pod nckiem „Michu” pisze teraz inna osoba niż kiedyś. Administratorzy portalu wiedzą o co chodzi.
  To bardzo ważna informacja z tym rozporządzeniem, dlatego, że wskazuje jak poważnie traktowana jest ta, hehehe, pandemia a przy okazji jak poważnie traktowani są Polacy.

 18. Michu. mówi

  Każdy Polak, który ma w sobie honor nie może patrzeć na ruskie barbarzyństwo. Serce krwawi widząc Bohaterska Ukrainę. Walczą jak Lwy! Śmierć Rosji!

 19. verizanus mówi

  Póki co to nie Putin zniszczył polskie stocznie, to nie on zamknął polskie kopalnie, to nie ruska Duma uchwaliła 447, to nie Putin na bezczela ingeruje w polskie i tak już wystarczająco niezależne sądownictwo, to nie Putinowi zalezy na tym aby polska miała ograniczony dostęp do prądu, to nie on potrąca sobie składki na biurokrację unijną (UE zabiera nam sporo, częsć co prawda oddaje ale z zaznaczeniem na co wolno nam to wydać). To nie rosyjska mniejszość ma w Polsce przywileje wyborcze (bo tak im to załatwili ruskie onuce).
  Z tego co wiem póki co to Ukraina nie odcięła się wyraźnie od banderyzmu (ciekawe które państwo w Europie będzie dążyć do tego, aby utemperować spadkobierców UPA).

 20. verizanus mówi

  @ nowy Michu. Każdy Polak, który ma honor pamięta o Wołyniu i dziwi się, że tak straszna pandemia która panuje nie robi wrażenia na ministerstwie zdrowia, które wpuszcza tu ludzi niezaszczepionych i bez kwarantanny, a Polacy z tego samego powodu mają problemy. Trzeba nie mieć honoru by tak bezkrytycznie poddawać się propagandzie. (nie mówiąc już o honorowym zawłaszczeniu nicka 😉

 21. Michu. mówi

  Stary sytuacja się zmieniła, owszem ja pamiętam co robili bandyci z UPA, ale teraz giną niewinni codziennie dzieci, kobiety. Byłem za neutralnością wcześniej. ale widząc tak okrutna napaść jestem po stronie ofiar. Płakać się chce widząc niedolę cywili. Teraz jest czas krwawej wojny, widzimy kto napadł i kto tu jest bandyta. Giną kobiety i dzieci, bardzo mi z tego powodu przykro.

 22. Michu. mówi

  To wszystko pisze ja, nikt nie podszywa się pod nick Michu. Po prostu jestem wstrząśnięty wojną. Takiej napasci nie było od 39.

 23. Michu. mówi

  Wiele razy na tym portalu słusznie pisaliście o zamordyzmie covidiańskim, o absurdach, zdradach i strasznej historii. Lubię ten portal, ale tak jak pisałem wcześniej bardzo emocjonalnie na to reaguje, bardzo mi szkoda zwykłych ludzi. A o zbrodniach UPA nie zapominam i tu robicie cały czas dobra robotę ku pamięci, ale dziś widzimy wojnę totalna, duży barbarzyński kraj Rosja eksterminuje Ukrainę na oczach świata , który tylko się gapi zamiast pomoc, mówię tu głównie o Stanach którzy mają potencjał, aby uderzyć mitarnie, a tylko ględzą o nieskutecznych sankcjach. Pozdrawiam wszystkich. Trzymajcie się, cześć.

 24. Shadow mówi

  Nie mam współczucia dla Upaińców, są niehonorowi, w dużej części prymitywne żule, przeświadczone o swojej wyższości. Wiem z doświadczenia , bo u szwagra mieszkającego w tym domu co my,Upaińcy pracowali wiele sezonów w sadzie. Często byli goszczeni na wspólnych świętach. Jedni na powrót do Ukrainy dostali od nas telefon komórkowy i elektryczną maszynę do szycia, nie nowe rzeczy, ale sprawne. W zamian mieli się dowiedzieć o dokładny adres i możliwości zakupu pokrycia do składanego kajaka produkowanego na ich terenie. Mineło z 18 lat i do tej pory,ani słowa na ten temat i zero kontaktu. Mamy sąsiada, którego taras graniczy z naszym płotem i wychodzi poza ten płot w górę. Wynajmuje on pokoje Upaińcom. Od wiosny do jesieni, od piątku do niedzieli, od wiosny do jesieni, przesiadywali na tym tarasie pijąc od rana do wieczora na umór,darli ryje na pół osiedla i przeklinali niemiłosiernie. Nie można było okien otworzyć, ani obejrzeć telewizji, czy usłyszeć własne myśli. Ja tylko piszę o czasach współczesnych, a co dopiero historyczne relacje.Jedyne co w mojej opinii Polska powinna zrobić w obecnaj sytuacji, to wysłać szpital polowy i dostarczać leki niezbędne w czasie działań zbrojnych. A przede wszystkim zamknąć tak jak Orban, granicę dla uciekinierów. Bowiem jak wejdą, to już nigdy nie wyjdą i my będziemy tych darmozjadów utrzymywać.

 25. verizanus mówi

  Tylko tutaj trza się zastanowić, czy ta wojenna zawierucha nie ma przypadkiem przykryć np wielotysięcznych nadmiarowych zgonów z powodu SZTUCZNEGO rozwalania słuzby zdrowia. A teraz nagle się okazuje, że wszystkie kwarantanny itp nie mają AZ TAKIEGO znaczenia.
  Często w historii rózni ni obłudnicy pisali o krzywdzie dzieci, jak im ciężko, przykro itp., ale jak socjalistyczne kobiety domagały się zabijania dzieci nienarodzonych (często w męczarniach ćwiartowanych) to jakoś tych wrażliwców nie było słychać. A kto mysli o dzieciach które być może straciły rodziców, bo służba zdrowia była niewydolna? A kto mysli o biednych dziciiach, którym rodzicom administracja pozamykała biznesy i pozabierała majątki? A kto mysli o polskich rodzinach, które musiały wyemigrować, ale nie na socjal tylko często na zmywaki do obcych, bo tak ich załatwiła tubylcza administracja? Oczywiście nikt, kto poddaje się tylko propagandzie medialnej a często i szeptanej.

 26. Dariusz mówi

  Czego nie ma ? Serca ? A ty mózgu. Jeśli ja zapomnę o ofiarach bezlstialstwa tych pomiotów, niech Bóg zapomni o mnie. I tyle w temacie parchu. Idż wezwie Rambo i pocałuj bydlaków z USraela gdzie chcesz.

 27. Anty mówi

  Verizanus, ja wiem że to inny komentujący. Tamten był porządnym gościem a ten klon to jakieś ścierwo ze stajni żydobanderowca Ssakiewicza i kompani małego Kalksztajna.

 28. Nie wpieram ukrainy mówi

  Nawet patologia z kraju trzeciego świata roznosząca choroby jest w Polsce traktowana lepiej niż Polacy! Jeszcze za tę dyskryminację i upokorzenie płacimy. Hańba!

 29. anna mówi

  Dariusz Mówi Najadłęś się szaleju , czy nie zażyłęś leków , bo z takim słownictwem to do szaletu , a nie na forum Ogarnij się !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.