„Ubogacenie” postępuje: ataki na niemiecką policję, straż pożarną i karetki pogotowia w sylwestra

fot. twitter
4

Berlińska straż pożarna uskarża się w raporcie z nocy sylwestrowej na „masowe ataki na służby ratownicze i ich pojazdy”. W kierunku policji, straży pożarnej i karetek pogotowia strzelano petardami, rzucano butelkami i kamieniami. Były też przypadki grożenia bronią palną załodze jednej z karetek.

Do takich ataków dochodziło też w Lipsku, gdzie 50 chuliganów rzucało w policję petardami, kamieniami i butelkami. W Stuttgarcie w wyniku takich ataków byli ranni. W Salzgitter (Dolna Saksonia) użyto broni palnej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wg źródeł policyjnych w noc sylwestrową w Berlinie trzy osoby z 20-osobowej grupy młodych strzelały na jednym ze skrzyżowań z pistoletów alarmowych do radiowozu, który jechał na sygnale na miejsce wypadku. Funkcjonariusze nie zatrzymali się. Pojechali dalej i po chwili wrócili z drugim radiowozem. Młodzi ludzie ponownie ostrzelali funkcjonariuszy. Od jednego z pocisków zapalił się parkujący w pobliżu samochód. Sprawcy ataku uciekli dopiero wtedy, kiedy na miejsce ataku policja ściągnęła posiłki.

W poniedziałek (1.01.2018) wieczorem doszło w Berlinie do kolejnego ataku na policję. W berlińskiej dzielnicy Neuköln 20-osobowa grupa młodocianych strzelała w kierunku funkcjonariuszy petardami i obrzucała ich butelkami – poinformowała we wtorek (2.01.2018) Komenda Policji w Berlinie.

Związek zawodowy policji domaga się surowego ukarania sprawców.

Źródło: dw.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Prorok mówi

  “Związek zawodowy policji domaga się surowego ukarania sprawców.” – a kto ma tego dokonać? Sodalicja mariańska?

 2. Andrzej, zwykły mieszkaniec tego kraju mówi

  W końcu mieli dobrze ubogaconego sylwestra. Przecież o to im tam na zachodzie chodziło. A to chyba dopiero początek. Śniadoskórzy chłopcy dopiero się rozkręcają.

 3. przema00g mówi

  Miód na moje uszy tylko szkoda że to zaplanowano w zespół z niemieckimi władzami i tak jestem ciekaw jaka była cena czyli ile Merkel dostała bądź co jej obiecano za przychylne oko na zniszczenie ojczyzny

 4. przema00g mówi

  Miód na moje uszy tylko szkoda że to zaplanowano w zespół z niemieckimi władzami i tak jestem ciekaw jaka była cena czyli ile Merkel dostała bądź co jej obiecano za przychylne oko na zniszczenie ojczyzny?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.