Tygodnik Powszechny periodykiem katolickim czy lewackim brukowcem? Tym razem publikuje wywiad z wróżbitką. Dlaczego nie interweniuje abp Jędraszewski?

Po prawej abp Marek Jędraszewski
7

Od 2016 roku metropolitą krakowskim jest abp Marek Jędraszewski. „Bohater”, który zasłynął z „tęczowej zarazy”, a niedawno wyraził zgodę na ślub Jacka Kurskiego w kaplicy przy Sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach, czym zelektryzował wiernych w Polsce. Z osobą abp. Jędraszewskiego wiąże się jeszcze jedna istotna dla Kościoła katolickiego sprawa – Tygodnik Powszechny, oficjalnie zwany „tygodnikiem katolickim”, a znanym z publikacji, której nie sposób pogodzić z nauczaniem katolickim. Warto wspomnieć, że przez lata jednym z felietonistów tygodnika był Szymon Hołownia, były prezenter TVN, który jeszcze niedawno deklarował zdejmowanie krzyży w Pałacu Prezydenckim. Być może wielu z Państwa nie zdaje sobie z tego sprawy, ale by czasopismo mogło samo siebie określać mianem „katolickiego”, potrzebna jest specjalna zgoda bezpośredniego zwierzchnika Kościoła, którym dla tegoż periodyku jest abp Marek Jędraszewski. Tak, to ten metropolita, który przez wielu określany jest mianem „bohatera”, a który nie miał odwagi poważnie ukarać podległego mu ks. Kazimierza Sowę, Tygodnikowi Powszechnemu nie ma chęci odebrać mylącego podtytułu.

W Tygodniu Powszechnym opublikowano rozmowę z astrolożką i tarocistką. Gazeta jeden z nowych tekstów promuje rozmową z kobietą, która „zwiastuny globalnych problemów dostrzegała już w styczniu, bynajmniej nie na podstawie medialnych doniesień z Chin”. Miały ją na to naprowadzić wróżenie i obserwacja gwiazd. „O co Polki i Polacy w czasie pandemii pytają wróżbitów?”. Czy taką właśnie rolę mają spełniać katolickie media, w pozytywnym świetle przedstawiając okultyzm? Czyż rolą katolickich mediów nie powinna być ewangelizacja i jasne wskazywanie co jest dobrem, a co jest złem?

Ta sprawa to kolejny sprawdzian dla wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Marka Jędraszewskiego. Jeśli naprawdę staje w obronie wiary, Kościoła i prawdy – Tygodnik Powszechny zdegraduje do statusu lewackiego brukowca.

SKLEP-WPRAWO.PL

Zobacz, co dwa lata temu mówiłem o stanowisku abp. Jędraszewskiego wobec Tygodnik Powszechnego:

J. Międlar: „Obłudnik Powszechny” i abp Marek Jędraszewski [WIDEO]

Piekielna decyzja abp Kupnego! Zdeklarowany ateista redaktorem naczelnym katolickiego radia

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Szczesc Boze.
  Ani potepienia Walesy,katolika,ani 50 % ciot z konfidentracji,katolikow glosujacych na lewakaka Trzaskowskiego. Nikt niczego nie potepia,i kazdemu to pasuje jak widac.

  1. Cyprian mówi

   Są małe kłamstwa, wielkie kłamstwa, statystyki i sondaże! Może jakieś liczby?

 2. ROMAN mówi

  kościół otwarty, czyli po trochę protestantyzmu, loży i talmudu, to kto stanie naprzeciw?

 3. Jaca mówi

  Dzisiejszy Episkopat w większości to ludzie co się zaparli Chrystusa i głoszą inną już naukę niż Zbawiciel. Ostrzegał przed tym św. Paweł, dlatego będą oni przed nami odpowiadać na sądzie bożym, bo wiele otrzymali i z wielu będą rozliczani.

 4. ROMAN mówi

  w połowie lat 90, to chyba było, z paska tytułowego ściągnięto napis, że tygodnik katolicki, ale na krótko…

 5. Lolo mówi

  Przecież katolicki i lewacki od co najmniej kilku lat znaczy dokładnie to samo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.