Twitter usuwa konta organizacji walczących o dobre imię Polski! Czy będzie reakcja Ministerstwa Cyfryzacji?

Twitter/ fot. pixabay
4

W nocy z poniedziałku na wtorek (27/28.05.2019) Twitter usunął szereg kont organizacji i osób broniących dobrego imienia Polski i walczących z fake newsami szkalującymi Polaków. Według informacji podanej przez Tygodnik Solidarność usunięto m.in. następujące konta:

Konto @KatynMemorialJC – informujące o działaniach podejmowanych dla obrony Pomnika Katyńskiego w Jersey City, konto @Reparations4POL – zajmujące się kwestią zaległych niemieckich reparacji dla Polski, konto @GerDeathCamps  – zajmujące się zwalczaniem fake newsów na temat tzw. „polskich obozów”, konto @StopAct447 – zajmujące się sprawą amerykańskiej ustawy JUST 447, konto @PMI_Online (Polish Media Issues) – zajmujące się zwalczaniem fake newsów na temat Polski w internecie, konto @nsz_1942 – zajmujące się propagowaniem wiedzy na temat historii NSZ, konto @avanti_ultras89 – zajmujące się publikacją patriotycznych grafik, zdjęć i opraw meczowych oraz konto @Suwerenna – zajmujące się m.in. propagowaniem idei reparacji wojennych od Niemiec.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Serwis Change.org poinformował, że „nieznana antypolska grupa przypuściła zmasowany atak na konta twitterowe organizacji polonijnych w USA i Wielkiej Brytanii”. Konta Katyn Memorial, Polish Media Issues i NSZ zostały zawieszone bez żadnego ostrzeżenia i bez podania powodu. Co więcej, jednocześnie zawieszone zostały też prywatne konta osób moderujacych te profile.

Działanie w tej sprawie podjęła Reduta Dobrego Imienia zwracając się z prośbą do Ministerstwa Cyfryzacji o podjęcie interwencji. „Amerykański właściciel forum społecznościowego jakim jest Twitter w naszym przekonaniu naruszył prawo do wolności poglądów i wypowiedzi, a swoimi decyzjami o blokadzie kont opowiedział się po jednej ze stron sporu politycznego, stosując cenzurę prewencyjną. (…) Działania cenzuralne Twittera są złamaniem artykułu 54 polskiej Konstytucji. W związku z powyższym proszę o niezwłoczne zajęcie się problemem” – czytamy w piśmie przesłanym przez prezesa RDI Macieja Świrskiego do ministrów Marka Zagórskiego i Adama Andruszkiewicza.

Źródło informacji: tysol.pl, change.org, Twitter

Przeczytaj też:

Żydowski terror we Francji: rok więzienia za karykaturę „Shoah, gdzie jesteś?”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. sten mówi

  WJC Św. Kongres Żydów – Zwróciłem uwage na to co powiedział (chyba ich prezes?) w ostatnim wywiadzie dla jakiejś stacji tv w USA cyt. ,,Polska to rozwijający się demokratyczny kraj ale, NIE BĘDZIE SiĘ ROZWIJAŁ jeżeli nie ureguluje z żydami kwesti mienia pożydowskiego!,, Pozornie niby nic, ale to jasne i wyraźne ostrzeżenie .
  Walka ideologiczna jest tysiąc razy ważniejsza od zbrojnej więc…to jej jeden z etapów dłuuugie ,,rence,, chazarii .

 2. Wojciech mówi

  Tak sobie obserwuję i powoli dochodzę do wniosku, że największym zagrożeniem dla demokracji są STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI PÓŁNOCNEJ.

 3. michu mówi

  A może ministerstwo cyfryzacji jest po to żeby monitorować i zwalczać patriotów w śieci a nie po to zeby bronić dobrego imienia Polski 😉 ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.