Tusk zaatakował Orbana. Węgrzy przypomnieli mu korzenie, a w Polsce piszą o “dziadku, który rzekomo służył w Wehrmachcie”. ZOBACZ DOKUMENT

9

Donald Tusk znany jest z bezczelności i niewybrednych porównań. Znów przekroczył granicę dobrego smaku. W rozmowie z niemieckim dziennikiem Der Spiegel, Tusk zaatakował m.in. premiera Węgiera. – Carl Schmitt byłby bardzo dumny z Viktora Orbana – stwierdził Donald Tusk. Porównanie Orbana do członka NSDAP, a zarazem filozofa, który uważał swoje teorie za ideologiczne podstawy dyktatury nazistowskiej, na Węgrzech uznano za szczyt bezczelności, a Tuskowi przypomniano korzenie.

W węgierskich mediach kojarzonych z rządem Orbana (coś na wzór portalu i tygodnika Karnowskich lub Sakiewicza) odpowiedziano serią publikacji, w których celnie przypomniano kampanię prezydencką z 2005 roku, kiedy to wywołany do tablicy musiał się tłumaczyć z dziadka, który był żołnierzem Werhmachtu. Co zadziwiające, na polskojęzycznych portalach, które komentują odpowiedź węgierskich mediów na wypowiedź Tuska, czytamy, że “dziadek [Tuska – przyp. red.] rzekomo służył w Wehrmahcie”. Mizerna rzetelność. Przypomnijmy. Józef Tusk nie służył “rzekomo”, ale realnie. 2 sierpnia 1944 został wcielony do niemieckiego oddziału i przywdział nazistowski mundur. Służył w 328. Grenadier-Ersatz-und Ausbilldungsbatallion (328. Zapasowy Batalion Szkolny Grenadierów).

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przykład za: https://www.wprost.pl/swiat/10318673/tusk-skrytykowal-orbana-wegierskie-media-odpowiedzialy-przypomnialy-o-dziadku-z-wehrmachtu.html
Przykład za: https://www.wprost.pl/swiat/10318673/tusk-skrytykowal-orbana-wegierskie-media-odpowiedzialy-przypomnialy-o-dziadku-z-wehrmachtu.html

Poza licznymi węgierskimi mediami, które przypomniały Tuskowi jego korzenie, do dyskusji wkroczyła także Maria Schmidt, dyrektor Muzeum Holokaustu w Budapeszcie. – Szef EPL Donald Tusk w wywiadzie, w którym brzmi jak Anne Applebaum, tworzy porównanie między nazistami a premierem Orbanem, odnosząc się do sposobów walki z koronawirusem. Następnie wzywa do “Blitzkriegu” w gospodarce. Może nie poradził sobie z okropnymi oskarżeniami, które wysuwano przeciwko niemu w 2005 r., gdy wykorzystywano to zdjęcie? – napisała na Twitterze.

Nie wiemy czy zdjęcie, które opublikowała Schmidt przedstawia Józefa Tuska. Mamy za to na papierze, że dziadek byłego premiera RP zakładał niemiecki mundur.

Przeczytaj:

Testy na koronawirusa w Izraelu: Dziesiątki zdrowych seniorów skierowano na oddział zakaźny! Czy w Polsce grozi nam to samo?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Krzysztof mówi

   Ile razy mam ci przypominać mendo ,żebyś zmienił nicka i nie podszywał się pod mój nick . Czy jesteś debilem ?

  2. Felek mówi

   Kiedys czytałem że w Wermachcie I Gestapo pomiędzy 1939-1945 roku zwerbowano 375.000 naszych polskich rodakòw.
   220.000 straciło życie.
   Złapani przez walecznych Amerykanów ( bez USA ,Europa “goworyła “ by po Rosyjsku), zostali zwolnieni, wrócili do Polski.

  3. karol mówi

   Lepszy biały Tusk, niż czarny Hun! (Orban)

 1. krzyś mówi

  Mnie ten nick też się podoba chyba zacznę go używać.

 2. Krzysztof mówi

  To ja od dzisiaj też Krzysztof

 3. Krzysztof mówi

  Osoby pochodzenia polskiego mieszkające na Śląsku czy Pomorzu mogły mieć nawet bez pytania trzecią grupę obywatelstwa niemieckiego.A to było wystarczającym pretekstem do wcielania ich do Wermahtu.

  1. Felek mówi

   Jest logika w tym tłumaczeniu apropo 375.000 polskich obywatelach służøcych w Wermachcie.
   2 pytania:
   Czy to był pobòr do wojska,czy na ochotnika.
   Dlaczego nigdy nie było I nie jest otwartej dyskusji na ten temat?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.