Ordynator oddziału zakaźnego: koronawirus to nie pandemia, maseczki nie chronią, restrykcje są bez sensu

Fot. Medscape
32

Dr Zbigniew Martyka, ordynator oddziału zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej, udzielił wywiadu „Gazecie Krakowskiej”. Rozmowa została opublikowana w sobotę 18 kwietnia. Dr Martyka stanowczo sprzeciwia się nakręcaniu paniki wokół koronawirusa i wskazuje na bezsens restrykcji wprowadzonych przez rząd. Zapewnia też, ze maseczki nie chronią przed wirusem, a ich długotrwałe noszenie jest szkodliwe dla zdrowia. Podkreśla, że koronawirus jest mniejszym zagrożeniem niż grypa, a większość osób przechodzi go łagodnie lub bezobjawowo.

– W zakładach pracy nakazuje się chodzić cały czas w rękawiczkach. To niczemu nie służy, bo rękawiczki nie chronią przed wnikaniem wirusa. Prosta rzecz, oddychanie skóry, które naturalnie zwalcza wirusy. Nie ma pan tego czynnika. I jeszcze jedno – nie ma pan tych rękawiczek, dotyka różnych rzeczy, ale pamięta, że ręce trzeba często myć, nie dotykać nosa i ust. A jak pan założy te rękawiczki, to w podświadomości zostaje komunikat: „Jestem zabezpieczony”. A potem w rękawiczkach wykonujemy odruchy bezwarunkowe: drapanie oczu, tarcie nosa – mówi dr Martyka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Maseczki nie chronią przed niczym. Od wczoraj musimy je nosić i będzie to „sztuka dla sztuki”. Ta maseczka nie będzie broniła przed wnikaniem wirusa. Absolutnie. Ktoś ponosi tę maseczkę kilka godzin, na jej powierzchni zbiera się wilgoć, namnażają się bakterie. Taką maseczkę po kwadransie powinno się zmienić – wyjaśnia.

Odnosząc się do wyników pacjentów pojawiających się w jego szpitalu dr Martyka podkreśla, że niewielu z nich ma koronawirusa. – Prawie wszyscy łagodnie to przeszli, poza jedną osobą, która była ciężko schorowana. Wie pan, w świecie medycznym jest takie powiedzenie, że najlepszą oceną jest ocena patomorfologiczna. Robi sekcję, więc się nie myli, bo widzi wszystko. Patomorfolodzy wypowiadają się, że na swoim stole nie spotkali ani jednej osoby, która zmarłaby z powodu koronawirusa. We Włoszech trafiły się może trzy takie osoby. I teraz jeśli mówimy o pandemii, to musiałoby być 12 procent zgonów w skali świata. Powiem krótko, z punktu widzenia medycyny, koronawirus to nie pandemia – mówi dr Martyka. Cały wywiad TUTAJ.

Źródło informacji i cytatów: Gazeta Krakowska

Zobacz też:

Katarzyna TS: Myszygene kopf

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Mateusz mówi

  Jeśli dr Martyka ma rację, to dlaczego pro-PiSowskie media takie jak TVN i TVP nakręcają spiralę strachu przed Covidem zamiast uczciwie podawać całą prawdę całą dobę?

  1. Aneta mówi

   Spójrz sobie, co się dzieje w wyluzowanych wcześniej Włoszech, Hiszpanii, Nowym Jorku, to zrozumiesz, jaka jest prawda i jakie są skutki zbytniego wyluzowania w temacie Covid (mierzone tak ilością zgonów, co wpływem na gospodarkę).

  2. Waldek mówi

   Obecna „epidemia” a nawet pandemia jest równie groźna jak ta świńska czy ptasia, ale media, WHO i sprzedajne jelity rządzące zrobiły ze zwykłej grypy dżumę. Widzę że większość komentujących tutaj myśli że jak zdejmie maseczkę to skona w męczarniach niechybnie. Zadajcie sobie odrobinę wysiłku i porównajcie jaka jest śmiertelność obecnej grypy z poprzednimi sezonami. Nie sugerujcie się przyczyną (fałszywą) zgonów a ilością tychże w poszczególnych miesiącach poprzednich lat. Weźcie pod uwagę kompletny demontaż systemów opieki zdrowotnej, który obecnie się odbywa pod pozorem walki z koronawirusem. Chorzy z zawałami, wyrostkami, wylewami boją się zgłosic do szpitala, pogotowie obwozi ich po różnych placówkach bo lekarze boją się zarażenia i stosują spychologię. Po kompletnym załamaniu gospodarki i braku pieniędzy na słuzbę zdrowia w kolejnych latach umrze naprawdę sporo więcej chorych, ale to nie obchodzi osobników mających w oczach jedynie strach wywołany medialną paniką i popierających wszelkie działania polityków którzy kierują się tylko własnym interesem.

  3. Paweł mówi

   To dlaczego w NYC ludzie leżą w szpitalach w namiotach, nie przypominam sobie żeby tak było tok wcześniej

  4. Paweł mówi

   A widziałeś faktycznie tych ludzi w namiotach czy tylko ci w telewizji tak powiedzieli i uwierzyłeś? Ja widziałem na you tube film zrobiony przez tzw. obywatelskich dziennikarzy z USA i widać, że szpitale rzekomo oblężone są niemal puste, a ustawione namioty dla chorych także są puste. Nie ma w nich nawet łóżek tylko krzesła. Jak nie wierzysz to sam obejrzyj (namioty pokazują od 8:53): https://www.youtube.com/watch?v=7fbvdteoUms&feature=youtu.be

  5. Historyk mówi

   W stanach są puste szpitale,które rzygają kasą , bo musiały zawiesić planowe zabiegi i nie mają dochodu, a rachuki trzeba płacić.Jest cała masa filmów , które to pokazują. Pandemia jest tylko w TV.

  6. Wadera mówi

   w Polsce jest to samo-kardiologie sieją pustkami, na internach pusto-ludzie siedzą przestraszeni w domach albo umierają z powodu zawałów lub udarów.Mają szczęście jeśli ktoś w porę wezwie PR Dzika propaganda trwa na świecie,firmy padają-a potem przyjdzie taki jeden i drugi i wykupi za taniochę

  7. Teresa Maria mówi

   Obejrzyjcie na youtube – Event 201-Jakprzygotowywano globalną pandemię? Mam nadzieję, że jeszcze nie zdjęli, a sporo wyjaśnia i pozwala poskładać układankę w całość. Albo rozmowę z P. Jeśmanem przew. Kongresu Polonii Amerykańskiej na Kalifornię na stronie wrealu24.tv. Warto

  8. Bogdan mówi

   Dobrze że TVN cały czas nas uspokaja

  9. obserwator mówi

   Czy pytasz się poważnie? Przecież to jest oczywiste. Wspaniały pretekst dla wprowadzenia państwa policyjnego. Jedynym celem tych politycznych sekt jest nieograniczona władza a wirus to najlepszy sprzymierzeniec.

  10. Michał mówi

   Pro pisowski TVN? Radzę zacząć od psychiatry.

  11. Zenek mówi

   Dlatego że to nie w ich interesie mówić prawdę za mówienie prawdy im nie płacą 2 miliardy z naszych kieszeni tylko za wciskanie nam kitu i sianie propagandy otwórz oczy

 2. karol mówi

  Prof. Simon: Szczyt zakażeń za 7-10 dni. Każdy pacjent powinien być testowany na wejściu do szpitala.

 3. Andrzej mówi

  Zgadzam się z Panem Doktorem,ma rację w tym co mówi rękawiczki, maski w okresie letnim, ciepłem będą szkodzić. Najwięcej jest tumanów, którzy nie umieją logicznie myśleć. To celowo wywołana politycznie pandemia, przez Globalistyczny kapitał, korporacje, pozbawić obywateli praw, gotówki, Obowiązkowe szczepienia, które będą przynosić zyski Korporacjom, narodowe firmy padną. Itp

 4. Aneta mówi

  Fajnie, że wyszukujecie akurat jednostkowe stanowiska lekarzy (sprzeczne ze stanowiskiem większości), ale uczciwie jest wskazać, że to opinie odosobnione. Zresztą, sam dr Martyka kilkanaście dni temu w nieco innym tonie się wypowiadał.

  Nikt nie zmarł prawie na Covid? Zabawne stwierdzenie. Generalnie wirusy osłabiają organizm i powodują śmierć bezpośrednio z innych przyczyn, ale pośrednio winowajcą jest wirus. Nie umrze się na HIV czy AIDS, ale np. na zapalenie płuc, kiedy w wyniku AIDS organizm nie ma siły się bronić. Idąc tokiem myślenia tego artykułu, HIV zupełnie nie należy się bać.

  1. Zbigniew mówi

   tak jest

  2. zatrwożony mówi

   baby to zawsze sie wszystkiego boją

  3. jolanta mówi

   wiecej takich jak ty i lezymy na lopatki szkoda mi ciebie gdyby glupota umiala fruwac…. no .

 5. marju73 mówi

  Bill Gates (Event 201). Trzoda polińskich gównozjadaczy wiadomości tak zwanego głównego ścieku pod dyktando ćwierkających z właściwego klucza ma wdrukowaną panikę do mózgu. Ale spokojnie. Właśnie trzodzie zaczynają wdrukowywać jedyny nieunikniony sposób na wejście jak to nazywają do „Nowej Normalności” .Strzał szczepionką w ciało i trzoda może dalej grillować i browarzyć myśląc że to koniec.Jak widać trzoda próbuje swoimi gównomyślami zainfekować porządne portale.

 6. Kuba mówi

  Serio wierzysz, że COVID to jest coś wyjątkowego i strasznego? Straszniejszego niż cokolwiek innego powodującego jakąkolwiek śmierć?Serio? No to zastanówmy się razem: zgodnie z wiekszością lekarzy Covid19 większość osób przechodzi albo łagodnie albo bez objawów. Wow. No to na jakiej podstawie wyliczane są procenty śmiertelności jak ogromna grupa ludzi nawet nie wie, że jest chora (grupa pewnie większa niż trafiła do szpitala). Uczciwie należałoby dodać te przypadki (nie wiadomo ile) i wtedy można mówić o jakimś procencie- oczywiście rozumiemy, że byłby on jeszcze znacząco mniejszy (mimo że i tak nie jest jakiś zatrważający). Z życia codziennego: od początku „pandemii” robię zakupy w tym samym lidlu. Od początku tłumy ludzi, później jakieś obostrzenia, ale nadal tłumy. Znam tam kasjerkę nikt z obsługi nie zachorował (przez sklep przez te kilka tygodni przewinęło się pewnie kilka tysięcy ludzi, przez długi czas obsługa bez żadnych zabezpieczeń). Słyszeliście o jakiejś kwarantannie sklepu? Ja nie. Może do sklepów wirus nie wchodzi… Pod rozwagę po prostu.

  1. Małgorzata mówi

   Dokładnie. To jest gówno, a nie wirus. Ile mamy ludzi w Polsce? Ilu zmarłych miało koronawirusa? Ile osób umarło w tym samym czasie w danym rejonie w poprzednich latach? Jakby przyszła ebola to by dopiero zobaczyli wirusa.
   Do tego ciągle wrzucają nowe objawy, jakby ktoś chodził sobie po supermarkecie i wybierał – tu kaszelek, tam wymioty, gdzie indziej wysypka, utrata smaku i węchu… ostatnio słyszałam też o omamach wzrokowych. Nie znam drugiego tak utalentowanego wirusa, gdzie on się tego wszystkiego uczy? Czapki z głów.
   Geopolityczne zagrywki i tyle.

 7. ELZBIETA mówi

  To w takim razie poseł PiS miał rację mówiąc, że wirus ma bardzo dobre działanie bo odmłodzi społeczeństwo.

 8. Andy mówi

  Wypociny pseudo celebryty aby zaistnieć.To skąd tyle zgonów w Nowym Jorku i na świecie???????

  1. Maniek mówi

   Bo umierają na inne choroby, a mówią że koronaswiruś. Proste. Nawet w TV było, że reanimują manekinów. W oficjalnych statystykach śmiertelności jest lepiej niż w roku 2019. A to że mówią
   o zgonach, to co mają mówić, chcą żebyś się bał.

  2. adam mówi

   czyli prawda cz tv? nabrales sie na szbke z ujec z drona ze niby chowaja ciala na wyspie w nowym yorku? a sprawdziles? co kolwiek?
   – co to za wyspa?
   – kto chowa te ciala?
   – czy juz to robil ?

   tak sie wlasnie CZARUJE TEPE BYDLO. to na tej wyspie robia od 150m lat . zakopuja zmarlych po ktorych nie zglosil si9e nikt bliski. robia to wiezniowie .tym razem wystrojeni na bialo 🙂

   2 minuty MYSLENIA

 9. kasavubu mówi

  Trzeba się zastanowić, czy facetowi wirus nie rzucił się na głowę. To byłby taki pierwszy przypadek…

 10. Lolek mówi

  Serce mi rośnie, kiedy widzę ile procentowo jest wypowiedzi ludzi zorientowanych w tej koronościemie.
  Z drugiej strony, niniejszym już pozwoliliśmy sobie zniszczyć życie na najbliższe wiele lat, a to dopiero początek. Kiedy się obudzimy i co zrobimy, żeby rozpędzić te farbowane lisy, które zaraz będą chciały nam wszczepiać jakieś syfy, zlikwidują żywy pieniądz itepe itede… Lockdown z powodu 500 zgonów – nie wiadomo na co? Przecież za takie decyzje, to powinien trybunał być [wiem, nie mamy trybunału..sądów… ale szubienice da się szybko zmajstrować.. w końcu budowlane są otwarte, teraz nawet w weekendy].

 11. Obserwator mówi

  Tak, nie będę słuchał tego co mi mówią władze, radio i telewizja.
  Będę za to słuchał jakiś głupich tępych ciuli z portalu wprawo.pl 😀

 12. maks mówi

  Wszystkim co tak twierdzą polecam spędzić jedno popołudnie na oddziele z zakażonymi bez żadnych środków ochronnych i nie żądać leczenia po ewentualnym zachorowaniu bo przecież pandemii nie ma.

  1. Jacek Międlar mówi

   Szanowny Maksie, nie stosuj takiej infantylnej erystyki. Nikt nie chce mieć gorączki i kaszlu. Nikt nie chce chorować na grypę, przeziębienie czy AIDs… Te choroby były, są i będą. Wobec każdych zakażonych należy zachować ostrożność, a pojęcie pandemii nie ma z tym nic wspólnego.

 13. Agata mówi

  Ludzie obudzcie się! Nie ma żadnego wirusa, to wszystko jest zbyt nie jasne i tak bardzo mało prawdopodobne..pro po maseczek możemy zaobserwowac jak świat jest podatny ma wszelkie manipulacje mediów czy polityków. To wszystko sięga gdzieś głębiej. Ta pseudo choroba to jest zwykła grypa pojawiająca się co roku w okresie zimowo wiosennym. My spoleczenstwo jedzace gotowa przetworzana żywność mięso i nabiał zawsze będziemy podatni na choroby i infekcje. Zacznijmy uprawiać sport przestały się stresować i zdrowo odżywiać to nie będzie się o co martwić. Media zawsze kłamały i nie przestaną bo mają za to grube pieniądze. Ma maseczkach itp też jest ładny zarobek. Podniosą nam podatki i ceny A bezrobocie stanie się większe niż zawsze. Musimy rozsądnie myśleć o przeszlosci A nie o wdawać się w manipulacje

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.