Tusk, Siemoniak i Sikorski pozywają Macierewicza! Chcą przeprosin i prośby o wybaczenie. Poszło o „ukrywanie informacji o sprawcach katastrofy smoleńskiej”

Antoni Macierewicz i Donald Tusk / Fot. YT
2

10 lat, 122 miesięcy, 528 tygodni, 3699 dni: T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę – napisał Antoni Macierewicz na swoim profilu na Twitterze. Zaledwie kilkanaście godzin po publikacji wpisu, Roman Giertych, pełnomocnik Donalda Tuska, Tomasza Siemoniaka i Radosława Sikorskiego, zadeklarował pozew przeciwko Macierewiczowi.

W imieniu przewodniczącego Donalda Tuska, posłów Radka Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka składam pozew przeciwko wiceprezesowi PiS Antoniemu Macierewiczowi o wczorajszą wypowiedź na portalu tt, w której zarzucił moim Mocodawcom ukrywanie informacji o sprawcach katastrofy smoleńskiej. Wypowiedź ta pojawia się w czasowym kontekście rzekomego zakończenia prac tzw. podkomisji A. Macierewicza, która miała 10 kwietnia opublikować raport końcowy (ale go nie opublikowała) i stanowi ona skrótową wersję wieloletnich kłamstw w/w na temat moich Mocodawców  – napisał Giertych.

Pełnomocnik polityków zaznacza, że celem pozwu jest uzyskanie od Antoniego Macierewicza darowizny na Wielką Orkiestrę Świąteczne pomocy oraz przeprosin i prośby o… wybaczenie.

Będziemy wnosić o to,a by sąd zobowiązał A. Macierewicza do publicznego odczytania oświadczenia następującej treści: „Ja, Antoni Macierewicz przepraszam panów Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka za kłamliwe, oszczercze i nie znajdujące żadnego odzwierciedlenia w jakichkolwiek dowodach przypisywanie ukrywania wiedzy o sprawcach katastrofy smoleńskiej. Wyrażam ubolewanie z powodu swojej niegodnej wypowiedzi i proszę o wybaczenie dokonanego naruszenia dóbr osobistych.”  – napisał Giertych.

Dość kłamstw!W imieniu przewodniczącego Donalda Tuska, posłów Radka Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka składam pozew…

Posted by Roman Giertych – strona oficjalna on Tuesday, May 26, 2020

Do samej sprawy w niezwykle ordynarny sposób odniósł się Radosław Sikorski.
Antek, świrze, Romek pisze pozew – napisał.

Przypomnijmy, że jeszcze przed 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz zapewniał, że raport kierowanej przez niego komisji jest gotowy, wczoraj (26.05.2020) zadeklarował, że zostanie opublikowany kiedy „pozwolą na to okoliczności społeczne”.

Przeczytaj także:

Sikorski wtargnął na konferencję Konfederacji! Kłamał, że Jan Paweł II poparł wstąpienie Polski do UE [WIDEO]

TW „Panna” inwigilowała ks. Blachnickiego. Zmieniła nazwisko, promuje LGBT, „walczy” z dyskryminacją i przytula 3 mln zł z warszawskiego magistratu! [DOKUMENTACJA]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Hammurabi mówi

  Podkulenie ogonków i oddanie śledztwa w sprawie katastrofy Rosjanom już samo w sobie jest przestępstwem a kto wie, może i zbrodnią. Żaden cywilizowany kraj, żaden suwerenny kraj nie zgodziłby się na tak daleko idące „ustępstwa” wobec jakiegokolwiek innego kraju. Sam fakt zakazu otwierania trumien i udokumentowany na filmach proceder niszczenia szczątków samolotu przez żołnierzy jest skandalem.
  Co by nie wykazało – śledztwo miało być prowadzone przez polską stronę z oferowaną przecież pomocą z zagranicy. Ofertę pomocy odrzucono, śledztwo oddano i teraz oczekuje się podporządkowania każdego, kto ma jakieś wątpliwości.
  Jeśli był to błąd pilotów, to było to do stwierdzenia i udokumentowania. Jeśli zaś pilotom „pomagano” w podjęciu błędnych decyzji, to również powinno być wyjaśnione.
  A może „Pro Cyvili”??? Ciąg dalszy niebezpiecznych związków?

  1. Hammurabi mówi

   Mój błąd Pro civili” – rzecz jasna.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.