„Tusk nie wierzy w zwycięstwo opozycji.” Nie wesprze ich w wyborach

Donald Tusk w Krakowie/ fot. twitter
2

Portal Wirtualna Polska donosi, że Donald Tusk nie wierzy w sukces Koalicji Obywatelskiej. Dziennikarze portalu mieli otrzymać takie informacje od uczestników dwudniowej konwencji programowej PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. Tusk miał powiedzieć, że nie wierzy w skuteczność obozu dowodzonego przez Grzegorza Schetynę, zwłaszcza w kontekście licznych nieporozumień, których coraz więcej pojawia się po wyborach do europarlamentu.

Portal donosi, że Tusk zrezygnował z angażowania się w polską politykę. Z jednej strony może to być prawda. „Król Europy”, za którym wciąż ciągnie się smród kilkudziesięciu afer rządu PO-PSL nie może pochwalić się dużym zaufaniem społecznym w Polsce, dlatego powoli usuwa się w cień. Z wynikach badań socjologicznych, w maju bieżącego roku opublikowanych przez IBRIS, wynika że Tuskowi ufa 35,1 procent Polaków. Dla porównania, takim samym zaufaniem cieszy się prezes PiS Jarosław Kaczyński, a prezydent RP Andrzej Duda może się poszczycić zaufaniem 45 procent obywateli.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszystko wskazuje na to, że albo Tusk chce zejść ze sceny „niepokonany”, albo po ostatecznej porażce Grzegorza Schetyny, po jesiennych wyborach parlamentarnych, niczym „pan i zbawca” przejmie stery w obozie opozycyjnym. A duopol cały czas będzie się umacniał.

Źródło informacji: wp.pl, IBRIS

Przeczytaj:

„Trój-żydzian Polaka”, czyli „szlachta żydowska” nad Wisłą. „Lot nad kukułczym gniazdem” (7)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Wiesiek mówi

    Dla Tuska ważne są pieniądze przede wszystkim. Jeśli KONSTRUKTORZY przewidują dla niego inne stanowisko w Unii Europejskiej zostanie w Brukseli bo tam zarabia się krocie. Wysokie stanowiska w Unii są jak prezent dla „grzecznych” dzieci. Następczyni alkoholika Junckera, Ursula von der Leyen ma 8 dzieci i ona ma się na serio zajmować sprawami europejskimi?? KONSTRUKTORZY po to wybierają „grzeczne dzieci” żeby de facto decydować, a politycy to są tylko marionetki. Donald Tusk lepiej żeby został w Brukseli. Tu będzie wojował z Kaczyńskim ku naszej narodowej zgubie.

  2. Czesław mówi

    W Warszawie pierwszego września będzie państwowa uroczystość a w tym czasie Tusk z Dulkiewicz w rydwanie zaprzężonym w Biedronia i Nowacką będa defilować na Westerplatte.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.