Tulei włos z głowy nie spadnie! Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zdecydowała

Fot. screnn / https://www.youtube.com/watch?v=601bs1a7sDs
2

Rejwach wokół Igora Tulei był niesłychany. Na ulicach protestowały lewicowe grupki, które solidaryzowały się z niesławnym sędzią, którego ukarania domagała się prokuratura. Chodziło o przekroczenie uprawnień i bezprawne ujawnienia informacji z postępowania dotyczącego obrad w Sali Kolumnowej z grudnia 2016 roku. Jednak, aby Tulei można było postawić zarzuty, Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego musiałaby mu uchylić immunitet. Dziś przed południem postanowiono, że Tulei włos z głowy nie spadnie.

Mimo wzięcia go w obronę, ten nadal nie poprzestaje na krytyce izby. Średnio mnie interesuje, co zrobi tzw. Izba Dyscyplinarna. To ciało nie powinno obradować, ponieważ orzeczenie TSUE z 8 kwietnia jest jednoznaczne – zaznaczył i stwierdził: Mogę to skomentować po prostu tak, że raz do roku nawet kij od szczotki strzela.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomnijmy. Postępowanie w sprawie obrad z grudnia 2016 roku dwukrotnie zostało umorzone przez prokuraturę. Rok później sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, Igor Tuleja, uchylił decyzję prokuratury i zezwolił mediom na rejestrowanie ustnego uzasadnienia decyzji, w którym padł m.in. cytat z marszałka Ryszarda Terleckiego: Sala Kolumnowa została tak zorganizowana, aby nie dopuścić posłów opozycji do stołu prezydialnego. Zdaniem prokuratury zezwolenie mediom na rejestracje uzasadnienia wpłynęło negatywnie na prawidłowy bieg dalszego śledztwa. W związku z tym złożono wniosek o uchylenie immunitetu sędziego Tulei.

Czyli bez zmian?

Przeczytaj także:

Prezydent Duda ułaskawił Jana Śpiewaka. „Zostałem skazany za to, że pokazałem patologię reprywatyzacji”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Hanna mówi

    „Rejwach”-to słowo pochodzenia judaiskiego? Jest tyle synonimów!!!

    1. Jacek Międlar mówi

      I właśnie dlatego doskonale tutaj pasuje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.