„Tu kontrola skarbowa. Zajęliśmy panu konto”. Sławomir Mentzen o niszczeniu uczciwych przedsiębiorców metodą „na VAT”

Sławomir Mentzen/ fot. Facebook
3

Wiceprezes Partii Korwin, Sławomir Mentzen, opisał, w jaki sposób uczciwi przedsiębiorcy są niszczeni przez skarbówkę za nieświadomy udział w tzw. karuzeli VAT. Po przeczytaniu poniższego dialogu pomiędzy urzędnikiem, a przedsiębiorcą, człowieka ogarnia przerażenie. Prowadzenie biznesu w Polsce to horror! Oto dialog napisany przez Mentzena. SZOK!

– Dzień dobry, kontrola skarbowa. Kupił Pan towar od firmy uczestniczącej w karuzeli podatkowej za 200 tysięcy złotych netto. Kwestionujemy więc prawo do odliczenia VAT od tej faktury, a ponieważ towar był wymieniony w załączniku nr 15, to odpowiada Pan też za VAT którego nie odprowadził Pana dostawca, to jest kolejne 46 tysięcy. Do tego 30% sankcyjnego podatku. Razem, jest to niecałe 106 tysięcy złotych plus odsetki.

– Ja nawet nie mam tyle na koncie.

– Wiem, bo już Panu zajęliśmy konto.

– A skąd w ogóle ten pomysł, że to była karuzela?

– Prowadziliśmy postępowania u Pana kontrahentów i ich kontrahentów, wydaliśmy już decyzje, to była karuzela. Zresztą włączyliśmy akta z tamtych postępowań do Pana sprawy.

– Świetnie. Z chęcią się z nimi zapoznam.

– Nie ma szans. Utajniliśmy je przed Panem, chroni je tajemnica skarbowa.

– Ale na ich podstawie chcecie ode mnie pieniądze?

– Tak.

– Ej! Ale ja zapłaciłem przez Split Payment!

– Split Payment nie chroni gdy fakturę wystawił podmiot nieistniejący.

– Ale jak nieistniejący?! Mój dostawca miał konto bankowe na białej liście, był w KRS, miał prezesa, stronę www, dzwonili do mnie z ofertą, wysłali maila….

– Dostawca był powołany tylko w celu zbudowania karuzeli podatkowej, więc nie istniał.

– Ale ja o tym nie wiedziałem, że on nie istniał, nie wiedziałem, że to karuzela.

– Wierzę Panu, ale to nic nie zmienia. Odpowiada Pan nawet jeżeli był Pan nieświadomym uczestnikiem karuzeli. Wystarczy, że mógłby być Pan świadomy, gdyby tylko miał Pan i stosował liczącą ponad dwadzieścia stron procedurę należytej staranności.

– Pierwsze słyszę.

– To już Pana problem. W ostatnich pięciu latach do sądów trafiło prawie 10 000 spraw w związku z nieprzestrzeganiem tej procedury. Organy podatkowe wygrały 80% z nich. Gdyby zamiast rozwijać firmę, czytał Pan Dziennik Gazetę Prawną i żółte strony Rzeczpospolitej, to by Pan wiedział. Mógł też Pan przeczytać ustawę o VAT, to tylko trochę ponad 300 stron. Płaci Pan te 100 000 zł, albo sprzedamy Pana dom i damy jeszcze Panu zarzuty z KKS. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby uszczelnić system podatkowy. Obietnice wyborcze same się nie sfinansują.

W poniższym filmie wersja rozszerzona.  

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

HIT! Sławomir Mentzen opisał zakładanie spółki w Polsce: „W jeden dzień zdanża Pan? Nie, ale i tak mam dobrze”

 

 

Kup książki

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kibic mówi

  No ale spółeczka zydowska, ukraińska, to nie musi się niczego obawiać. Odpowiedni telefonik i jest wszystko w porządku. Skarbówka ma przyzwolenie na takie działanie. Masakra.

 2. Flex mówi

  „Nie ma uczciwych podatników, są tylko niedokładne kontrole!” Tak podobno sparafrazował krwawego Feliksa jakiś ix. Po tych wnykach i wilczych dołach jakie przygotowano w przepisach, bezpieczniej być cgyba policyjnym pirotechnikiem czy saperem niż księgowym. Bójcie się przedsiębiorcy, bo Excelencja z warszawskiej rezydentury mosadu, znanej jako ambasada państwa położonego w Palestynie, domaga się „technicznego” rozwiązania „problemu tego majątku” (447-bezspadkowe). Podpisy zebrane, ustawa czeka. Rząd i PAD oniemieli. Co z tym będzie dalej? Czy nie zgodnie ze słowami księcia PRLu po przegraniu w kasynie w Monte Carlo w towarzystwie D.Olbrychskiego iluś tam kUSD:-„Polaczki zapłacą”! Już q słów Ambasadora „nasze” władze chyba nie mogą traktować jako nieistotne!!! https://dorzeczy.pl/kraj/129937/powraca-sprawa-ustawy-447-glos-zabral-ambasador-izraela.html

 3. marju73 mówi

  Ten pajac mówi jedno a będzie robił talmudyczne co innego.
  Tak jak jego kamraci z Konfederacji.
  W sprawie opchięcia złóż głosowali jak pisożydy. Dla mnie są skończeni. Maska spadła. Koniec.Stop.
  „Nowy System neOS Obrona Polaków przed grabieżą złóż naturalnych rękoma polityków POPISu”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.