Trzynastu członków Rady Medycznej złożyło rezygnację: „Z narastającą frustracja obserwowaliśmy brak politycznych możliwości wprowadzenia optymalnych rozwiązań w walce z pandemią”

Rada Medyczna/ fot. gov.pl
14

W piątek (14.01.2022) trzynastu członków Rady Medycznej ds. Covid-19 zrezygnowało z dalszego doradzania rządowi. – Z narastającą frustracja obserwowaliśmy brak politycznych możliwości wprowadzenia optymalnych i sprawdzonych w świecie rozwiązań w walce z pandemią – napisali w oświadczeniu przesłanym do PAP.

Pod oświadczeniem podpisali się: prof. Robert Flisiak, prof. Magdalena Marczyńska, prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. Radosław Owczuk, prof. Iwona Paradowska, prof. Miłosz Parczewski, prof. Małgorzata Pawłowska, prof. Anna Piekarska, prof. Krzysztof Pyrć, prof. Krzysztof Simon, prof. Konstanty Szułdrzyński, prof. Krzysztof Tomasiewicz i prof. Jacek Wysocki.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie Covid-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych – czytamy w oświadczeniu.

– Rozbieżności między przesłankami naukowymi i medycznymi, a praktyką stały się szczególnie jaskrawe w kontekście bardzo ograniczonych działań w obliczu fali jesiennej, a potem wobec zagrożenia wariantem Omikron, pomimo przewidywanej olbrzymiej liczby zgonów – piszą członkowie RM.

Rezygnacji nie złożyło czterech członków Rady: prof. Andrzej Horban, dr Artur Zaczyński, prof. Piotr Czauderna i prof. Tomasz Laskus.

Źródło informacji: PAP

Zobacz też:

Rada Medyczna domaga się dymisji funkcjonariuszy publicznych negujących wartość szczepień na Covid-19

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hubert mówi

  Myślą, że uciekną przed odpowiedzialnością karną ?😈
  Wprowadzali za pieniądze rozkazy koncernów farmaceutycznych. Debatowali bez protokołów. I tak zostali nagrani tylko jeszcze o tym nie wiedzą 😈

 2. Hanna mówi

  Uciekają niczym szczury z tonącego okrętu.

 3. Marianna mówi

  Optymistyczna wiadomość. Modlitwa przynosi efekty.

 4. Shadow mówi

  Czy to aby nie większość z nich współpracowała z big farmą i teraz nie chcą się przyznać do konfliktu interesów.

 5. Jozef mówi

  Mordercy zaczeli sie obawiac o swoje zycie. ZAPAMIETAJCIE zbrodniarze stryczek was nie ominie za wymodowanie setek tysiecy Polakow…

 6. Sebastian mówi

  PANDEMIA TO FIKCJA. Stop pandemi pozwólcie na, żyć i samemu decydować o swoim zdrowiu i życiu. Płacimy składki od wielu lat po to byśmy mogli być leczeni na wszystkie choroby, a nie na Celebryte, który wyparł wszystkie inne choroby ,a może nie, tylko lekarze zamiast ratować wszystkich, to ratują tylko tych za których od 1000 w górę dostaja!

 7. abcdefg mówi

  Szczury uciekają z tonącego okrętu. Trzeba złapać jednego lub kilka to zaprowadzą do grubego zwierza który też powinien znaleźć się w klatce lub być ubity podczas polowania

 8. anonim mówi

  Szczury zaczynają uciekac z tonącego okrętu ale spokojnie nie uciekną daleko i niech nie myślą, ze będą bezkarni. W końcu spiskowcy zostana pojmani i surowo osadzeni. Nie bedzie dka tych kanalii zadnego pobłażania.

 9. Error 404 mówi

  Widocznie wiedzą o czymś, o czym my jeszcze nie wiemy i na wszelki wypadek wycofują się.

 10. Ewa- Maria mówi

  Uważam ze boją się odpowiedzialności karnej, która jest nieunikniona. To nie Średniowiecze, chociaż uważam ją za świetną i wspaniałą epokę, ale nie było internetu z którego mogliby czerpać niedostępne informacje. My żyjemy w czasach gdzie wiadomości są dostępne, nawet te które władze chcą ukrywać przed obywatelami. Wystarczy poszukać, aby obalić teorie którymi nas 'karmią’ od prawie dwóch lat. To już nie ten czas i nie ci ludzie.

 11. beno mówi

  To nie są ludzie (w pozytywnym znaczeniu człowieka) a zachłanne na $ bestie bez umiaru. Nie ma takiej możliwości żeby nie zdawali sobie sprawy z ogromu tragedii ludzkich w wyniku ich „zaleceń i porad” i związanych z nimi „zaordynowanych kuracji” polskiemu społeczeństwu. To przestępcze, bandyckie a przede wszystkim ŚWIADOME działanie pozbawiające życia setki tysięcy istnień nie może ujść bezkarnie. I nie ujdzie (nie tym razem)

 12. George mówi

  Pewnie liczą, że co z oczu, to z serca! Chcą się rozpłynąć w tłumie niczym Szumowski. Ale na próżno. Przyjdziemy i po nich. Dostaną to na co zasłużyli.

 13. Barnaba mówi

  Kazali szczepić, zamiast leczyć. Brało się granty od producentów szczepionek, to amantadyna skuteczna jako lek jest fe. Pokazać, kto brał kasę i kazał się szczepić, nie pozwalając leczyć i wypalić mu znak bestii na czole.
  Jeśli PiS nie zrobi z tym towarzystwem porządku, marna jego przyszłość.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.