Trzynasta emerytura również dla cudzoziemców, którzy nie mieszkają w Polsce

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński / Fot. Youtube
8

Obiecana przez PiS trzynasta emerytura zostanie wypłacona również cudzoziemcom, którzy nawet nie mieszkają w Polsce – informuje „Rzeczpospolita”. W ustawie nie zapisano, że jej beneficjenci mają obowiązek mieszkania w Polsce i posiadania polskiego obywatelstwa.

– Przepisy nie uzależniają wypłaty jednorazowego świadczenia od posiadania polskiego obywatelstwa, jak również od tego, czy osoba uprawniona pobiera świadczenie emerytalno-rentowe z innej niż polska instytucji – informuje Maria Kuźniar z biura prasowego ZUS.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Za granicę przeciętnie transferowanych było miesięcznie w tamtym roku 60 727 emerytur i rent, przelewami na zagraniczne konta bankowe – wylicza Maria Kuźniar, podkreślając, że aby uzyskać emeryturę z danego państwa, nie trzeba w nim koniecznie mieszkać, ale wystarczy przez jakiś czas pracować i odprowadzać składki. Miesięcznie ZUS wypłaca 115 tys. emerytur na Ukrainę, ale nie ma danych, ilu Ukraińców otrzymuje polskie świadczenie i jednocześnie mieszka w Polsce – informuje „Rzeczpospolita”.

Do informacji odniosła się minister Elżbieta Rafalska żądając sprostowania i wskazując, że chodzi o 115, a nie 115 tys. świadczeń emerytalnych trafiających na Ukrainę.

Źródło informacji i cytatów: rp.pl

Przeczytaj też:

Ukraińcy beneficjentami programu 500+. Dlaczego Polska wspiera obcokrajowców?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Dariusz mówi

  Skur….ny Morawiecki,Duda,Kaczyński,Czaputowicz i reszta tej żydofilskiej bandy,zapłacą łbami.Przysięgam jako Polak! Żaden z tych ścierwojadów nie ucieknie przed odpowiedzialnością!

 2. t-n mówi

  albo to matoły w pisaniu ustaw albo kolejny przejaw pacholskiego futrowania banderowsko – chazarskiego kaganatu

 3. krzysiek mówi

  Przecież to jest normalne ! ja pracowalem w Norwegii i wypracowałem tam emeryture i Norwegia placi mi w Polsce , już tam nie mieszkam .O co wam chodzi ? cos nie tak ?! To jest normalna sprawa .Zauwazyc natomiast należy , ze obcy nie maja prawa do emerytury jak rzydzi którzy nabyli prawa za Tusska , tutaj nie ma zmiłuj !! nie pracowal składek nie odprowadzali , nie ma kasy !! bo i za co ?! kosztem naszych emerytów ?!!!!

  1. Andrzej mówi

   Ale ukraincy po przepracowaniu 2 lat w Polsce otrzymuja polska emeryture do ktorej doliczja lata pracy na ukrainie, ty musiales wypracowac pelne lata do emerytury

 4. Jarema mówi

  Całemu światu niech wypłacą, a co? Nie stać nas?

 5. Sprostowanie mówi

  Mnie bardziej zastanawia ile my goje płacimy emerytur żydom??

 6. edek mówi

  jezeli w Polsce przepracowalem 14 lat,a teraz zyje na emigracji to w/g Was nalezy mi sie polska emerytura czy nie?

 7. edek mówi

  Tak samo z 500+;jezeli cudzoziemiec ma prawo pobytu w Polsce.pracuje legalnie,placi podatki i wychowuje wlasne dzieci to w/g was szanowni panstwo nalezy mu sie zasilek dla dzieci czy nie?Czy sie rozni od Polaka poza krajem pochodzenia?Jezeli Polakom z prawem pobytu, naleza sie zasilki w krajach UE,Kanadzie,Australii,Nowej Zelandii to dlaczego w kraju nad Wisla ma byc inaczej?A tak rwiecie sie do Europy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.