Trzeci zgon w Polsce po szczepieniu na Covid-19: duszność, utrata przytomności, zatrzymanie krążenia

fot. pixabay
19
SKLEP-WPRAWO.PL

W środę (27.01.2021) na ministerialnej liście niepożądanych odczynów poszczepiennych pojawiła się informacja o trzecim zgonie po szczepionce na Covid-19. – Nagła duszność, saturacja 82%, RR – 120/98, tętno – 120, potem utrata przytomności, zatrzymanie krążenia, resuscytacja, ZGON – napisano. Informacja dotyczy mężczyzny z powiatu ciechanowskiego. Nie podano wieku zmarłego.

Poprzedni zgon odnotowano 25 stycznia. A oto kilkanaście niepożądanych odczynów poszczepiennych odnotowanych w okresie od 25 do 27 stycznia:

 • wstrząs anafilaktyczny, zawroty głowy, drętwienie mięśni twarzy, omdlenie
 • drgawki niegorączkowe, epizod hypotoniczno-hyporeaktywny z utratą przytomności, hospitalizacja
 • 3,5 godz. po szczepieniu wystąpiły zaburzenia orientacji, pamięci, uczucie splątania, zaburzenie mowy, trudności ze znalezieniem słów do opisu przedmiotów, bóle kości, mięśni, ogólne osłabienie, drętwienie całej kończyny, rozrywający ból ręki szczepionej do 48 godz., niehospitalizowana
 • silne bóle mięśni, uczucie osłabienia i nudności, duszność, RR90/50, bladość powłok, drgawki, niehospitalizowana
 • laryngospazm, reakcja astmatyczna, epizod hypotoniczno-hyporeaktywny (zaburzenia świadomości), niehospitalizowana
 • uczucie oporu w gardle, duszność, utrata przytomności, desaturacja, skierowana na SOR
 • gorączka, utrata przytomności z nietrzymaniem moczu i stolca. Konsultowana w SOR. Na izbie przyjęć. Podwyższone D-dimery
 • płytszy oddech, zaburzenia węchu i smaku, osłabienie, senność, problemy z koncentracją, ból w miejscu w wkłucia, pacjentka po przebyciu Covid-19 w listopadzie, brak danych o hospitalizacji
 • spadek ciśnienia, utrata przytomności, zlewne poty, podniesiona temperatura, splątania. Wymagała hospitalizacji
 • narastające osłabienie, spadek ciśnienia tętniczego do niemierzalnego, duszność, sinica obwodowa, utrata przytomności, wymioty, bezmocz. Hospitalizowana
 • gorączka utrzymująca się 6 dni, dreszcze, bóle stawów i mięśni, omdlenie, parestezje dłoni i stóp
 • reakcja alergiczna – wysypka w okolicy mięśnia naramiennego lewego, szyi i dekolcie, zasłabnięcie, duszności, metaliczny posmak w ustach
 • epizod hypotoniczno-hyporeaktywny z utratą przytomności, pacjent przewieziony do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu w celu obserwacji
 • nasilony odczyn w miejscu szczepienia, drgawki, temp. 35, ogólne osłabienie, ból brzucha, silny ból głowy,  epizod hypotoniczno- hyporeaktywny. Nie wymaga hospitalizacji

Źródło informacji: gov.pl

Zobacz też:

Kolejny zgon w Polsce po szczepieniu na Covid-19. NIZP-PZH: „Trwają badania i analizy tego przypadku”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jan Kowalski mówi

  Zaczyna się. Ale to przecież nic nie szkodzi. To tylko goje. Gdzie drwal rąbią tam wióry lecą. Żyd gates uprzedzał przecież, że 10% śmiertelności mieści się w granicach normy. Najważniejsze, że wykuwa się Nowy Wspaniały Ład, a więc i nowy człowiek który ma w nim żyć.

  1. Matka mówi

   Kowalski, co do tych gojów, to wiesz, że Izrael z całego świata najwięcej swoich obywateli zaszczepił? Pewnie nie, nie podejrzewam cię o dużą wiedzę o świecie…

  2. Sezon grypowy będzie trwać do końca świata mówi

   Pewnie tylko tych o ciemniejszej karnacji, hehe.

  3. Matka mówi

   25% całej ludności, w tym 77% ludzi powyżej 60 roku życia. I w dodatku widać już efekty skuteczności szczepień. Hehe

 2. Matka mówi

  Z prostej statystyki zgonów wynika, że biorąc pod uwagę ilość osób w starszym wieku, która codziennie umiera, a także biorąc pod uwagę tempo szczepień (ilość dziennych zaszczepień), w tygodniu zdarzać się będzie do kilku nawet zgonów tego samego dnia, co podanie szczepionki. Po prostu, statystycznie nie może być inaczej. No ale niektórzy będą siali teorie spiskowe.

  1. Tolek mówi

   To niszowy portali dla foliarzy, więc nie ma tu miejsca na fakty, logikę i wiedzę naukową. Tu królują emocje i urojenia.

  2. zegartyka mówi

   Trzeba być poniżej poziomu „folarza” żeby wchodzić na „foliarskie forum”.

  3. Matka mówi

   Dlaczego? Jak ktoś idzie np. do cyrku pooglądać występy clownów i się pośmiać, to jest poniżej poziomu clowna? Albo może ktoś tu wchodzi z altruizmu – postanowił sobie trochę jakieś wiedzy powbijać do głowy tym nieco niepełnosprawnym intelektualnie? Ludziom z problemami trzeba pomagać.

  4. santana mówi

   Ty mamuśko” mądralińskiej babci wnusio” wiesz, że właśnie w Izraelu jest kilkanaście tysięcy zachorowań na covid u osób zaszczepionych. Nie popisuj się elokwencją, bo wyglądasz śmiesznie.

  5. Matka mówi

   Weź ty nie rób sobie więcej już obciachu z wypisywaniem takich bredni. Ostatnio już się dosyć zbłaźniłeś pytając mnie, czy wiem, jakoby Horban miał być TW i dostawać kasę od Pfizera. Niezłą bekę miałam. Raz ci nie wystarczyło, jak się z ciebie pośmiałam?

  6. Rebih mówi

   „Matko”, tępy tłuku z młodzieżówki PiSowskiej. Do ostatniego poniedziałku nie szczepiono osób starych. Informacje o NOP nie zawierają wszystkich zgonów, lecz te które lekarz zakwalifikował jako NOP. Ponieważ materiały producenta nie zawierają informacji o takich skutkach ubocznych, zawsze można podważyć decyzję lekarską jako „niezgodną z dostępną wiedzą”, a że dostępna wiedza jest znikoma to inna sprawa.

  7. Matka mówi

   Oj, jełopie…

   1. Wspomniany w artykule człowiek przyjął szczepionkę po ostatnim poniedziałku, było spojrzeć, zamiast się wymądrzać.

   2. NOP to objaw chorobowy występujący w korelacji czasowej ze szczepieniem, zdefiniowany konkretnie w ustawie, który na bazie tej ustawy lekarz ma obowiązek zgłosić. A nie, decyduje sobie, czy to miało związek, czy nie, bo to nie jego już ocena – zgłasza coś, co wystąpiło w przeciągu 4 tygodni od szczepienia i tyle. Zgonów w korelacji czasowej ze szczepieniem nie zgłasza się może, jak to zgon w wypadku, choć ty byś też tu pewnie NOP widział.

   3. Materiały od producenta zawierają w pytę informacji o działaniach niepożądanych. Nieraz redaktorzy tego portalu się nawet tym faktem ekscytowali niczym nastolatek pierwszym oglądanym pornosem.

   4. Dostępna o szczepionce wiedza nie jest znikoma. No, chyba że piszesz o sobie czy pewnej grupie czytelników lub redaktorów tego portalu.

  8. Boguslaw mówi

   Zamknij wreszcie twoja oszukancza morde, ty nahalna, syjonistyczna pizdo!
   Wszystko, co z ciebie wychodzi, jest dokladnie postawione na glowie! Zero prawdy, tylko perfidne klamstwa i oszustwa i bandycka propaganda!

  9. Matka mówi

   Boguś, „pizdą” możesz swoją żonę nazywać (jak któraś takie zero i prostaka wybrała, to pewnie jest zaszczycona takimi określeniami). Każdy na takie zupełne nic, jak ty, leje z góry ciepłym moczem.

 3. Robert mówi

  Śmierć po przyjęciu szczepionki na COVID – 19. Są wyniki sekcji zwłok.

  1. Matka mówi

   Wstępne wyniki. Póki co wykluczono wstrząs anafilaktyczny po szczepionce. Ostateczne wyniki to kwestia dłuższego jeszcze czasu.

 4. Wojciech mówi

  Zgon bezpośrednio po szczepieniu – statystyka. Zgony na poziomie wojny światowej – zapaść demograficzna spowodowana przez PO. Wirus wykryty u zmarłego na zawał – KOWID! PiSuary musza być bardzo przestraszone, skoro kazali wypuścić na ulice wiedźmy publikacją wyroku TK i wysłaniem troli na „wprawo”.

 5. Robert mówi

  Do Bogusław.

  Nie warto do nich pisać, szkoda czasu.

  1. Matka mówi

   Z perspektywy Bogusława, w ogóle nie warto tu pisać. Przecież idioty nikt nie chce czytać. Warto, żeby chłop zabrał się za książki – i to od pierwszych klas podstawówki, niech nadrabia zaległości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.