Trzaskowski zdymisjonował Pawła Rabieja. Pozbył się wizerunkowego obciążenia?

7
SKLEP-WPRAWO.PL

Podjąłem decyzję o dymisji Pawła Rabieja dlatego, że nie poinformował nas o tym, że planuje urlop. Musieliśmy przejąć jego obowiązki jeżeli chodzi o jego nadzór nad szpitalami. No w ogniu pandemii takie rzeczy po prostu nie mogą się zdarzać –  w wywiadzie dla „Kropki nad i” powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. To decyzja po nieoczekiwanym i niezgłoszonym wyjeździe Rabieja na urlop.
– Przepraszam za zaistniałą sytuację, nie miałem świadomości że mój wniosek o wolne dni na rehabilitację po przejściu COVID-19 nie został w ub. tyg. zatwierdzony. To był mój błąd w systemie wniosków. W związku z tym będę jutro w Warszawie w pracy – napisał na Twitterze Paweł Rabiej. Problem w tym, że Rabiej nie ma już gdzie wracać. Trzaskowski wyrzucił go z pracy.

O zaistniałej sytuacji, z Rafałem Trzaskowskim rozmawiała Monika Olejnik. Po jej wysłuchaniu odnieść można nieodparte wrażenie, że Trzaskowski miał już serdecznie dość kłopotliwego wizerunkowo Pawła Rabieja, a wyjazd na niezgłoszony urlop był tylko pretekstem do pozbycia się wiceprezydenta-homoseksualisty. Prawdopodobnie Rabieja gejowskie, łóżkowe fotki publikowane w sieci i brednie o adopcji dzieci przez pary homoseksualne, co było wykorzystywane w kampanii prezydenckiej przez sztab Andrzeja Dudy, były zbyt dużym obciążeniem wizerunkowym dla Trzaskowskiego i jego świty, stąd decyzja o wyrzuceniu Rabieja z urzędu.

Jak to jest, że wiceprezydent Rabiej tak sobie wyjechał i zrobił sobie wagary po prostu – zapytała prowadząca rozmowę Monika Olejnik.
Dobre pytanie, nie wiem jakim cudem pan prezydent podjął decyzję o urlopie nie informując o tym ani mnie, ani nikogo w urzędzie, bo przecież to ja wydaję pozwolenia na urlopy. Niestety takiego w wniosku nikt z nas nie widział. Podobno pan prezydent tak tłumaczył, próbował ten wniosek złożyć internetowo. Jest to zachowanie całkowicie niepoważne, stąd też moja decyzja – odpowiedział Rafał Trzaskowski.
I ta decyzja pana jest nieodwołalna, tak? Paweł Rabiej przestaje być wiceprezydentem Warszawy – dopytywała Monika Olejnik.
Tak, bo sprawa jest zbyt poważna. My w tej chwili wszyscy walczymy z Covidem od rana do wieczora. Ja, mimo tego, że jestem na samoizolacji, dlatego, że w zeszłym tygodniu miałem kontakt z osobą chorą na Covida, przez cały czas pracuję, od rana żeśmy dzisiaj żeśmy formułowali wspólne stanowisko samorządów. Spotykaliśmy się rano z panem premierem, online. Przez cały czas funkcjonujemy i pracujemy właściwie kilkanaście godzin dziennie. No i to jest oczywiście nieakceptowalne, żeby wiceprezydenta nie było z nami i, co więcej, żeby mnie o tym nie poinformował.
A jeszcze odnośnie Pawła Rabieja, czy on się osobiście od pana dowiedział, że przestaje być wiceprezydentem? – zapytała Olejnik.
Tak, ja rozmawiałem z Pawłem Rabiejem przed chwilą. Wymienialiśmy informacje na ten temat. Najpierw prosiłem swoich współpracowników po to, żeby do niego zadzwonili, ja też z nim byłem w kontakcie.

Przypomnijmy, że kariera Rabieja w warszawskim urzędzie nie trwała długo. 23 listopada 2018 został powołany przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta m. st. Warszawy. Polacy zapamiętają go jako polityka skompromitowanej i umoczonej w długach partii .Nowoczesna, jako prowokator publikującego w sieci gejowskie zdjęcia łóżkowe oraz skandalistę twierdzącego, że jeśli ktoś chce zabijać dzieci niech to robi.

Przeczytaj także:

„Prokuratura ślepa na faszyzm”. Rabiej wściekły po decyzji ws. naklejki „Stefa wolna od LGBT”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzywoj mówi

  Rafałku,to kto teraz będzie ciebie ruchał??.Pewnie zatrudnisz Śmiszka ale to grozi,że obije tobie ryło Biedroń tak jak swoją matkę

 2. Jan Kowalski mówi

  Tak to właśnie wygląda, pedalstwo , czy inne dewiacje, nie wytrzymują starcia z prawdziwą rzeczywistością.

 3. Rebih mówi

  Większość lewaków tak właśnie pracuje.

  1. Rebih mówi

   A poza tym… PO szuka miejsca na scenie politycznej. Przesuwanie się na lewo jest utrudnione, bo miejsce to jest już zajęte przez najbardziej radykalny konglomerat anarchistów, bolszewików i feministek. Od strony umiarkowanej lewicy naciska PiS. Być może PO będzie próbowało przekształcić się w „ruch ludowy” i wyminąwszy PiS przejść na stronę centro-lewicy, oczywiście tylko w sferze marketingu politycznego. Z takiej pozycji mogliby nacisnąć na PiS z lewej strony (tzn. krytykować go przy użyciu bardziej konserwatywnej retoryki) i kompletnie skompromitować Kaczyńskiego. Cokolwiek się stanie, czekają nas kolejne akty tragifarsy.

 4. anonim mówi

  Obrzydliwy wstrętny gej i nie obchodziła by mnie ta jego obrzydliwa dewiacja, gdyby nie to że atakował rodziców w Warszawie, którzy protestowali przeciwko tęczowym piątkom. Ten sodomita nasyłał milicję na rodziców, za niby sianie mowy nienawiści.

 5. A.K mówi

  Panie Jacku na litość boską! Proszę więcej już nie zamieszczać zdjęć tych sodomitów, zboczeńców seksualnych. O mało nie zwymiotowałem na ekran komputera.

 6. AS mówi

  Myślę, że nie będę uznany za antysemitę, ale obrzygałem laptopa,

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.