Trzaskowski o muzeum Polin: „Jedna z najważniejszych instytucji kultury w Polsce”. Chodzi o sprawę dyrektora Stoli

Rafał Trzaskowski/ fot. screen
7

Minister Gliński wciąż nie powołał na stanowisko dyrektora muzeum Polin prof. Dariusza Stoli – mimo że ten wygrał konkurs, ogłoszony w porozumieniu ze wszystkimi założycielami muzeum. Domagamy się dotrzymania ustaleń i powołania prof. Stoli na stanowisko – zaapelował na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski załączając oświadczenie sygnowane wspólnie z Piotrem Wiślickim, przewodniczącym Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny.

ZOBACZ: Płacz szabes goja czy przedwyborcza przepychanka? Prof. Stola bez powołania na dyrektora muzeum Polin

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W oświadczeniu muzeum Polin zostało nazwane „jedną z najważniejszych instytucji kultury w Polsce”. Pojawiło się też określenie „instytucja cenna dla Warszawy, dla polskich Żydów i dla całej Polski”. Według Trzaskowskiego i Wiślickiego odmowa powołania Dariusza Stoli na stanowisko dyrektora muzeum „budzi zdumienie wśród ludzi kultury, mieszkańców Warszawy i całej Polski” oraz „wpływa negatywnie na stan relacji polsko-żydowskich”. Z oświadczenia dowiadujemy się tez, że Warszawa jest „miejscem dziedzictwa polsko-żydowskiego w historii Polski”, a impas w sprawie powołania dyrektora muzeum Polin „dla międzynarodowych partnerów i organizacji żydowskich jest absolutne niezrozumiały i szkodzi wizerunkowi Warszawy jako miejsca szczególnie dbającego o pamięć”.

– Apelujemy o pilne zażegnanie kryzysu, którego skutki będą fatalne zarówno dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, jak i dla tak kruchego dziś polsko-żydowskiego dialogu – piszą Trzaskowski i Wiślicki

Do oświadczenia odniosła się dyr. Centrum Informacyjnego MKiDN Anna Pawłowska-Pojawa. W komentarzu przesłanym PAP napisała, że „dobro muzeum wymaga dzisiaj współpracy organizatorów, a nie oświadczeń i medialnego szumu”. Podkreśliła, że funkcjonowanie muzeum Polin nie jest w żaden sposób zagrożone i nie można mówić o jego kryzysie. Instytucja jest kierowana przez p.o. dyrektora, jej prace przebiegają zgodnie z planem.

Mój komentarz: Wbrew wynurzeniom prezydenta Trzaskowskiego Warszawa nie jest „miejsce dziedzictwa polsko-żydowskiego”, a muzeum Polin nie jest „jedną z najważniejszych instytucji kultury w Polsce”, lecz placówką fałszującą historię i propagująca antypolskie oszczerstwa oraz kalumnie. Ta instytucja w ogóle nie powinna być finansowana z pieniędzy polskich podatników! To w tym muzeum odbywają się antypolskie sabaty z udziałem manipulantów i kłamców pokroju prof. Engelking i prof. Grabowskiego. W tej placówce urządza się odczyty i wystawy, podczas których Polacy przedstawiani są jako prymitywni antysemici o morderczych zapędach. Dyrektor Stola to antypolski paszkwilant chwalący Jana T. Grossa i ubliżający żołnierzom Brygady Świętokrzyskiej. To także zwykły tchórz, który bał się odebrać pozew od Rafała Ziemkiewicza.

ZOBACZ: Dyrektor Muzeum POLIN zaginął? Dlaczego nie odbiera pozwu od Rafała Ziemkiewicza?

O muzeum Polin obszernie piszę w mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”. Książka do nabycia w sklepie internetowym TUTAJ. Kupując książkę wspierasz działalność portalu wPrawo.pl.

Źródło informacji: Twitter, PAP

Zobacz też:

Katarzyna TS: Jak Muzeum POLIN i Agora SA „pożyczyły” cudzą pracę i postanowiły udawać Greka

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  A co ma Trzaskowski do gadania w w temacie kultury i to jeszcze na dodatek w Polsce?
  To całe „muzeum” jest niczym innym jak zardzewiałym prętem wsadzonym w niezabliźnioną ranę Polski, którym co raz ktoś z sadystyczną pasją szarpie i świdruje!
  Mało to razy Polacy w różnych miejscach dawali wyraz swemu oburzeniu powiadamiani o działalności tego wrogiego wszystkiemu co polskie tworowi?
  Kulimy się jak bite psiaki skomląc, kiedy inni urządzają sobie coraz to śmielsze, bardziej bezczelne wycieczki pod naszym adresem! Tolerujemy pośród nas i takich, co za przysłowiową czapkę śliwek sprzedają się naszym śmiertelnym wrogom! Ten cały Stola… Cywiński… Engelking… Grabowski… Gross… Kpią sobie z nas, Polaków bo… bo się nie boją. Załóżmy czysto hipotetycznie, że pozwalają sobie na podobną działalność w kraju muzułmańskim, bezpodstawnie oczerniając jego społeczeństwo…
  Oj… Czy ktoś przyznałby się do znajomości z nimi, ktoś by ich bronił?

 2. George mówi

  Zlikwidować ten szkodliwy dla Polski i Polaków cyrk nazywany muzeum Polin.

 3. Marcin mówi

  Finansowanie tego przybytku to najgorzej wydane pieniądze polskich podatników. To pseudomuzeum powinno się finansować same, być finansowane z Izraela albo najlepiej należałoby je zamknąć…

 4. Polak mówi

  POLIN to abberacja… ze Stolą czy bez niego. Zrobić muzeum narodów Rzeczypospolitej i upchnąć sekcję żydowską do należnej jej części.

 5. szalom mówi

  Chyba już nie ma dla nas ratunku!!! Jak ludzie są już oduraczeni by wybrać na prezydenta swojej stolicy tak jawnego, antypolskiego żydolokaja

 6. robert mówi

  Żydowsko – KGB – owska Alternatywa dla Niemiec (AfD) wolna-polska.pl

 7. mario mówi

  Tu jest Polska a nie polin!!!!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.