Trzaskowski kłamie ws. spalarni odpadów? W Łodzi i Krakowie nie było takiej awarii

Rafał Trzaskowski/ fot. Twitter
4

W związku z awarią spalarni odpadów w oczyszczalni „Czajka”, która nie działa od grudnia 2018 roku, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewnił, że „nic złego się nie dzieje” i obecnie trwają analizy dotyczące wadliwego komponentu spalarni. – Dokładnie ten sam komponent psuł się w Krakowie i w Łodzi – wyjaśnił Trzaskowski.

ZOBACZ: Kolejna awaria w oczyszczalni „Czajka”! Inspektor Ochrony Środowiska składa zawiadomienie do CBA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Portal TVP Info zapytał o sytuację w oczyszczalniach w obu tych miastach. Okazuje się, że ani w Łodzi, ani w Krakowie nie doszło do takiej awarii jak w Warszawie. Rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie stwierdził, że nie wie, o jaki komponent chodzi Trzaskowskiemu. Przyznał, że zdarzają się drobne awarie, ale są naprawiane na bieżąco.

– Zgodnie z zaleceniem producenta raz w roku piec jest wygaszany na miesiąc. Dokonywane są wtedy przeglądy i drobne naprawy, które zostają wykryte, zabiegi konserwacyjne – wyjaśnia rzecznik krakowskiego MPWiK.

W Łodzi również nie doszło do żadnej poważnej awarii. – Pracuję tu od pięciu lat i żadnej poważnej awarii tu nie było. Nic poważnego się nie działo– mówi w rozmowie z TVP Info Paweł Ziem-Zielach z Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi.

Spalarnia odpadów w warszawskiej oczyszczalni została oddana do użytku w 2013 roku pomimo ok. 100 usterek, które były usuwane przez następne trzy lata. Pod koniec 2018 roku spalarnia w ogóle przestała działać. Odpady wywożone są z oczyszczalni przez firmy prywatne. Według informacji podanych przez GIOŚ odpady trafiają do wyrobisk po kopalniach kruszyw, m.in. w woj. warmińsko-mazurskim.

Źródło informacji: TVP Info

Zobacz też:

Koniec zrzutu ścieków do Wisły! Alternatywny rurociąg działa prawidłowo

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Ten jegomość powie Wam wszystko co chcecie usłyszeć. Szczególnie w sytuacji gdy mu się zad pali.
  Ale jak sobie warszawka wybrała tak ma. Tylko dlaczego inne miasta, leżące poniżej Warszawy, mają cierpieć?

  1. Tad mówi

   Chyba powyżej?

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Platforma kłamców,oszczerców,złodziei i łotrów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.