Trybunał Sprawiedliwości ONZ nakazuje Żydom zaprzestanie aktów ludobójstwa w Strefie Gazy!

Fot. Khalil Hamra/AP
7

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości ONZ w Hadze nakazał Izraelowi zaprzestanie aktów ludobójstwa na Palestyńczykach zamieszkujących Strefę Gazy. Zobowiązano także Żydów do udzielania pomocy humanitarnej palestyńskiej ludności cywilnej.

Orzeczenie trybunału w Hadze jest odpowiedzią na wniosek Republiki Południowej Afryki o podjęcie środków nadzwyczajnych wobec Izraela w związku z wojną w Strefie Gazy. Ogłoszona decyzja ma charakter przejściowy, Trybunał nie wypowiadał się jeszcze w sprawie stawianych Izraelowi zarzutów o ludobójstwo. 15 spośród 17 sędziów opowiedziało się na środkami nadzwyczajnymi, o które wnioskowała RPA, z wyjątkiem nakazania Izraelowi przerwania działań wojennych w Strefie Gazy. Sędziowie uznali, że Izrael „powinien podjąć wszelkie środki będące w jego mocy, by zapobiec popełnieniu aktów objętych artykułem drugim Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa”. Izrael został zobowiązany, by w ciągu miesiąca poinformować Trybunał o poczynionych krokach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
W moralnie ordynarny, wręcz nazistowski sposób, na orzeczenie trybunału odpowiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu. Stwierdził, że akty ludobójcze na palestyńskich cywilach, to forma „obrony” Izraela.

Izrael ma prawo do obrony. Będziemy kontynuować tę wojnę do całkowitego zwycięstwa – powiedział Żyd.

PRZECZYTAJ: J. Międlar: „Tu jest Polska a nie Polin! Żałosny filosemityzm…” Za te słowa zostałem skazany na 10 m-cy ograniczenia wolności! W uzasadnieniu sędzia cytuje Żyda Turskiego [WIDEO]

Kup i czytaj książki:
Książki Jacka Międlara dostępna na https://sklep-wprawo.pl / fot. Kamil Nowakowski
Książki Jacka Międlara dostępna na https://sklep-wprawo.pl / fot. Kamil Nowakowski

Przeczytaj także:

K. Baliński: O rok starsi, o rok głupsi

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  A co może taki Trybunał nakazać POWAŻNYM państwom i narodom? Równie dobrze może wydać rezolucję na zakazującą trzęsień ziemi, powodzi i huraganom 😉

 2. hipokryzja mówi

  Zgadzam się z powyższym. Gdy jankesi rozpętywali kolejne wojny, ONZ oczywiście potępiał, wydawał odezwy itp., a amerykańscy chłopcy ze strzelbami dalej robili swoje.

 3. Shadow mówi

  @ Veziranus—-Z jakiego powodu, według ciebie jest to poważne państwo ? Jest dość skuteczne, jeśli chodzi o zbrodnie, kłamstwa, niewolenie narodów i ich okradanie. I nie do końca za swoje pieniądze są skuteczni i swoje możliwości. Wspiera ich od lat wujowa hameryka (bowiem bogatych eski-mośków jest tam dużo), ale sami to gigant na glinianych nogach.

 4. verizanus mówi

  @ Shadow Powaga polega między innymi na skuteczności i możliwości realizacji swoich interesów ;).

 5. Hammurabi mówi

  ONZ jest od zawsze wydmuszką której głównym zadaniem jest niemożność, pasożytnictwo i służalczość.

 6. Jolanta mówi

  Będą walczyć o pokój tak, że ze Strefy Gazy kamień na kamieniu nie zostanie. Widać to od początku.

 7. anonim mówi

  Jedyny sposob zatrzynana oarchatej agresji jest okeoanie uch pi pysku i znokautowanie ti w przenosni. Przekladajac na realia to zniszczenie tego terrorystycznego posterunku syjonistycznego.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.