Trump wykluczony z prawyborów!

3

Donald Trump został wykluczony z listy wyborczej w prawyborach prezydenckich USA w stanie Illinois. To decyzja sędziego z tego stanu.

Decyzję o wykluczeniu Donalda Trumpa z możliwości wzięcia udziału w prawyborach prezydenckich USA w stanie Illinois podjęła Tracie Porter, sędzia okręgowa w hrabstwie Cook. Postanowienie uzasadniła wydarzeniami z 2021 roku, gdy Trump miał wezwać swoich zwolenników, aby ruszyli na Kapitol. Były prezydent miał wówczas naruszyć 14. poprawkę do konstytucji USA. Poprawka zabrania m.in. zajmowania stanowisk publicznych każdemu, kto złożył przysięgę na konstytucję USA, a następnie „uczestniczył w powstaniu lub rebelii przeciwko niej, albo udzielił pomocy lub schronienia jej wrogom”. Podobne decyzje podjęto już w kilku innych stanach, jednakże wszystkie dotychczasowe decyzje odraczano do czasu wniesienia apelacji przez Trumpa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rzecznik kampanii wyborczej Trumpa podkreślił, że „jest to niekonstytucyjny wyrok, który szybko unieważnimy”. Sąd Najwyższy rozważa obecnie skargę Trumpa na dyskwalifikację w Kolorado. Sędziowie w Waszyngtonie okazali się sceptyczni, co do decyzji. Wyrazili obawy, że stany poprzez takie radykalne kroki, zbyt mocno wpłynął na wybory krajowe.

Przypomnijmy, że Szturm na Kapitol miał miejsce 6 stycznia 2021 roku. Szturmem próbowano uniemożliwić Kongresowi zatwierdzenie zwycięstwa w wyborach Joe Bidena.

PRZECZYTAJ: Mężczyzna, który wtargnął do Kapitolu to przewodniczący Narodowej Rady Młodego Izraela. Times of Israel: „Był jednym z wielu ortodoksyjnych Żydów”

Stan Illinois
Stan Illinois

Źródło informacji: PAP

Przeczytaj także:

J. Matysiak z USA: Ameryka Trumpa w strefie zgniotu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. wo mówi

  Nie było żadnego szturmu. „Szturmującym” otwarto drzwi i poproszono ich do budynku.

 2. Janusz mówi

  Biden,Trump jeden pies prowadzony przez masonow .. Sa liczne zdjecia tego ostatniego gdy pozuje z Epstainem, potem rzydami, gdy przemawia pokazuje palcami a to lewej dloni a to prawej masonskie, satanistyczne 666

 3. Dumny Polak mówi

  No, to bylaby ich ostatnia jeszcze szansa, jako narod amerykanski przetrzymac oczekiwane wydarzenia, w tym zapobiezenie 3 swiatowej, jak wczesniej obiecal!
  Trudno wyobrazic sobie, ze teraz caly ten obraz swiata, wnet kompletnie ulegnie zmianie!
  Ale ponoc ten, ktory z niego powstanie, bedzie WSPANIALY!
  Starajmy sie, jako Narod, w miare WSZYSCY POLACY, sobie na taka wspaniala perspektywe, teraz zasluzyc!
  Nie martwcie sie Panstwo, mimo wszystkich tych strasznych perturbacji, ktore nas czekaja, wszystko bedzie DOBRZE!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.