Trumna z napisem “Polskie rolnictwo AD 2019”. Protest rolników przed Pałacem Prezydenckim [WIDEO]

protest rolników przed Pałacem Prezydenckim/ fot. twitter
0

Kilka tysięcy rolników przyjechało do Warszawy 6 lutego, aby zaprotestować przeciw nieudolnej polityce rządu, która – jak twierdzą – doprowadziła polską wieś na skraj bankructwa. Rolnicy przynieśli trumnę z tabliczką „Polskie rolnictwo AD 2019”, która ma symbolizować obecny stan gospodarczy polskiej wsi. Jakich działań oczekują od rządu?

Rolnicy domagają się znakowania żywności symbolami państw – producentów oraz zwiększenia udziału krajowej produkcji na rynku. Postulują też, żeby dopłaty dla rolników były jednakowe w całej Unii Europejskiej, albo żeby nie było ich wcale. Ponadto żądają dymisji Głównego Lekarza Weterynarii, a w dalszej perspektywie samego ministra Ardanowskiego. Ten z kolei komentując sprawę mówi, że postulaty rolników są „od Sasa do lasa” i namawia do podjęcia rozmów. Liderzy AgroUnii, organizatora protestu przed Pałacem Prezydenckim, twierdzą, że był czas na rozmowy, ale niczego one nie przyniosły. Teraz polska wieś czeka na realne działanie.

Wsparcie - darowizny

Prezydent Duda nie spotkał się z protestującymi. Następnego dnia, podczas rozmowy w RMF FM, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski oświadczył, że spotkanie z rolnikami nie było możliwe ze względu na napięty grafik Andrzeja Dudy. Zapytany o to, czy prezydent jest teraz na nartach, Spychalski odpowiedział: „Być może pan prezydent wypoczywa. Trudno mi powiedzieć. Z całą pewnością jest tak, że prezydent potrzebuje też czasem chwili wypoczynku”.

Co na to Michał Kołodziejczak? „Mówiono nam, że prezydent jest bardzo zajęty. A dziś rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski, mówi w radiu, że prezydent wczoraj być może był na nartach, że on też musi odpocząć. Okłamali nas. Gdyby był zajęty – rozumiem. My też byśmy wczoraj chętnie byśmy wypoczywali” – powiedział Kołodziejczak w rozmowie z Rzeczpospolitą.

Źródło informacji: emisjatv, rmf24.pl, rp.pl

Zobacz też:

Polscy rolnicy przyparci do muru. Wywiad z „następcą Andrzeja Leppera”! Mocno o Rosji i Białorusi!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.