„Trudno mówić o dodatkowych zgonach”. Czy minister Maląg straciła kontakt z rzeczywistością? [WIDEO]

Marlena Maląg/ fot. screen
29

W poniedziałek (25.01.2021), podczas rozmowy w radiowej Trójce, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg odniosła się do kwestii nadmiarowych zgonów w Polsce. – Trudno mówić o dodatkowych zgonach – stwierdziła minister. Oświadczyła też, że wyrwy demograficznej „nie można łączyć z pandemią koronawirusa”, a ta wyrwa to wina Platformy Obywatelskiej, która nie prowadziła polityki prorodzinnej za swoich rządów.

– Od ponad roku walczymy z epidemią koronawirusa i to walczy nie tylko Polska, ale walczy cały świat. Te działania, które zostały przez polski rząd podjęte od ubiegłego marca, to przede wszystkim skuteczna walka o zdrowie i życie Polaków, skuteczne podejmowane decyzje, aby zahamować rozwój tego niewidzialnego wroga i ratowanie miejsc pracy. To były priorytety, które pan premier Mateusz Morawiecki przed rządem postawił i przed samym sobą. I dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że zadania zostały wykonane – oświadczyła Maląg.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mój komentarz: Czyżby minister Maląg straciła kontakt z rzeczywistością? Ponad 70 tys. nadmiarowych zgonów jest faktem i nie zmieni tego wiernopoddańcza laurka, jaką Maląg wystawiła swojemu szefowi, czyli premierowi Morawieckiemu. Ręce opadają, gdy słucha się jak minister opowiada takie banialuki. „Skuteczna walka o zdrowie i życie Polaków” zakończyła się największą liczbą zgonów od czasu II wojny światowej. I nie jest to rezultat działania „niewidzialnego wroga”, ale skutek decyzji Morawieckiego, które doprowadziły do odcięcia Polaków od służby zdrowia. No chyba, że to było priorytetem, który „pan premier Mateusz Morawiecki przed rządem postawił i przed samym sobą”.

Polityk, który uwierzy własnej propagandzie, jest na prostej drodze do utraty władzy. Minister Maląg ewidentnie uwierzyła pisowskiej propagandzie sukcesu. Skoro rząd Morawieckiego odniósł sukces w walce z pandemią to faktycznie trudno mówić o dodatkowych zgonach. Najlepiej udawać, że ich nie było. A w ogóle to jest świetnie i „zadania zostały wykonane”. Pozostaje pogratulować pani minister dobrego samopoczucia.

Źródło cytatów: YouTube/Salon Polityczny Trójki

Zobacz też:

„Zgasimy światło w całym kraju”. Niedzielski zapowiada utrzymanie restrykcji i atakuje przedsiębiorców otwierających biznesy [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Frank Drebin mówi

  Treter Sierpińska ewidentnie straciła kontakt z rzeczywistością. Przy okazji, Treter jakie to nazwisko?

  1. Sezon grypowy będzie trwać do końca świata mówi

   A Drebin to od drabiny jakubowej…

  2. Rebih mówi

   Treter to nazwisko osadników niemieckich z terenów dzisiejszego województwa kieleckiego i śląskiego, pomiędzy Jędrzejowem, Włoszczową i Zawierciem.

  3. Adrian mówi

   Frank Drebin brak argumentu zawsze skutkuje atakami personalnymi, twój komentarz jest tego dowodem!

 2. Rebih mówi

  75 tyś ofiar ponad średnią z 3 lat poprzedzających. I to w ciągu 6 ostatnich miesięcy. Statystyki roczne są zbyt optymistyczne, gdyż początek zeszłego roku (przed lockdownem) charakteryzował się bardzo niską umieralnością. Maląg kłamie wbrew statystykom dostępnym na stronach rządowych: https://dane.gov.pl/pl/dataset/1953 . Tak bezczelnej propagandy nie było nawet za komuny. Znowu okazało się, że największymi kanaliami są ci, którzy jakimś wyimaginowanym dobrem potrafią sobie uzasadnić własną podłość, tak jak UB-owcy własną podłość tłumaczyli potrzebą walki o lepsze jutro.

 3. Adrian mówi

  To ewidentny dowód na to że ten rząd jest sterowany! Dodajmy do tego wywiad Niedzielskiego o „gaszeniu światła”. Ehh, szlag by to wszystko.

 4. finka mówi

  Ten rząd jest jeszcze bardziej załgany niż poprzednicy, stosują metody Goebbelsa ale Polacy coraz częściej to widzą, na szczęście.

 5. Boguslaw mówi

  Ta pani ma wyglad i inteligencje, jak ekspedientka z biedronki i chcac zrobic ” kariere”, musiala sie tak zeszmacic!
  Kupa gowna w tym pierdolonym zdradzieckim i NIERZADZIE!
  Nie ma nikogo lepszego, kto bylby uniesc ciezar aktualnych problemow!
  Powinna swoim zawstydzajacym postepowaniem przeniesc sie do piwnicy i tam juz zostac! Nikt jej nie szanuje, jest zwyklym platnym, smierdzacym GOWNEM!
  WSTYD!

  1. Matka mówi

   Boguś, przy twoim poziomie intelektualnym nie czyniłbym żadnych przytyków do inteligencji ekspedientek z Biedronki.

  2. jabłkoA mówi

   Wiemy że nie czyniłbyś. Wiemy.

  3. Matka mówi

   Każdy kto miałby odrobinę poczucia wstydu, mając świadomość tak dużych defektów intelektualnych, jak u Bogusia, tego nie czyniłby.

  4. jabłkoA mówi

   A ty nie masz poczucia wstydu nie wiedząc kim jesteś?

  5. Matka mówi

   A ja piszę tutaj teksty o epidemii jako spisku Szatana z Żydami, życzę ludziom śmierci, wyzywam od, cytuję, „pierdolonych, jebanych kurew”, jak Boguś, bym podobnie jak on, powinna się wstydzić, kim jestem?

 6. George mówi

  Odloty urzędników państwowych spod znaku PiS to już norma. Wydaje się że dopiero teraz wychodzi szydło z worka, że spora część tych urzędników to zwykłe głupki i ten właśnie intelektualny brak spowodował, że awansowali. To taki znany w Polsce proces negatywnej selekcji. Czym większy dureń, tym wyższe stanowisko otrzymuje. Jedynie co się liczy, to absolutne posłuszeństwo i wypełnianie bez szemrania poleceń wydawanych przez przełożonych. Ot państwo PiS w całej krasie.

 7. Marcin mówi

  Rozkminianie czym się kierowała ta pani albo co miała na myśli jest stratą czasu. Polacy nie powinni się tym zajmować. Oni wzięli kasę, mają na nich kwity itp. a więc choćby się świat jutro kończył będą iść w zaparte. Będą kłamać do upadłego, każdy z nich. Ja w swoim otoczeniu walczę o uświadamianie polaków. To podstawowa rzecz. Bez zmiany świadomości ludzi. Bez zrozumienia przez nich sytuacji nic się nie zmieni. Gdyby choć 30% społeczeństwa miało świadomość równą naszej to rozegnalibyśmy to towarzycho na cztery wiatry. Dali byśmy przykład światu. Ale widocznie ludzkość zasłużyła sobie na karę. W mojej ocenie to dopust Boży, żeby jak największa ilość ludzi się ocknęła. Wydaje mi się że to dopiero początek ucisku. Jak widzę na osiedlu, o 6 rano zamaseczkowanych ludzi wyprowadzających psy między blokami to stwierdzam, że ze świadomością jest bardzo źle.

 8. W K mówi

  Trudno przyznać się do mordowania ludzi.

  1. Matka mówi

   Jeszcze trudniej do własnej głupoty, prawda W K?

 9. santana mówi

  Ta lalunia jest tak sobą zachwycona, że nie zauważa jak jest podła i głupia.

 10. Matka mówi

  Oderwana od rzeczywistości, nie mniej niż ten portal, na którym piszą, że nie ma epidemii i te dziesiątki tysięcy to na jakiś „lockdown” zmarły.

  1. Aster mówi

   Jesteś jak uzależniony narkoman. Są portale dla takich co wierzą w prdukt Eventu 201.

  2. Matka mówi

   Uzależniony narkoman? Boże… Beka po prostu tutaj niezła jest, można wejść i się pośmiać, z nadzieją, że może jakiś zawstydzony idiota się zreflektuje i zacznie myśleć. Np. ty, łykający jak jakiś jamochłon wszelkie brednie wypisywane przez byle anonimowych trolli, jak te o evencie 201.

   Tak, na świecie wcale nie odbywa się co roku z 1000 konferencji naukowych poświęconych chorobom zakaźnym i potencjalnym epidemiom, wcale nie są tworzone symulacje walki z różnymi zagrożeniami, wcale nie kręci się filmów sensacyjnych o tej tematyce. Dla kretyna jednak każde taki coś to dowód super tajnych spisków wszechwładnych ludzi, bo mu to jakiś no name w filmiku w Internecie powiedział.

   I dlatego tu jest tak śmiesznie, Aster.

  3. W K mówi

   @Matka Tak, rząd warszawski w 2020 r. świadomie zamordował kilkadziesiąt tysięcy Polaków blokując chorym ludziom dostęp do systemu ochrony zdrowia. W 2021 r. rząd warszawski nadal morduje Polaków w ten sam sposób.

  4. Meg mówi

   Dokładnie tak.

  5. Matka mówi

   Tak. Rozstrzelał te 35 tysięcy oficjalnie tylko zmarłych na Covid i kolejne tysiące tych oficjalnie nieodnotowanych w bunkrze pod Centralnym Portem Lotniczym. Wspólnie z Mossadem, na rozkaz Billa Gatesa. Tak było, nie kłamię.

   A debile piszące tu na forach o nieistniejącej epidemii, by nie nosić maseczek, nie przestrzegać obostrzeń, by się nie szczepić, oczywiście nic wspólnego z tym nie mają.

  6. Meg mówi

   Epidemia to ekstremalna skala występowania danej choroby. A nie to, czy jakiś Kowalski ma tę chorobę. A o skali mówi statystyka. Sprawdź sobie te liczby i sama sobie odpowiedz, czy jest epidemia czy jej nie ma. Opamiętaj się wreszcie.

  7. Matka mówi

   35 tysięcy Kowalskich zmarło na tę chorobę (a nie tylko ją miało) i tysiące Nowaków najpewniej też, jeśli nie zmarli w szpitalu i nie mieli robionych testów, a miało to miejsce jesienią. Największa nadmiarowa liczba zgonów od czasu II wojny. To już ekstremum, czy trzeba Auschwitz uruchomić byś swoim „błyskotliwym” umysłem ogarnął skalę?

   Przestań robić z siebie kretyna pisaniem o tym, że „jakiś Kowalski ma tę chorobę”.

  8. Boguslaw mówi

   Kurwa, jeszcze nie zdechlac pizdo!?????

  9. podpowiadam mówi

   Bogusław. Na zimno z trollem.Poza tym nie wiadomo która to z 56 możliwych płci.

  10. Matka mówi

   Nie wiem, Boguś, czy twoja matka albo żona (do których pewnie tak się zwracasz albo tatuś się zwracał) czytają to forum. Może osobiście je zapytasz, a innym oszczędzisz obcowania z takim tępym burakiem, jak ty?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.