Transseksualiści będą przyjmowani do polskiej armii. MON przedstawiło projekt rozporządzenia

fot. pixabay.com
5

Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło projekt nowego rozporządzenia w sprawie orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej oraz trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach. Rozporządzenie jest realizacją zaleceń Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji, która nakazał skreślenie transseksualizmu z listy schorzeń i ułomności powodujących niezdolność do czynnej służby wojskowej.

„Komisja poleciła przygotowanie i przedłożenie parlamentowi projektów przepisów lub nowelizacji istniejących regulacji w celu zagwarantowania w polskim prawie równości i godności osób LGBT we wszystkich sferach życia. Analiza aktualnego stanu prawnego wskazała, iż dla realizacji wskazanych przez Komisję celów niezbędna jest zmiana zapisów dotyczących orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej, które w dotychczasowym brzmieniu wymieniają jako schorzenie/ułomność powodującą niezdolność do czynnej służby wojskowej – transseksualizm. Niniejszy projekt eliminuje wskazany zapis i tym samym dostosowuje brzmienie rozporządzenia do wymogów Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji oraz do regulacji zawartych w pozostałych przepisach dotyczących kwestii orzekania o zdolności do służby wojskowej” – czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dotychczas stwierdzenie przez wojskową komisję lekarską transseksualizmu oznaczało automatyczne przyznanie kategorii E, czyli uznanie danej osoby za trwale i całkowicie niezdolną do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.

Źródło: defence24.pl, legislacja.rcl.gov.pl

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Henio mówi

  Dosc tej zydouni europejskiej,dosc tej pejsatej niesprawiedliwosci itd

 2. LucyLucenta mówi

  Wydaje się, że to jednak przesada !!!

 3. Rafał mówi

  Od razu poczułem się bezpieczniej wiedząc, że karabin w obronie Polski dzierży zbabiały facet….

 4. Ayax mówi

  Oj tam, żywe tarcze tez są potrzebne, zamiast karabinów wyposażyć ich tylko w wibratory i na wroga w pierwszej linii. Albo założyć pas szarida czy jak to się zwie i niech śłużą jako desant, oczywiście bez spadochronów. Zastosowań jest wiele.

 5. Waldemar mówi

  Już widzę wspólne spanie w żołnierskich izbach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.