Tragiczna sytuacja na rynku pracy wbrew kłamstwom rządu: bezrobocie wzrasta od 3 miesięcy!

Fot. pixabay (Pixabay License)
3

Wbrew zapewnieniom i staraniom rządu, w Polsce stale wzrasta bezrobocie. Wiceminister rodziny, pracy i polityki podał właśnie wstępne dane dotyczące bezrobocia w styczniu 2020. Stopa bezrobocia wyniosła w ubiegłym miesiącu 5,5%. Jest to o 0,3 pkt. procentowego więcej, niż w grudniu 2019 roku. W skali kraju, jest to niemal o 54 tysiące bezrobotnych więcej. Bez pracy wciąż pozostaje około 920 tysięcy osób.

Business Insider twierdzi, iż bezrobotnych przybywa już trzeci miesiąc pod rząd. Sytuacja wygląda więc znacznie gorzej, niż oficjalnie twierdzi rząd. Miejsc pracy wcale nie jest tak wiele, jak powszechnie się uważa. Z jednej strony, wpływ na to ma ogromna ilość pracowników z Ukrainy. Są oni znacznie chętniej zatrudniani w Polsce, niż Polacy. Ukraińcy pracują często za kwoty nieopłacalne dla Polaków, tym samym zaniżając płace i odbierając stanowiska Polakom. Wypełnianie „dziury” na rynku pracy Ukraińcami ukazuje się tragiczne w skutkach. Z drugiej strony, powodem może być socjalistyczne podejście rządu do obywateli. Wszystkie zasiłki i dotacje nie sprawdzają się w rzeczywistości tak, jak zakładano.

Wielu osobom nie opłaca się podejmowanie pracy, gdyż życie z zasiłków i dodatkowego wsparcia finansowego wydaje im się bardziej kuszące. Co najgorsze – mają całkowitą rację. Jest ono łatwiejsze, niż praca w pocie czoła za marne pieniądze, jakie zostają w kieszeni podatnika po poniesieniu wszystkich kosztów, opłat i ukrytych podatków. W kraju socjalistycznych absurdów, przedsiębiorcy stali się bowiem najbardziej gnębioną warstwą społeczną. Zarabiający, obrotni Polacy muszą unieść na swoich barkach nie tylko ciężar biurokratycznej machiny państwowej, ale także wszystkich tych, którzy nie zamierzają pracować. Jak długo jeszcze utrzyma się ten chory stan?

Źródło informacji: businessinsider.com.pl, stat.gov.pl, kresy.pl

Przeczytaj również:

Kasta w akcji! Dziennikarz skazany za rzekome utrudnianie funkcjonariuszom czynności w redakcji „Wprost”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. OlafitOlbaz mówi

    Ta sytuacja utrzyma sie az do obrotu. Po ktorym bedzie lepiej. Niektorym.

  2. uhir mówi

    az ludzie wyjma gloey z dup i zastosuja uniwersalny jezyk przyrody. Jedyna zmiana wladzy to zmiana przy pomocy gilotyny

  3. czy PiS to ruskie onuce? mówi

    Czy PiS kłamie w sprawie rzeczywistego poziomu bezrobocia, bo potrzebuje pretekstu do rusyfikacji Polski imigrantami z cyrylicą?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.