Toruński portal straszy „drastycznymi ulotkami” o ukraińskim ludobójstwie na Polakach. Internauci: „Prawda bywa drastyczna”

Baner Fundacji "Wołyń Pamiętamy"
9

Na toruńskim portalu dziendobrytorun.pl opublikowano list od mieszkańca Bydgoskiego Przedmieścia, który poprosił redakcję lokalnego serwisu o nagłośnienie sprawy „drastycznych ulotek o Wołyniu”. Internauci nie mieli litości dla autora listu.

Redakcjo, w przedświąteczny piątek (23 grudnia) wychodząc z mieszkania do pracy natknąłem się na dziwne, kolorowe ulotki rozrzucone na schodach przed wejściem do budynku. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Myślałem, że to jakieś gazetki reklamowe, ale okazało się zupełnie inaczej. Jacyś dziwni ludzie rozrzucają na Bydgoskim ulotki związane z Wołyniem, wiedząc ile osób z Ukrainy tu na naszym osiedlu mieszka.

To ohydna prowokacja. Przecież zdajemy sobie sprawę z tego, co się stało i nikt tego nie neguje (bynajmniej ja nie neguję), ale po co to robić zaraz przed świętami, gdy przygotowania do rodzinnych wydarzeń? Z jednej strony ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich, a z drugiej ci niewinni Ukraińcy, których przyjęliśmy przecież pod swój dach i daliśmy im schronienie.

To parszywe i niegodne. (…)

List do redakcji DDT.pl podpisał Konrad. Konrad bardzo się myli, ponieważ ukraińskie ludobójstwo jest negowane zwłaszcza przez stronę ukraińską, a odpowiedzialnością za zbrodnie dokonywane na Kresach, Ukraińcy próbują obarczyć także Polaków. Co więcej, w dobie masowej pomocy Ukraińcom, kult Bandery, Szuchewycza i pozostałych zbrodniarzy kwitnie w najlepsze w ten sposób, nam, Polakom, plując w twarz.

Ukraińskie placówki w publiczne, w tym szkoły, nie uczą swoich obywateli, że Bandera był zbrodniarzem. Nie uczą, że UPA i OUN to organizacje ludobójców, którzy wymordowali ok. 150 tys. Polaków na Wołyniu, Zamojszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce Wschodniej. Polskie władze także usilnie próbują zamilczeć ten temat. Stąd ulotki to jedna z niewielu metod dotarcia do umysłów ukraińskiej ludności, która masowo osiedla się w Polsce, w tym na Bydgoskim Przedmieściu.

Na ulotkach przedstawiono fakty dotyczące masowej kolaboracji Ukraińców z III Rzeszą, której dziś wypierają się ukraińskie władze, a także to w jaki sposób ukraińscy „heroje” mordowali Polaków, w tym polskie niemowlęta. Drastyczna prawda – skomentował jeden z internautów. Inni napisał o ulotkach prawdy. Jeszcze inny napisał (zachowaliśmy pisownię oryginalną): Brawo. Jak najbardziej popieram. Najwyższa pora brać sprawy we własne ręce. Ukry nawet nie mają świadomości zbrodni Wołyńskiej i wyrżnięcia 200 tyś Polaków. W jaki sposób to wiemy. A oni myślą ze to okey, albo w ogóle że to Sowieci albo Niemcy a nie Ukraińcy chłopi mordowali. Wiec należy im oczy otworzyć. Nawet ulotkami. Ale nie bójmy się prawdy. A dla tych co mają wyprane berety tvpisem czy tvnłżem. Ci wołyńscy mordercy mieli dzieci, a porem wnuki i teraz ich dzieci panosza sie u nas jakby nigdy nic, jak u siebie. Wiec mam jedno do dadania. Dawajcie kochani jeszcze wiecej tych ulotek jak najwięcej. Jak chcą tu żreć za darmo. To niech i żrą prawdę o swoim podbitym kraju.

Więcej informacji na temat ulotek i akcji informacyjnej na temat ukraińskiego ludobójstwa na Polakach znajdziecie Państwo na stronie internetowej Fundacji „Wołyń Pamiętamy”.

Źródło cytatuów: ddt.pl

Przeczytaj także:

J. Międlar: Żołnierz NSZ wspomina walkę z ludobójcami z UPA. “W swoich szeregach mieli SS-manów. Ukraińcy byli wrogo usposobieni”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  Jak widać wciąż pośród Polaków nie brak polskojęzycznych idiotów którzy porażeni propagandą medialną gotowi są zapomnieć wszelkie zbrodnie a nawet bratać się z potomkami katów.
  Kolportaż ulotek jest krzykiem. Wołaniem o sprawiedliwość osądów. Jest również ostrzeżeniem, przed powtórką z tej tragicznej historii.

 2. Buran mówi

  Panie „Konrad” z Torunia. Wołyniacy w 1943roku też myśleli że ich sąsiedzi to spokojni i przyjacielsko usposobieni ludzie.
  Takie akcje ulotkowe najbardziej oburzają „przesiedleńców z Akcji Wisła”.

 3. Ewa mówi

  Czy Duda ściskający sie z Prez. Krainy U nie pokazuje poddaństwo Polski i Polaków?

 4. Ewa-Maria mówi

  Mnie nie dziwi że takie rzeczy dzieją się. Duda jak i Morawiecki ,,wygumkowali,, Wołyń że swoich świadomości . aby nie stresować UPAińców. Od nas tylko zależy aby nie było powtórki z historii.
  ,,Będziemy dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru , chodzi o Chełmszczyznę i Zalesie. Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim czasie o nie się upomni. Jeżeli Polacy będą się upierać , to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej,,.
  Uchwała OUN z 1990r. Mnie to wszystko przeraża ponieważ sprawa jest nadzwyczaj poważna.

 5. Łukasz mówi

  My (Polacy) też nie byliśmy święci. pamiętajmy o tym…
  Słucham ?
  My-Polacy ? ?
  mów za siebie , Grzeczny Czytelniku Gazety wyborczej,
  ofiaro tamtejszej wtłaczanej ci do bani Pedagogiki Wstytdu

 6. elka mówi

  teraz nie….bo Święta…. teraz nie…. bo agresja Rosji i wrażego Putina… teraz nie. bo… małe dzieci z Ukrainy….
  czyli….Nigdy ma nic być rozliczenia ukraińskich Ludobójców Polaków ?
  i jeszcze Polsko języczne niemieckie media zagranicznych właścicieli strofują Polaków ?
  DD Toruń – won z miasta

 7. Toruń mówi

  Ukraińskie Ludobójstwo na polskim narodzie 1939-1947
  Ukraińscy kolaboranci Hitlera SS Galizien od 1943r.
  Ukraińcy -kolabornci sowieccy od 1939r.
  Udział Ukraińców w dławieniu Powstania Warszawskiego 1944 itd…..,,

 8. Leszek mówi

  I właśnie nie widzę Ukrainy w uni, w NATO może tak ale to pakt amerykański więc USA o tym zadecyduje . Ludziom trzeba pomóc ale na zasadzie wędki nie ryby. Natomiast kultu czerwono czarnej flagi UPA ss galizzien itp w Europie miejsca nie ma.

 9. vtv mówi

  ja nie widzę ani w UE ani w Nato
  kraj który nie rozliczył się z przeszłosci ( czyli kijów) nie moze pouczac innych
  o demokracji i prawożądnosci
  i przeistaczajacy historię
  a USA nie jest żadnym demakratycznym krajem-bo chce swoją demoracje wprowadzić na
  całym świecie
  czyli amerykańska dominacja nad planetą

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.