Toruń: Wyrok ws. ucznia oskarżonego o „propagowanie nacjonalizmu” za sprzeciw wobec gloryfikacji Bandery

marsz banderowców na Ukrainie/fot. twitter
26

Jest wyrok w sprawie 10-letniego ucznia toruńskiej szkoły, Polaka, który został oskarżony o „propagowanie nacjonalizmu” i naruszenie nietykalności cielesnej ukraińskiego ucznia. Między chłopcami miało dojść do konfliktu na tle narodowościowym. Polak miał zwrócić Ukraińcowi uwagę, żeby nie nazywał Stepana Bandery bohaterem, gdyż w Polsce jest on uważany za bandytę. Konflikt eskalował, aż doszło do bójki między uczniami. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego. Rodzicom polskiego ucznia oskarżanego przez polską szkołę groziło ograniczenie władzy rodzicielskiej. W sprawę zaangażował się Instytut Ordo Iuris.

ZOBACZ: Szczegóły sprawy ucznia oskarżonego o „propagowanie nacjonalizmu” za sprzeciw wobec gloryfikacji Bandery

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: Ordo Iuris ujawnia: władze szkoły manipulują oczerniając ucznia sprzeciwiającego się gloryfikacji Bandery

Po przeanalizowaniu dowodów Sąd Rejonowy w Toruniu utrzymał pełnię władzy rodzicielskiej wobec rodziców chłopca, a zarzuty szkoły uznał za niezasadne. Przeprowadzone postępowanie dowodowe w całości potwierdziło, że rodzice w sposób właściwy wykonują władzę rodzicielską nad małoletnim. Żadne z zachowań zarzucanych chłopcu przez szkołę nie znalazło potwierdzenia w przeprowadzonym postępowaniu dowodowym. Co istotne, między chłopcem, a innymi ukraińskimi uczniami uczęszczającymi z nim do szkoły nie dochodzi do żadnych konfliktów – informuje Ordo Iuris.

Niniejsze postanowienie potwierdza, że szkoła, do której uczęszczał małoletni, nie udowodniła zarzutów, kierowanych do sądu wobec Maćka oraz jego rodziców. Personel szkoły, zamiast doprowadzić do rozwiązania konfliktu między dziećmi zdecydował się na skierowanie sprawy do sądu, jednostronnie i negatywnie charakteryzując małoletniego oraz jego rodziców. To z kolei poskutkowało wszczęciem postępowania o ograniczenie władzy rodzicielskiej. Jako pełnomocnik rodziny jestem zadowolony, że sąd, Rzecznik Praw Dziecka i prokuratura nie ulegli medialnej presji, a postępowanie doprowadziło do potwierdzenia stanowiska zajmowanego od początku przez rodziców – skomentował pełnomocnik rodziców, mec. Maciej Kryczka.

Ukrainiec nie chodzi już do toruńskiej szkoły. Latem jego rodzina postanowiła opuścić Polskę. Chłopiec wraz z matką i bratem wyjechali od razu, a ojciec został, żeby jeszcze kilka miesięcy popracować.

Mój komentarz: Sprawa 10-letniego „Maćka” oskarżonego przez polską szkołę o „propagowanie nacjonalizmu” w konflikcie z ukraińskim uczniem pokazuje, jakie są skutki tolerancji dla gloryfikowania Bandery i pedagogiki wstydu stosowanej wobec Polaków. To, że w konflikcie na linii Polak-Ukrainiec polska szkoła oskarża – wbrew faktom – polskiego ucznia i wybiela Ukraińca, powinno być głośnym sygnałem alarmowym. Oto Polacy staja się obywatelami drugiej kategorii w swoim własnym kraju. Czy tak ma wyglądać słynne „ubogacenie”, które nam się zachwala? I jeszcze jedno, wraz z napływem coraz większej liczby Ukraińców do Polski, liczba konfliktów na tle narodowościowym będzie rosnąć. To jest oczywiste. Czy jesteśmy na to przygotowani?

Źródło informacji: ordoiuris.pl, kresy.pl

Zobacz też:

„Banderowców wspierały rządy i wojska: Niemiec, Litwy, Czechosłowacji i Rosji sowieckiej.” Wywiad z dr Lucyną Kulińską (cz. 1/3)

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. z-k mówi

  Aż się nie chce wierzyć, że mogą być tak beznadziejnie durni nauczyciele i tak lokajsko – pacholscy wobec lansowanej poprawności

  1. Zbigniew mówi

   Durni czy bezkarni?

   Dlaczego konkretni ludzie z tej szkoly nie sa na lawie oskarzonych? Mozna oskarzac innych – nie mozna, bo podlega to kk i szkola powinna wyplacic rodzicom tego chlopca zadoscuczynienie, dlatego, ze za komuny nasylano na szkoly normalnych esbekow i widocznie pozostali.

 2. Bogdan mówi

  Może redakcja poprosiłaby dyrektora szkoły o komentarz i przedstawienie własnej argumentacji. Warto ją poznać.

  1. Tomek mówi

   Szkoła już przedstawiała – zupełnie inną niż tu w artykule – że chłopak co pobił był generalnie agresywny i często atakował inne dzieci (Ordo Iuris potem przyznało, że jednak tak właśnie też było) i że wcale nie chodziło o Banderę – nikt nie słyszał, by ten Ukrainiec to powiedział. Najpewniej więc ze zwykłej łobuzerski zrobiono prześladowania młodego patrioty.

 3. Hammurabi mówi

  Jak już pan mecenas tą sprawą się zajął, to teraz czas na następny krok, czyli puszczenie z torbami dyrekcji tej szkoły: dyrektor – Iwona Cieślak
  wicedyrektor – Elżbieta Hasse
  wicedyrektor – Magdalena Dawidowicz
  Bez tego, nic się nie zmieni.
  Osobna sprawa, to postawa rodziców, których dzieci uczęszczają do tej szkoły. Gdzie są ojcowie? Gdzie są matki?
  Co robią wchodzący w skład Rady Rodziców
  Przewodnicząca: Agnieszka Lubnau
  Sekretarz: Anna Nyga
  Skarbnik: Katarzyna Szelangiewicz
  Pozostali członkowie Prezydium RR:
  Ilona Jędrzejewska, Olga Impert, Magdalena Kuczewska, Monika Breitenbach, Kazimierz Suwała,Tomasz Niburski
  Komisja rewizyjna:Brygida Dąbrowska, Malwina Holc, Piotr Marach?
  Wszyscy uważają, że nic się nie stało? Kwiatki dla pani dyrektor i kawusia we własnym gronie????

  1. baca mówi

   Dobrze prawi!

  2. Wojciech mówi

   Popieram. Antypolaków trzeba pozbawić możliwości wpływu na polską młodzież. Kuratorium powinno usuną te swołocze z dyrekcji szkoły.

 4. Kazimierz mówi

  No to nie dziwne bo w szkole gdzie chodzi mój syn lewacka kadra realizuje politykę wstydu i poniżenia . W klasie jest czarnoskóra uczennica i nie było by z tym żadnego problemu lecz nauczycielki gloryfikują ją i stawiają za wzór oraz przykład. Dzieci w czwartej klasie muszą wysłuchiwać co kilka dni poniżających gadek i porównań propagandowo wychowawczych. Sprawa jest bardzo niesmaczna ponieważ postawa nauczycieli spowodowała że tej uczennicy już poprzewracało się w głowie i uważa ona że reszta klasy to nieuki,hołota, chamy i biedacy jak to sama często im to mówi. Nauczycielki wmawiają jej i klasie jaka to ona jest wspaniała najlepsza i super a wy reszta klasy to nie potraficie nigdy jej dorównać ona jest jak diament pośród was. Jakich my czasów dożyliśmy i do czego nas przygotowują lewackie zbrodnicze pomioty.

  1. Hammurabi mówi

   No to na co czekasz? Huknij pięścią w stół, aż się mu nogi rozkraczą. Chyba, że…

  2. Sybilla mówi

   chyba, że go strach sparaliżował

  3. Rickard mówi

   No i tak się dzieje kiedy są różnice etniczne a zwłaszcza rasowe. Wasze będą konflikty. Trzeba imigrantów innych ras nie wpuszczać, nawet pojedynczych, i tych co są trzeba repatriować. Nie ma zgody na niszczenie najważniejszego zasobu w Polsce: polskiej jednorodności.

  4. Max mówi

   Zapewne masz Kazik po prostu syna nieuka i dlatego musi ob wysłuchiwać gadek umoralniających, a nie przez pomysły lewactwa. Weź się chłopie za porządne wychowanie zamiast pier….ć głupoty na forum.

  5. Nauczycielka syna Kazimierza mówi

   Kaziu, twój syn to po prostu zwykły nieuk jest. Weź się ty lepiej porządnie za wychowanie, a pierd…l głupot na forum o lewackich zbrodniarzach w szkole.

 5. Spostrzegawczy mówi

  Polska jest nieprzerwanie od 1939 roku pod okupacją internacjonalistycznych Żydów. Według nie tylko moich obserwacji jest ich w Polsce minimum 6 milionów i są świetnie zorganizowani.

  1. Robert B. mówi

   Trzeba było jeszcze ofiarniej ich ratoooowaaaaać… Może nawet daliby za to jakiś order „sprawiedliwego wśród narodów świata”…

  2. Tomek mówi

   O, a Robertowi się znowu coś z Holokaustem skojarzyło. Standard – on jest jak erotoman, któremu się wszystko z gołą dupą kojarzy, a jemu z Holokaustem.

  3. Robert B. mówi

   Widzisz komentarz, do którego się odnoszę? Widzę, że nie możesz przeboleć, że są ludzie na świecie, którym Żydzi się „z czymś kojarzą”, a nie jest to lansowany przez nich ich obraz w holoszmirach jako niepokalanych niewiniątek…

  4. Tomek mówi

   Wg „nie tylko moich obserwacji”? To jest was w tym szpitalu dla czubków więcej takich, co to dokładnie policzyło i zaobserwowało?:)

  5. Ania mówi

   Widać, że choć jeden z tych ponad 6 milionów się ujawnił ! Nie będzie kary z sanhedrynu za ujawnienie ?

  6. Tomek mówi

   Dziękuję za odpowiedź na pytanie, no to już wiem:.

   P.S. Sanhedryn, głuptasku, to nie istnieje już dobre 1500 lat, zajmij się więc lepiej śledzeniem na tym forum poczynań Mossadu:)

  7. Robert B. mówi

   Sądzisz, że uda ci się głupim gojom wmówić, że żydostwo nie jest zorganizowane? To jakim cudem te niepokalane holokaustyczne niewiniątka przetrwały 2000 lat bez państwa jako wspólnota etniczna?

  8. Tomek mówi

   „Głupim gojom”, czyli takim jak ty (ależ ty masz potężne kompleksy człowieku, że tak o sobie non stop piszesz) nie ma sensu niczego wmawiać, nastąpiła bowiem u was blokada wszelkich zdolności poznawczych. Nie ma wiec sensu choćby podawać ci przykładów innych narodów, co bez państwa tyle przetrwały (zresztą, o czym to ma niby świadczyć?), bo nie ma sensu dyskusja merytoryczna z przygłupem. Uprze się, że chce być „głupim gojem” którego non stop Żydzi „dymają” (jak to ostatnio się wyraziłeś), no to będzie.

 6. Robert B. mówi

  A co tą szkołą? Ma im się to upiec? Ja bym wynajął prawnika i dobrał się im do skóry.

 7. Vin cent mówi

  i jak widać i w szkole trzeba przeprowadzić reformy gdyż nie tylko kasta sędziowska ma się dobrze

 8. fsef mówi

  Jak to szkoła, i jak się odpowiedzialny nauczyciel/dyrektor nazywa?

 9. Dariusz mówi

  Ci nauczyciele nie są głupcami lub pożytecznymi idiotami, to żydowska agentura antypolska. Przez ostatnie dziesięciolecia trwa podmiana kadr naukowych i dydaktycznych uczelni i wszystkich szkół na polskobrzmiących antynarodowych pseudopedagogów. Kto panuje w szkole, panuje nad umysłami dzieci i kształtuje przyszłe pokolenia wg swoich „norm”.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.