Tokarczuk zwolniona z podatku od Nagrody Nobla. Minister finansów wydał rozporządzenie

Olga Tokarczuk/ fot. screen
8

Olga Tokarczuk, laureatka literackiej Nagrody Nobla, nie zapłaci podatku dochodowego od tej nagrody. 19 lutego 2020 minister finansów Tadeusz Kościński wydał w tej sprawie rozporządzenie z mocą wsteczną obowiązujące od 1 października 2019 do 31 grudnia 2021. Rozporządzenie zostało opublikowane 24 lutego w Dzienniku Ustaw.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak widzicie, są równi i równiejsi, a to nie pierwszy przypadek takiego zwolnienia. Podatku od Nagrody Nobla nie zapłaciła też Wisława Szymborska. Warto pamiętać, że w 1953 roku Szymborska podpisała tzw. Rezolucję Literatów Polskich w Krakowie, w której nawoływano władze komunistyczne do przyśpieszenia wyroku na polskich księżach kurii krakowskiej. Czy Szymborska poniosła jakiekolwiek konsekwencje tego haniebnego działania? A skąd. Dostała Nobla i zwolnienie z podatku.

Tokarczuk opowiadająca o Polakach jako właścicielach niewolników i mordercach Żydów również nie musi płacić podatku. Natomiast ci, którzy przeciwstawiają się polakożerczej narracji, nie tylko nie są zwolnieni ze zobowiązań wobec fiskusa, ale dodatkowo dostają grzywny i wyroki. Sygnał od państwa polskiego jest jasny: pluj na Polskę, to na tym zarobisz. Czy to faktycznie jest polskie państwo?

Zobacz też:

Katarzyna TS: Szajs-państwo

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Małgorzata mówi

  CZY W POLSCE NIE MA ANI JEDNEGO POLAKA – SPECJALISTY OD FINANSÓW I EKONOMII, ŻE TRZEBA BYLO SPROWADZIĆ NIE WIADOMO SKĄD ŹLE MÓWIĄCEGO PO POLSKU TYPA I OBASDZAĆ GO NA MINISTERIALNYM STOLCU ? POMYŚLCIE PO CO?
  MAMY SZANSĘ 10 MAJA TO ZMIENIĆ, POTEM MOŻE BYĆ ZA PÓŹNO. PREZYDENTEM MUSI BYĆ OSOBA, KTÓRA BĘDZIE MIAŁA OBOWIĄZKI POLSKIE.
  CZOŁEM WIELKIEJ POLSCE!!!

  1. Śmieszek mówi

   CZOŁEM WIELKIM LITEROM!:)

 2. Zbigniew mówi

  Ukrainka „Olga Tokarczuk, laureatka literackiej Nagrody Nobla,…” zydzi surfuja na ukrainskiej fali

 3. Robert B. mówi

  Pod PiS-em? Judeopolonia wprowadzana po cichutku… PiS pohukuje w Pcimiach Dolnych na jarmarkach, a jarmułki przejmują centrale…

 4. Kresowiak mówi

  Z pisiroami albo platfusami u władzy? Tylko bieda, sądy, więzienia i pałowanie dla Polaków. Dla chazarów i innych ukrów, bogactwo, bezkarność, super życie. Polakom trzeb radykalnych organizacji. ONR, MW, NOP, a nie jakieś delikatne demokraty piłsudczykowskie, ględzące o tolerancji itd. Pis to centrolewactwo a nie żadna prawica.

  1. Małgorzata mówi

   TAK JEST, ŚWIĘTA PRAWDA. AMEN.
   TO POLACY MUSZĄ BYĆ GOSPODARZAMI WE WŁASNYM KRAJU, TYMCZASEM OBCY STARAJĄ O PRAWA WYBORCZE WYBORCZE, NIE WOLNO DO TEGO DOPUŚCIĆ

 5. Dawid mówi

  kim jesteś autorze artykułu że wstydzisz się swojego nazwiska? Może zostać komentatorem artykułów-tu można go nie podawać.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.