Szczepienia w Polsce rozpoczęte. Propagandowy spektakl z szantażem emocjonalnym w tle

pielęgniarka Alicja Jakubowska/ fot. Twitter
11

W niedzielę (27.12.2020) rozpoczęły się szczepienia w Unii Europejskiej. W Polsce pierwszą zaszczepioną na Covid-19 jest Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie. Szczepionkę podał jej dr Artur Zaczyński, zastępca dyrektora do spraw medycznych.

Ceremonia szczepienia odbyła się w niedzielę o 8.30 rano. Nie wiem, jak Szanowni Czytelnicy, ale ja smacznie spałam, gdy pokazywano ten tzw. historyczny moment. Dla tych, którzy przespali to „lądowanie na Księżycu”, Kancelaria Premiera zamieściła film na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście sama relacja z wbijania igły to za mało w tak doniosłym momencie. Trzeba jeszcze wygłosić odpowiednia mowę. Co powiedziała pierwsza zaszczepiona Polka? – Jeśli chcemy wrócić do normalności, wygrać z chorobą, nie ma innej możliwości – trzeba się zaszczepić – stwierdziła Jakubowska. – Jeśli nie chcemy zaszczepić się dla siebie, zróbmy to dla innych, także tych, których kochamy – zaapelowała pielęgniarka.

Szanowni Państwo, oto jesteście świadkami propagandowego spektaklu z szantażem emocjonalnym w tle. Tak jak wmawiano nam, że noszenie maseczki chroni innych, tak teraz wmawia się nam, że przyjęcie szczepionki jest działaniem dla dobra tych, których kochamy. Chociaż nie ma żadnych dowodów na to, że szczepionka Pfizera zatrzymuje transmisję wirusa, jesteśmy emocjonalnie szantażowani, żeby zgodzić się na udział w eksperymencie medycznym. Jeśli się nie zaszczepisz, to zabijesz swoich bliskich – oto propagandowy przekaz nakłaniający do szczepień.

Ten przekaz jest obecny nie tylko w apelu pielęgniarki Jakubowskiej, ale również w kampanii reklamowej przygotowanej przez rząd. W spocie zamieszczonym na twitterowym koncie Kancelarii Premiera pada pytanie: „A Ty dla kogo się zaszczepisz?”.

Tak gra się na emocjach. Nieważne, że szczepionka jest nadal w fazie testów, a raport końcowy z badania klinicznego ma zostać przedłożony w grudniu 2023 roku. Nieważne, że okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę jest nieznany, tak jak nieznane są długoterminowe skutki jej podania. Nieważne, że podczas dotychczasowego okresu kontroli bezpieczeństwa zgłoszono przypadki ostrego porażenia lub paraliżu nerwu twarzowego. To wszystko jest nieważne. Ważne jest, żeby wmówić ludziom, iż „moje szczepienie chroni ciebie, twoje szczepienie chroni mnie”. Zamiast rzetelnej informacji mamy prymitywną manipulację. Nic nowego. Jedyne, do czego zdolna jest nasza władza, to propagandowy bełkot, szantaż emocjonalny oraz absurdalne zakazy i nakazy paraliżujące służbę zdrowia, niszczące gospodarkę i życie społeczne.

Żeby było jasne, nikogo do niczego nie namawiam i nikomu niczego nie odradzam. Jeśli ktoś chce się zaszczepić, niech to zrobi. Ale nie wolno nikogo przymuszać, ani szantażować, żeby podjął decyzję o zaszczepieniu. Tylko tyle i aż tyle.

Źródło informacji i cytatów: premier.gov.pl, Twitter

Zobacz też:

Polska wersja ulotki informacyjnej dla szczepionki na Covid-19: „Okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę jest nieznany”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Kartezjusz mówi

   To tylko jeden przypadak z wielu… Ciekawe kiedy zniknie z YT

 1. Grzegorz mówi

  Jakiś dziwny ten personel medyczny, prawie każdy wytatuowany, maski…Nie budzi to mojego zaufania , bo ktoś doktory ma…

 2. Arkadiusz mówi

  Kiedy po latach wojny, nagle, w jednym temacie tvp, tvn, polsat, gazeta wyborcza i gazeta polska, owsiak i terlecki, olejnik i sakiewicz zgadzają się ze sobą całkowicie i bezkrytycznie, to możesz być pewny że ktoś próbuje zrobić na tym niezły przekręt. Wszyscy mają stuprocentową pewność. Nikt – dosłownie NIKT! nie zadaje jakichkolwiek sensownych pytań. Tak jakby wszyscy byli przerażeni jakie odpowiedzi mogłyby paść po takich pytaniach. Oni to wiedzą, a my mamy się o tym przekonać na własnej skórze. To już jest postanowione.

 3. Jurek Ogórek mówi

  Stan emocjonalny i zachowanie wyszczepionej co najmniej dziwny. Te podrygi, nerwowe zachowanie i gadanie…ciekawe co brała wcześniej 🙂

  1. Włościanka mówi

   Nic nie brała. Zachowuje niepewnie się jak kłamca. Nie wiadomo co było w strzykawce i nie widać wbicia igły. Nie wiadomo czy szczepienie ma być domięśniowe czy podskórne. Bo szczepiący złapał fałd skóry, więc podskórnie. Inne obrazki ze szczepień pokazywały pionowe wbijanie igły bez uniesienia skóry. Bujają nas i tyle.

 4. benedykt mówi

  Każdy człowiek, nie wyłączając niezdecydowanych w temacie „pandemii”, który trzeźwo myśli (bo o tych co ulegli chamskiej, kłamliwej propagandzie, urągającej ludzkiemu umysłowi, nie da się tego powiedzieć) powinien wiedzieć o tym że jest to „terapia” genowa, nigdy wcześniej nie stosowana, z możliwością ingerencji w ludzkie DNA. To nie jest żadna wiedza tajemna, odwrotnie-jest szeroko dostępna dla każdego. Również w PL i również za sprawą wybitnych polskich profesorów-genetyków. Kto tylko poważnie zainteresowany- znajdzie ją na pewno. W dodatku, z uwagi na nieskończone badania, skutki po zaaplikowaniu owej „szczepionki” nie są znane w perspektywie kilku lat, chociaż ciężkie powikłania u niektórych są widoczne już nawet po kilku dniach! Jakby jeszcze tego było mało, producent tak „sprytnie załatwił” sprawę że : NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SKUTKI UBOCZNE obojętnie jakiej natury, czyli łącznie z zejściem śmiertelnym bezpośrednio, nawet gdy związek przyczynowo-skutkowy będzie bezspornie udowodniony. I w ten prosty sposób (o)błędne koło właśnie się zamyka. Komu więc spieszno do doświadczeń „nie z tej ziemi” -droga wolna.

 5. Ewa-Maria mówi

  Jeżeli już miałabym się szczepić to tylko i wyłącznie dla siebie.Nie dla innych.Każdy niech bierze odpowiedzialność za siebie.Nie chcę i nie życzę sobie, aby ktokolwiek brał za mnie odpowiedzialność.potrafię o siebie zadbać.Nikt mi niech łaski nie robi, że troszczy się o moje zdrowie.Składni zdrowotne płaciłam,płacę i będę płaciła.Sporadycznie korzystam z opieki zdrowotnej.Nie mam takiej potrzeby więc i szczepić nie mam
  potrzeby.

 6. lol mówi

  Wróbelki ćwierkają, że ponoć jest w stanie ciężkim na IOM-ie. W PiS – panika!

 7. Irena mówi

  Pierwsza powinna wyszczepić się elita co sieje propagandę.Jak przeżyją to znaczy,że preparat jest bezpieczny.Jak nie-Polska będzie bezpieczna.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.