To niebezpieczni radykałowie! Greenpeace nawołuje do szkolnych strajków dla klimatu

akcja Greenpeace w Gdańsku/ fot. Twitter
5

„Dziesięcioro aktywistów i aktywistek rozwiesiło dziś (12.09.2019) na dźwigach terminala węglowego portu w Gdańsku flagi z hasłem „Polska bez węgla 2030”. Zaapelowali też o dalszą mobilizację i dołączenie do strajków dla klimatu, które odbędą się 20 września w całej Polsce i w tysiącach miejsc na całym świecie. W ten sposób obrońcy klimatu zakończyli swój protest i oddali się w ręce policji” – informuje Greenpeace.

Od poniedziałku aktywiści Greenpeace blokowali rozładunek węgla w gdańskim porcie. Chodziło o transport antracytu z Mozambiku. – Absurdalne było działanie Greenpeace’u, gdy dostarczany jest antracyt, którego nie posiadamy. Tym bardziej, że był to transport do Czech – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Kazimierz Smoliński, poseł PiS, były wiceminister infrastruktury.

Czy działanie Greenpeace faktycznie było absurdalne? Nie! To była starannie zaplanowana akcja obliczona na podkręcenie histerii klimatycznej służącej interesom przedsiębiorstwa „globalne ocieplenie”. Symptomatyczne jest to, że z wyżyn dźwigów portowych aktywiści Greenpeace wezwali do uczestnictwa w strajkach dla klimatu. Jest to akcja kierowana głównie do młodzieży szkolnej, a jej celem jest wyprowadzanie na ulice dzieciaków przerażonych wizją rzekomej katastrofy klimatycznej, której nikt nie chce zapobiegać. Strajkujące dzieci na ulicach służą do szantażowania społeczeństwa i polityków, a celem jest gigantyczny skok na kasę, który opisałam w felietonie o przedsiębiorstwie „globalne ocieplenie”.

ZOBACZ: Przedsiębiorstwo „globalne ocieplenie”, czyli klimatyczny skok na kasę

„Od 20 do 27 września na całym świecie będzie miała miejsce, kolejna już, masowa mobilizacja dla klimatu. W naszym kraju na 20 września planowane są demonstracje klimatyczne organizowane przez młodzież” – informuje Greenpeace. – Gorąco zachęcam do dołączenia do wrześniowych strajków klimatycznych. Nie możemy pozostać bierni wobec kryzysu klimatycznego – agituje Paweł Szypulski, dyrektor programowy Greenpeace. Na stronie zamieszczono link odsyłający do poradnika instruującego młodzież, jak organizować takie strajki.

Greenpeace nie jest nieszkodliwą organizacją ekologiczna. To są niebezpieczni radykałowie, którzy piorą mózgi dzieciom strasząc je rzekomym kataklizmem. „Na powstrzymanie katastrofy klimatycznej zostało nam 11 lat. Musimy działać teraz, bo jeśli nie zatroszczymy się o swoją przyszłość sami, po prostu nie będziemy jej mieć” – brzmi histeryczny apel zamieszczony na stronie Greenpeace. Wchodzenie na dźwigi portowe służyło nagłośnieniu tego apelu. Czy polskie władze zdają sobie sprawę, z jakim przeciwnikiem mamy do czynienia?

Źródło informacji: greenpeace.org

Zobacz też:

Thunberg w roli małpy kataryniarza. Kulisy skoku na kasę metodą „na katastrofę klimatyczną”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Od tego są służby specjalne, żeby się z takimi sabotażystami nasyłanymi na inne państwa przez ich wrogów rozprawiać. Jak Putinowi zaczęli “walczyć o klimat”, to czapa i do kolonii karnej. U nas jest “wolność” i “prawa człowieka”, więc będą posuwać się jeszcze dalej.

 2. sulka mówi

  jak wybudowno zamek w Puszczy Noteckiej /Natura 2000/ to milczeli i milczą. Proponuję aby udali się do Niemiec bo tam na pełnych obrotach działają kopalnie a w portach cumują statki z węglem. Dziwnie cicho są ci aktywiści jeśli chodzi o Niemcy a uczepili się Polski. Kolejna akcja to stańcie przed głównymi KORPORACJAMI które emitują najwięcej syfu. Tam też ich o dziwo nie ma. ZAKŁAMANI AKTYWIŚCI

  1. Jadwiga mówi

   Trzeba nam wszystkim wiedzieć, że cały zarząd oddziału Greenpeace na Polskę – to Niemcy !!!
   I wszystko jest jasne !!!

 3. jacek mówi

  to zwykle terroryści, z tą bandą trzeba króciutko…

 4. Rickard mówi

  Już od lat siedemdziesiątych mówiono ludziom że mają 10 lat przed katastrofą klimatyczną.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.