To nie żart! Szef ukraińskiego MSZ nazwał Niemcy europejskim liderem w kwestii wsparcia Ukrainy w zakresie dostaw broni oraz wprowadzania sankcji przeciwko Rosji

szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kuleba/ fot. screen
16

W czwartek (12.05.2022) ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba nazwał Niemcy europejskim liderem w kwestii wsparcia Ukrainy w zakresie dostaw broni oraz wprowadzania sankcji przeciwko Rosji. – Widzimy, że Republika Federalna przyjęła obecnie pionierską rolę i gra pierwsze skrzypce w Europie – powiedział Kuleba w czwartek w niemieckiej telewizji ARD.

Kuleba przebywa w Niemczech, gdzie uczestniczy w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych G7 w Szlezwiku-Holsztynie na zaproszenie federalnej minister spraw zagranicznych Annaleny Baerbock.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szef ukraińskiego MSZ zabiega o przyspieszenie rozmów w sprawie członkostwa Ukrainy w UE. – Nie mówimy o jak najszybszym członkostwie w UE. Dla nas ważne jest zarezerwowanie tego miejsca dla Ukrainy. Często mówi się, że Ukraina należy do Europy, teraz jest czas, aby zarezerwować to miejsce – stwierdził.

Wypowiedzią Kuleby pochwalił się na Twitterze ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven. Nie można przecież pozwolić, żeby umknęła ona uwadze opinii publicznej. A głupie Polaczki niech znają swoje miejsce w szeregu. I niech kupują rosyjski gaz od Niemiec. I niech płacą z własnej kieszeni za utrzymanie 3 milionów uchodźców.  Jeszcze trochę i z pocałowaniem ręki pojadą do Niemiec zbierać szparagi.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, stuttgarter-zeitung.de

Zobacz też:

Katarzyna TS: Putin zakręcił kurek z gazem, a PiS ogłosił sukces

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Flex mówi

  Pamiętacie jeszcze jak Kwaśniewski posłał nasze wojska do Iraku? Pamiętacie te pola naftowe, które miały przypaść nam w udziale? Pamiętacie ile nasze firmy miały zarobić na odbudowie Iraku? Nie pamiętacie „politycy” jak z koziej d. trąby i wasi propagandziści! To samo będzie z Ukrainą. Już w powyższym tekście widać kto będzie odbudowywał Ukrainę i na tym zarabiał. A wam Premierze Morawiecki pozostanie skomlenie u drzwi KE o pomoc na utrzymanie uchodźców i KPO, Pięknieś to Pan wszystko wynegocjował.

 2. Ayax mówi

  Ciągnie swój do swego. Ukraincy tez pamiętają, ze AK razem z Rosjanami walczyła przeciw banderowcom, oczywiście zdążały się sporadycznie odwrotne przypadki. Nie czyni to jednak z Rosji naszego sojusznika na marginesie. W kwestii tego „incydentu” na Ukrainie, jak to lewica określa różne rzeczy, powinnismy trzymać się z Węgrami. Nie wiem na co liczy Kaczyński i spółka, ze do nieba ich wezmą po śmierci? Tam raczej rządzą „przeciwnicy” wyzyskiwania bliźniego kosztem drugiego.

 3. MAREK mówi

  PAD mówi o POLIN i braku granicy z Ukrainą, Zełenski mówi o budowie drugiego Izraela. Czy to przypadek? Polacy pokornie żyją w propagandowym amoku, czekają na wyrok oraz niewolę.

  Do głowy cisną się słowa zdrajcy Bogusława Radziwiłła z „Potopu” jak widać idola osób decyzyjnych w Polsce:

  „Rzeczpospolitą diabli biorą, bo już tak bezsilna, na takie psy zeszła, że się nikomu nie może opędzić. Wszyscy lazą w jej granice jak przez rozgrodzony płot.”
  „— Jest, panie kawalerze, zwyczaj w tym kraju, iż gdy kto kona, to mu krewni w ostatniej chwili poduszkę spod głowy wyszarpują, ażeby się zaś dłużej nie męczył. Ja i książe wojewoda wileński postanowiliśmy tę właśnie przysługę oddać Rzeczypospolitej”

  „Rzeczpospolita, to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hyperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą wileńskim powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy.”

 4. Tey mówi

  Dupowłazizm „wadzy” przynosi spodziewane efekty

 5. Misiek13 mówi

  Fauszywe banderowskie scierwa

 6. Rebih mówi

  @Marek To trafne porównanie, z ta różnicą, że Kaczyńskiemu nic w ręku nie zostanie.

 7. anonim mówi

  Wiedziałm że te ukromendy w końcu przestaną udawać i pokażą swoje faszystowskie oblicze. Kto upoważnił polityczne mendy w Polace przekazywać miliardy bezzwror=tnego sprzętu tym banderowskim judaszom ze wschodu. Tylko czekać jak obrosną w piórka i ruszą na nas terrorem zabrać Przemyśl, Rzeszów i Kraków, amoże jeszcze dalej aż po Wrocław. Sprowadziliśmy tego podejżanego tałatajstawa z 3-4 miliony. Zawsze mnie nurtowało, co robia podczas wojny zdrowe młode byczki ukrolskie w Polsce? Przecież powinni być u siebie i walczyć. Sam się przekonałem, jacy są fałszywi a gdy im powiesz coś o banderze i Wołyniu to reagurą wręcz agresją. Propaganda rządowa w obrzydliwy sposób sieje info o tym że Polacy maja pomagać i kochać ukroli a oni tak jak zydy zamiast wdzięcznosci to nas pałką.

 8. Marcin Malik mówi

  PIS liczy na to że zarobi miliardy na podatkach od Ukraińców, lecz Ukraińcy chyba nie będą tak głupi aby pracować. Przecież PIS już pokazał że Ukraińcy są uprzywilejowani i należy się im za darmo.

  Polacy bardzo pomagają Ukraińcom. Są z tego dumni, a za 500zł zrobią wszystko. Wyniki wyborów najlepiej pokazują głupotę Polaków. Spójrzcie jacy ludzie są prezydentami miast.

  Z tego artykułu wynika, że Ukraina używa Polskę jak prostytutkę, a szanuje Niemcy. Polska się nie liczy.

 9. W K mówi

  Poliniacy pamiętają maksymalnie 3 tygodnie wstecz, więc wkrótce i tak nie będą świadomi swoich kosztów.

 10. Franciszek mówi

  Przecież Ukraińcy już mówią, że nawet z diabłem by się dogadywali by pomóc Ukrainie. Tylko patrzeć jak Zeleński ogłosi, że Polska to ten diabeł właśnie i na żadną wdzięczność nie zasługuje bo pomaga im ze strachu i zacznie napuszczać swoje hajdamaki na nas…… Kaczyński i Duda dobrze o tym wiedzą. Im chodzi o destrukcje Polski ale taką aby ciemnota proPISowska nadal ich popierała a reszta bezradnie patrzyła zastraszana policją.

 11. Shadow mówi

  Ten skurwiały nierząd i jego przydupasy parlamentarne i nie tylko, dają ciała wszystkim upaińcom po kolei i wszystkim na raz. Przecież to ich ulubiony sport dla dewiantów .Szmaty nie mają ani godności, ani honoru, ani za grosz przyzwoitości. Kompromaty na wszystkich od prawa do lewa i pośrodku,i na purpuratów, i na celebrytów,i na sędziów i prokuratorów są we wrogich rękach, a w związku z tym nasz kraj i naród jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Już początki tego doświadcza, a będzie tylko gorzej.

 12. Ewa-Maria mówi

  Bardzo dobrze że ten UPAiniec to powiedział .Niech te nasze przydupasy ukraińskie, Morawiecki, Duda przekonają się jaką mają wdzięczność za całokształt tego co zrobili dla nich. Warto było ? Może większą wartość
  przedstawiały te stare hełmy niemieckie dla UPAińców, aniżeli to wszystko te popychadła ukraińskie dla nich zrobiły. Wstyd i hańba wam premierze i prezydencie że dajecie się tak traktować i wstyd przynosicie Polsce. Jesteście tylko do wykonania brudnej roboty dla nich, nic więcej się nie liczycie.

 13. H hchc mówi

  A co na to Kaczyński, Morawiecki, Sasin i Terlecki? Hej a może Witek włączy w końcu mikrofon i coś powie?
  W moim odczuciu ta władza i POprzednia to tchórze, opozycji w tym kraju nie ma, poza paroma wyjątkami, reszta to błazny, tak o was myślą Polacy panowie politycy

 14. Rebih mówi

  @Ewa-Maria Oni dobrze wiedzą, że to dzialania na szkodę Polski. To zdrajcy. Od lat Polska jest szykowana do odegrania roli tarana przeciw Rosji. Całe szczęście, że Ukraińcy są jeszcze głupsi i jeszcze bardziej zadufani od Polaków i na razie nas wyręczyli. Ale jeśli Ukraina padnie to CIA wyda Kaczyńskiemu, Morawieckiemu i Dudzie polecenie rozpoczecia prowokacji. Wojnę hybrydową przeciw Białorusi na takie polecenie już przecież rozpoczęli. I przegrali. A właściwie to my przegraliśmy, bo dzięki tej wojnie ogłoszono przetargi na ogrodzenie, a to zawsze zysk dla rządzących czynowników.

 15. alojz mówi

  OK. skoro Niemcy tak dobrze pomagają Ukrainie To my już nie musimy. Uff co za ulga, właśnie miałem przyjąć pod swój dach jakiś ukraińskich uchodźców, ale skoro tak…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.