To jest epidemia? Dane z ministerstwa zdrowia: 0,2% testów pozytywnych na koronawirusa. Taka tendencja utrzymuje się od kilkunastu dni

koronawirus/ fot. pixabay
10

Ostatniej doby wykonano ponad 46,9 tys. testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wykryto 96 nowych przypadków zakażenia. Oznacza to, że jedynie 0,2% testów na obecność koronawirusa w organizmie jest pozytywnych. Taka tendencja utrzymuje się od kilkunastu dni. Mimo to, wciąż straszy się nas epidemią, a nie ogłasza jej zakończenia.

Dane dotyczące pozytywnych wyników testów opublikowało ministerstwo zdrowia. Mimo, że niebezpieczeństwo zakażenia patogenem jest bliskie zeru, to wciąż straszy się kolejnymi wariantami koronawirusa (Deltą, Lambdą),  a Polaków podtrzymuje w atmosferze strachu i niepewności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Rządowi eksperci straszyli, że poluzowanie obostrzeń (czytaj: otwarcie gospodarki i okres wakacyjny) będzie skutkowało nagłym wzrostem zakażeń. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Normalność nie doprowadziła do zwiększonej śmiertelności i zachorowalności na Covid-19. Wręcz przeciwnie. Dlaczego zatem nie ogłoszono końca epidemii?

Źródło informacji: gov.pl

Przeczytaj także:

Naukowcy z Izraela: Związek szczepionki Pfizera ze wzrostem zachorowań na zakrzepową plamicę małopłytkową

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Alan mówi

  W naszym rządzie pracują matoły, bo kreatywne zaniżanie długu publicznego jest praktykowane i to jest OK. Dlaczego więc nie zaniżać ilości zakażeń, dla naszego dobra! Bo znowu przyjdzie prikaz z Brukseli, żeby zamykać i izolować. A Mateuszek posłusznie wszystkl zrobi co mu koleżanka Merkel każe. Dla dobra państwa powinni te durne statystyki zakażeń zaniżać! 🤫🤗

 2. W K mówi

  Jeszcze będzie Polska.
  Antypolskie wszy z rządu warszawskiego zostaną ukarane.

 3. Ewa-Maria mówi

  To się nigdy nie skończy . wariactwo kowidowe będzie trwało dopóki nie zaszprycują tylu obywateli na ile opiewa zlecenie. Wątpię czy nawet po tym dadzą ludziom spokój . Teraz mamy Deltę a alfabet liczy 24 litery więc do Omegi jeszcze daleka droga. Trwać to będzie w nieskończoność.

 4. Ewa-Maria mówi

  Alan: to nie są matoły to dobrze wytresowani osobnicy pracujący na usługach tych co ich wykreowali, obsadzili na stanowiskach. Skąd wziął się Morawiecki niby?. To uczeń światowej banksterki .Teraz w ramach wdzięczności odpłaca się im. Idzie jak burza niszcząc wszystko co napotka po drodze. Z korzyścią dla żydowskiej banksterki. Morgana ściągnął do Polski chociąż banków mamy bardzo dużo. Uważam ale mogę się mylić że nawet edukację mu opłacili. Znając sytuację w jakiej żył Kornel Morawiecki, jego wydalenie przez SB z Polski, ciągłe jego ukrywanie się to nie wiem czy był w stanie zapracować na emeryturę. Z całym szacunkiem do Jego osoby ale tak myślę. Kiedy miał to zrobić?

 5. Krzysztof mówi

  Ewa – Maria to co piszesz jest prawdą , widzę ,że doskonale znasz temat. Jedno mi się nie podoba cyt : ” z całym szacunkiem do kornela ” . Z jakim szacunkiem ? Myślisz ,że on w tym planie nie uczestniczył , nie pamiętasz jaką wojnę robił przed śmiercią , żeby pinokio zastąpił panią Szydło ? Już wtedy wiedzieli , o co gra idzie. Oni – ci wszarze grają jak szachiści i już na kilka lat do przodu mają opracowane ruchy . Oni juz wiedzą – MY się dopiero dowiemy co szykuja i nie będzie czasu na protesty bo dzisiejsi skundleni „POLACY’ nie maja jaj.

 6. johnfox mówi

  Polska, to państwo zniewolone, kraj endemicznej korupcji, która doprowadziła do ogólnych katastrofalnych konsekwencji, z którymi musimy się zmierzyć. Niektórzy dalej ślepo zastanawiają się nad wewnętrznymi konfliktami między Pisowską agendą, a POwską opozycją, najważniejszymi gangami przestępczymi, czerpiącymi korzyści ze zorganizowanego prania brudnych pieniędzy na masową skalę. Wszyscy wiemy, że jesteśmy otoczeni przez zdrajców, pozostaje nam tylko jedno, za wszelką cenę powstrzymać niszczenie naszego narodu. A to możemy zrobić tylko poprzez Nowy Porządek Społeczny „WOLNE WYBORY”
  Bardzo ważne informacje | Prof. W. Julian Korab-Karpowicz, Jerzy Zięba, Andy i Ziggy LIVE
  https://www.youtube.com/watch?v=iNu0bWI9azE
  https://wolnewybory.org/

 7. Księgowy mafii mówi

  Właśnie obejrzałem na Królewska TV odcinek „Jak rozpoznać hybrydy” i bardzo to co w nim powiedziano pasuje do polskojęzycznych polityków. Film z 2017 gdy plandemia była dopiero na deskach projektantów.

 8. Ewa-Maria mówi

  Krzysztof: dużo więcej wiem o Kornelu, temat tylko musnęłam. Nie będę się rozpisywałam. Jestem jakby rzec
  'starej daty’ .Wpajano mi że każdej starszej osobie należy się szacunek ,kim by ona nie była.

 9. Pani M. mówi

  Spoko. Poczekajcie do sierpnia czy września. Będziecie mieli powtórkę z rozrywki, jak to się dzieje np. w Anglii. Niezaszczepione barany znowu będą się zarażać i zajmować miejsca w szpitalach, a pani Katarzynka będzie p….ć, że to sezon grypowy. Tylko, czemu przyzwoici i rozsądni ludzie muszą przez takich idiotów też cierpieć?

 10. Pani M. mówi

  @Ewa-Maria

  „Krzysztof: dużo więcej wiem o Kornelu, temat tylko musnęłam.”

  Przezabawna jesteś, Ewuniu. Wiesz tyle, co przeczytasz na jakichś portalach dla mniej pojętnych i tyle, ale jak każdy lekko oszołomiony internauta chcesz się pochwalić jakąś wiedzą tajemną. Np. z tym Morganem. Tobie się, głuptasie, naprawdę wydaje, że współcześnie banki to nie działają globalnie, nie prowadzą operacji w naszym kraju bez posiadania tu siedziby? Centrum usług wspólnych Morgana u nas powstało, a nie bank się w Polsce pojawił. Jeśli w ogóle rozumiesz, o czym piszę, bo pewnie raczej nie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.