„To antysemicka kampania nienawiści”. Związek Gmin Żydowskich o nagłośnieniu sprawy roszczeń i ustawy 447

zdjęcie profilowe na stronie FB Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP/ fot. facebook
15

Nagłośnienie sprawy roszczeń żydowskich i wspierającej je amerykańskiej ustawy 447 JUST nie podoba się członkom Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku nazwali debatę na ten temat „antysemicką kampanią nienawiści”, a podnoszące kwestię roszczeń ugrupowania polityczne określili jako „populistyczne” (Kukiz’15) i „skrajne” (Konfederacja).

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich zadeklarował też, że jest gotów włączyć się do „merytorycznej dyskusji toczonej w celu rozwiązania problemu” oraz zaapelował o „zaniechanie mowy nienawiści w stosunku do Żydów”. Pełna treść oświadczenia poniżej.

Szanowni Państwo, Jest nam bardzo przykro, że kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego w wykonaniu niektórych populistycznych (Kukiz) czy skrajnych ugrupowań (Konfederaci) za główny temat obiera kwestię – “restytucji mienia żydowskiego” – głoszonej w atmosferze sensacji i zagrożenia, co w konsekwencji przeradza się w antysemicką kampanię nienawiści i szkodzi wizerunkowi Polski na świecie. Temat jest naprawdę złożony i wymaga spokojnego omawiania. Problematyka restytucyjna dotyczy wszystkich obywateli polskich, niezależnie od ich etnicznego pochodzenia i wymaga poważnych prac legislacyjnych. Chętnie włączymy się do merytorycznej dyskusji toczonej w celu rozwiązania problemu a nie eskalowania nienawistnych i kłamliwych wypowiedzi w stosunku do naszej mniejszości. Apelujemy o zaniechanie mowy nienawiści w stosunku do Żydów, jak również o zachowanie szacunku dla ofiar Holocaustu i Sprawiedliwych, którzy z zagrożeniem życia ich ratowali i czynili to w imię wspólnych wartości.

Mój komentarz: W oświadczeniu Związku Gmin Żydowskich uderzają dwie rzeczy. Pierwsza to lewicowy język służący kneblowaniu debaty publicznej. Określenia „kampania nienawiści” i „mowa nienawiści”, przypisywane osobom podnoszącym kwestię bezprawnych roszczeń żydowskich i ustawy 447, służą stygmatyzowaniu tych osób poprzez przedstawienie ich jako pełne nienawiści potwory. Druga rzecz to sugestia, jakoby sprzeciwianie się żydowskim roszczeniom było brakiem szacunku dla ofiar Holokaustu i ratujących ich Sprawiedliwych. Tak skonstruowany przekaz jest po prostu propagandowym cepem mającym na celu zamkniecie ust Polakom protestującym przeciw okradzeniu Polski przez „przedsiębiorstwo holokaust”.

Jest jeszcze coś, co pokazuje, że Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce stawia interes Izraela ponad interes Polski. Jaka flaga widnieje na zdjęciu profilowym strony jewish.org.pl, na której opublikowano oświadczenie, i która jest oficjalnym medium Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce? Jest to flaga Izraela! Flagi polskiej brak. To pokazuje, z jakim państwem identyfikują się mieszkający w Polsce zrzeszeni w Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Spotkanie polsko-izraelskie w siedzibie ABW? Poseł Winnicki ujawnia szokujące informacje [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert B. mówi

  Nie po to zainwestowali tyle kasy w szmiry o holokauście, żeby się nie zwróciło. “Antysemityzm” ma być grzechem śmiertelnym, żydostwo ma od tego odcinać kupony. A co, jeżeli to NIE DZIAŁA? CO WTEDY?

 2. Robert mówi

  A po trzecie primo,wspólne wartości które nigdy nie przeminą,a zasilą jedno konto,zaś dla innych bat,chomąto

 3. Donald mówi

  schetyna i trrzaskowski Szkopke wzieli do promowaniu sie na nieszczesciu ludzi.A brzydka niech ja h33j weźmie

 4. jacek mówi

  sami nie wiedzą co to jest “mowa nienawiści” a szermują tym słowem! jak w ogóle oni mają zamiar “rozwiązać problem”? niedobrze się czuję czytając te ich bzdety!

  1. Ada mówi

   Akurat tuż przed wyborami odczuwa się jakąś mocno nerwową atmosferę. Okładanie nas, jak zwykle mową nienawiści i oczywiście brakiem szacunku wobec ofiar Holokaustu. To ma być polski klimat przedwyborczego skupienia?, czy wręcz jakaś awantura nakierowana szczególnie na posła Winnickiego i KONFEDERACJĘ?
   Zadziwiające jest i to, że mniejszość, jaką stanowi Żydowska Gmina Wyznaniowa, apeluje… również i to w takim momencie o to, że”Problematyka restytucyjna dotyczy wszystkich obywateli polskich (………) i wymaga poważnych prac legislacyjnych”!
   Ponieważ akurat majstrować w ustanowionym prawie polskim – i nie tylko polskim – nie mogą, to obserwujemy gorączkowe narzucanie , a wręcz przymuszanie do tego, czego wcześniej nie osiągnęli w sprawach sądowych USA, gdzie instancyjnie oddalano niebywały wręcz oszczerczy pozew (o treści jeżącej wszystkie włosy na głowach Polaków). Sąd poprzedniej kadencji był do końca obiektywny i wydał
   dnia 03 marca 2006roku ostateczny WYROK SĄDU USA oddalający całkowicie ten POZEW!
   ( m.in. Klub Inteligencji Polskiej- Art. z dnia 25.03.2018r..pt. ” Zero odszkodowań Żydom!-Oszczerczy Pozew i WYROK SĄDU USA wydany 3 marca 2006r. Dlaczego Panowie Tusk, Komorowski, Bartoszewski, bracia Kaczyńscy i Duda ukrywali fakt istnienia takiego wyroku przed Polakami?”

 5. Mari mówi

  <> Żadnego problemu nie ma. O rozwiązanie jakiego problemu chodzi?

 6. Mari mówi

  To było pierwsze zdanie, ale znikło:
  “Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich zadeklarował też, że jest gotów włączyć się do „merytorycznej dyskusji toczonej w celu rozwiązania problemu”.”

 7. Sybilla mówi

  nie ma wspólnych wartości z żydkami, nie ma żadnych konsultacji w sprawie planowanej napaści rozbójniczej band żydowskich na majatek Polaków, niech żydkowie zabieraja się ze swoim halokałem i sprawiedliwymi, którzy, gdyby żyli i ogladali dzisiaj skutki swojej wojennej ofiarności, przyznaliby się do swojej naiwności

 8. Leszek mówi

  Na dzień dzisiejszy międzynarodowe szytostwo to rak na ciele ludzkości !

 9. Leszek mówi

  Jaka nienawiść to oni sami do tego doprowadzają tym bandytyzmem i wymuszeniami.
  Po pierwsze w Polsce byli Polscy żydzi, a nie naziści żydzi z USA, a głównie rasa Ashkenazi z której powstała partia nazistowska Hitlera i żyda Ashkenazi Rosenberga. Kolejna rzecz jak mają im inne kraje płacić jak oni sami się wykańczali bo połowa nazistów to żydzi byli nawet Eva Braun też była żydówką Ashkenazi, a Hitler pół żydem bo któryś z jego przodków był żydem.

 10. Leszek mówi

  Jaka nienawiść to oni sami do tego doprowadzają tym bandytyzmem i wymuszeniami.
  Po pierwsze w Polsce byli Polscy żydzi, a nie naziści żydzi z USA, a głównie rasa Ashkenazi z której powstała partia nazistowska Hitlera i żyda Ashkenazi Rosenberga. Kolejna rzecz jak mają im inne kraje płacić jak oni sami się wykańczali bo połowa nazistów to żydzi byli nawet Eva Braun też była żydówką Ashkenazi, a Hitler pół żydem bo któryś z jego przodków był żydem. A żydzi to nie Izrael a ułesej nawet tak Wikipedia pokazuję – https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_aszkenazyjscy

 11. maskull mówi

  Rozkopać Auschwitz i Jedwabne.

 12. DD. mówi

  gdyby Polacy ratujący zydów powstali z grobów……. To znając obelżywe wobec Polaków zydowskie kłamstwa, manipulacje, parszywe ordynarne okradanie Polski – POMIMO, ZE NIEMCY IM WYPŁACILI ZA NIEMEICKIE ZBRODNIE ZNISZCZENIA I ZŁODZIEJSTWA ich majątków w Polsce, TO JESZCZE DRUGI RAZ WYCIĄGAJĄ ŁAPĘ PO TO SAMO DO POLSKI!!! DO UMĘCZONEJ, OKRADZIONEJ, ZAMORDOWANEJ PRZEZ NIEMCÓW I SOWIECKICH CHAZAROKOMUNISTÓW!! POMIMO, ZE OD TEJ UMĘCZONEJ POLSKI RÓWNIEŻ DOSTALI W LATACH 60-TYCH , PONAD 40 MILIONÓW OWCZESNYCH DOLARÓW, PODCZAS GDY POLACY W MIAŻDZĄCEJ WIĘKSZOŚCI W POLSCE NIGDY NIE DOSTALI ODSZKODOWAN ANI OD NIEMCÓW ANI OD SOWIETOW CHAZAROKOMUNISTÓW ANI OD WŁASNEGO KRAJU!!!!!! MIMO TO ZYDY DZISIAJ DALEJ WYCIĄGAJĄ ŁAPY PO NIE SWOJE!!! REASUMUJĄC, GDYBY TE SETKI TYSIĘCY POLAKÓW, KTÓRZY RATOWALI ZYDÓW, WSTALÓ DZIŚ Z GROBÓW TO OSOBISCIE, BEZ OGLĄDANIA SIE NA RZĄD W POLSCE I WYMACHIWANIE PAŁĄ ANTYzMITYZMU PRZEZ ZYDÓW, PRZEPĘDZIŁOBY NISZCZĄCE POLSKĘ ZYDOSTWO W JASNĄ CHOLERĘ!!! A OSZCZERCZY, BEZCZELNY, PASOŻYTNICZY PRZEMYSŁ HOLOKAUSTU SAM BY SIĘ ROZWIAZAŁ! NIE POMOGŁOBY AJWAJ-OWANIE PO MIEDIACH CAŁEGO SWIATA BO SIŁA TEJ POTĘZNEJ GRUPY POLAKÓW, BYŁABY TAK WIELKA, ZE ZYDOWSKIE KŁAMSTWA NA RZECZ UROJONYCH ROSZCZEŃ WOBEC ZAMORDOWANEJ, OKRADZIONEJ PRZEZ NIEMCÓW I SOWIECKICH CHAZAROKOMUNISTÓW POLSKI, ODCISNĘŁYBY SIĘ NA WIEKI, POTĘZNYM NEGATYWNYM STYGMATEM NA ZYDACH!! NIE WYZWOLILIBY SIĘ ONI Z TEGO ODIUM DRAŃSTWA NIEBYWAŁEGO ZUPEŁNIE, JUŻ NIGDY!

 13. gnago mówi

  E tam bo we władzach bezjajce mamy żądanie odszkodowania za mienie bezspadkowe jest wykroczeniem przeciw prawu i powinno być ściagane. A do tego nawołujący powinni byc oddani w opiekę psychiatrii.
  Drugie, wszystkie sprawy spadkowe o mienie pożydowskie z ostatnich trzech dekad poddać weryfikacji pod względem udokumentowania roszczeń.
  Trzecie , w tymże związku przeprowadzić sprawdzenie wydawania dotacji i finansowania

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.