Times of Israel o „antysemickiej” wypowiedzi premiera Morawieckiego u „Sowy i Przyjaciół”

Mateusz Morawiecki/ fot. twitter
5

„Polski premier wygłaszał rzekomo antysemickie uwagi podczas podsłuchanej rozmowy w 2013 roku, zanim doszedł do władzy. Nagranie Mateusza Morawieckiego skarżącego się przyjaciołom na chciwych i bogatych Amerykanów, Żydów, Niemców, Anglików, Szwajcarów zarządzających funduszami hedgingowymi zostało opublikowane we wtorek na portalu Onet” – informuje dziś izraelska gazeta Times of Israel w artykule pt. „W tajnym nagraniu polski premier potępia „chciwych” żydowskich właścicieli amerykańskich funduszy hedgingowych”.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Afera taśmowa została nazwana przez Times of Israel „skandalem korupcyjnym”, a nagranie rozmowy premiera Morawieckiego „powraca, by prześladować go przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych w sprawie jednego z najbardziej delikatnych zagadnień polityki zagranicznej jego rządu – relacji z Żydami i Izraelem”.

Times of Israel przypomina też wypowiedź Morawieckiego na temat żydowskich kolaborantów oraz spór o nowelizację ustawy o IPN, która „była prymitywną próbą wybielenia działań wielu Polaków, którzy pomagali nazistom w zabijaniu Żydów”.

Nasz komentarz: Artykuł w Times of Israel nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Było oczywiste, że Żydzi uznają wypowiedź o „bogatych Żydach” za antysemicką. Nie ma znaczenia, że premier Morawiecki wymienił również Amerykanów, Niemców, Anglików, Szwajcarów. Wystarczyło, że w tej grupie znaleźli się Żydzi i pałka antysemityzmu poszła w ruch. Przy okazji czytelnicy dostali po raz kolejny informację o żydowskim sukcesie, jakim było utrącenie polskiej ustawy o IPN i interpretację, jakoby była ona próbą wybielania Polaków kolaborujących z nazistami w zbrodni na Żydach. Jedno, co w tym artykule zaskakuje, to brak wzmianki o Jedwabnem. Skąd to niedopatrzenie?

Źródło informacji i cytatów: timesofisrael.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. MSW mówi

  Trzeba szukać punktów wspólnych z judaizmem takich jak potępienie męskiego homoseksualizmu. „Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak obcuje się z kobietą. Jest to obrzydliwością” Wajikra 18, 22. Co ciekawe, nic nie ma na temat związków i praktyk lesbijskich. I tak Potop został zesłany za karę… uprawiania homoseksualizmu. „Talmud, wyjaśniając symbolikę Potopu, uważa, że był on karą zesłaną na ludzkość za powszechność związków homoseksualnych i ich społeczną akceptację”. (Oprac.Paweł Jędrzejewski). Kontakty lesbijskie praktykowane w Egipcie, było niepożądane u Żydów, ale nałożono na nie żadnych kar, gdyż nie ma takiego przykazania w Torze. Kobieta po kontakcie lesbijskim jest w stanie rytualnej nieczystości, ale czasowej. Podsumowując: judaizm zdecydowanie inaczej traktuje homoseksualizm męski i kobiecy.

 2. Tolakola mówi

  Izrael – mały, wyznaniowy kraj a wszyscy skaczą jak koło śmierdzącego jaka żeby smród ich nie obryzgał.

  1. Ada mówi

   Czy ktoś potrafi zliczyć te wyjazdy, znaczy przeloty do STANÓW ZJEDNOCZONYCH polskich delegacji w sprawach coraz to nowych
   „najbardziej delikatnych zagadnień polityki zagranicznej jego rządu(czyli premiera RP) w relacji z Żydami i Izraelem”?
   Oraz innych osobistości z POLSKI w delikatnych m.in. sprawach umów podpisywanych pewnie z zasiedzenia się w samolocie – na stojąco, delikatnie w narożniku biurka, delikatnych przejażdżek świty rządowej do Izraela na narady, czy po łopatologiczną „wykładnię prawa polskiego” tamże itd., itd.
   Pomijając już sumy znacznych kosztów w skali każdego roku, to jednak widać, jak na dłoni to poniżanie, ośmieszanie, to ganianie przedstawicieli władz POLSKI w tę i we w tę i tak w kółko, niczym służbę na klaśnięcie!
   No bo skąd wziąć silną, wrodzoną dumę, gdy kwiat naszego społeczeństwa i nasze stany wyższe zniszczono lub wycięto w pień.

 3. Keo mówi

  Głópki żydowskie myślą ,że wszystko co o nich się krytycznie mówi to jest antysemityzm.

  ?

 4. Robert mówi

  Jakie tajne,jak nawet ONI o tym wiedzą,a ONI z Timesa zawsze udają cudzesa i swojej gęby nie mają?Choć wielkim Izraelem się nazywają?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.