„Ten wirus to głównie socjologia”. Pinkas znowu wygadał się co do podstaw działania władzy podczas pandemii [WIDEO]

Jarosław Pinkas/ fot. screen
30

W czwartek (4.03.2021) prof. Jarosław Pinkas, były Główny Inspektor Sanitarny, był gościem red. Marcina Zaborskiego w Rozmowie RMF. Okazją do rozmowy była pierwsza rocznica zdiagnozowania covidowego pacjenta „0” w Polsce. Zapytany dlaczego na początku ubiegłego roku uspokajał, że Polsce nie grozi pandemia, Pinkas odparł, że „nie ma zdolności profetycznych”, a jego obowiązkiem było „zachowanie spokoju”

Ten wirus, co już oczywiście teraz wiemy, to jest głównie socjologia. CDC, cała Unia Europejska mówiła jednym głosem. Ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie to samo. W tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie mówili dokładnie to samo – stwierdził Pinkas.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zapytany o stopień przygotowania Polski do pandemii, stwierdził, że było to „przede wszystkim przygotowanie mentalne”. – To takie przygotowanie, że musimy sprostać, że nie jesteśmy od siania defetyzmu tylko od robienia rzeczy ex tempore i szybkiego działania – oświadczył były szef GIS tłumacząc m.in. brak telefonów komórkowych w sanepidzie. – 16 tysięcy pracowników inspekcji sanitarnej powinno cieszyć się teraz ogromnym szacunkiem – dodał.

– Ten wirus ma to do siebie, że będziemy reagować bardzo często i będziemy zmieniać swoje decyzje, reagować w zależności od tego, jaka będzie nasza wiedza – stwierdził Pinkas podkreślając, że każdego dnia są nowe publikacje na temat koronawirusa i nie da się przeczytać wszystkiego.

Zapytany o to, czy zamykanie lasów było słuszną decyzją odparł, że tak, bo „w tamtym czasie wszyscy nagle ruszyli do lasu”, a główne hasło rządu brzmiało wtedy „Zostań w domu”. Do tego w lasach była sucha ściółka i groziły pożary. Natomiast decyzja o zamknięciu restauracji była wynikiem tego, że w innych państwach też tak robiono. Pinkas przyznał, że ludzie nie wiedzą, gdzie się zarazili, dlatego „robi się pewne rzeczy po omacku” i zamyka się miejsca, w których może pojawić się więcej ludzi.

– To my mamy zwalczać SARS-CoV-2 jako obywatele, a inspekcja sanitarna jest w tym pomocna, dlatego, że ma busolę i mówi: „To jest akurat niebezpieczne” – oświadczył były szef GIS. Zapytany o to, czy kasyna są bezpiecznym miejscem, odparł, że nigdy nie był w kasynie i nie umie tego powiedzieć. – Ja mam jedną głowę i zajmowaliśmy się rzeczami strategicznymi, jakim jest transport i miejsca, gdzie ludzie mogą się gromadzić w naprawdę dużych ilościach – wyjaśnił. Dodał, że nie wiedział, iż kasyna były otwarte, ale największym zagrożeniem są restauracje.

Odpowiadając na pytanie o szczepionki z Chin powiedział, że z tego, co się orientuje, premier Morawiecki poprosił prezydenta Dudę o przeprowadzenie rozmowy z prezydentem Chin na temat zakupu szczepionek, żeby Polska miała backup. Zapytany, dlaczego przewlekle chorzy będą czekać na szczepionkę przeciwko COVID-19 do połowy marca, a szczepieni są np. pracownicy administracji medycznej, odparł, że system szczepień wprowadzony w Polsce jest racjonalny. Następnie powtórzył rządowe kłamstwo o tym, że zostało zaszczepionych 94% lekarzy.

ZOBACZ: Zaledwie 46% lekarzy otrzymało szczepionkę na Covid-19. Naczelna Izba Lekarska demaskuje kłamstwo rządu

Pinkas zaapelował o jak najszybsze zaszczepienie pracowników infrastruktury strategicznej związanej z energetyką oraz parlamentarzystów i członków rządu. Natomiast prezydent może poczekać, ponieważ „ma własna odporność” jako ozdrowieniec  i powinien dostać jedną dawkę przypominającą za kilka miesięcy. Zapytany, czy szczepienie ozdrowieńców było błędem, wykręcił się od odpowiedzi i wskazał na odpowiedzialność lekarzy kwalifikujących do szczepień.

Odnosząc się do kwestii zamkniętych przychodni stwierdził, że pierwszą falę przeszliśmy łagodnie właśnie dlatego, że przychodnie były zamknięte, a pacjenci nie zarażali się podczas wizyt. Następnie zaapelował o jak najszybsze otwarcie przychodni. Szkoda, że red. Zaborski nie zapytał, jak to możliwe, że zamykanie przychodni podczas tzw. pierwszej fali było dobrym pomysłem i ich otwieranie podczas tzw. trzeciej fali także jest dobrym pomysłem. Gdzie sens i logika?

Reasumując: Jarosław Pinkas po raz kolejny wygadał się, co do podstaw działania władzy podczas pandemii. Po słynnym „maseczki są po to, żeby przypominać o pandemii” i „musimy wygenerować emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę” mamy teraz kolejne oświadczenie, czyli „ten wirus to jest głównie socjologia”. Pozostaje w pełni zgodzić się z Jarosławem Pinkasem. Tak, ten wirus to głównie socjologia i dlatego tzw. pandemia polega na tresowaniu społeczeństwa, co widzimy każdego dnia. Sensu w tym nie ma, bo ludzie i tak nie wiedzą, gdzie się zarazili, a do tego Pinkas nigdy nie był w kasynie i ma tylko jedną głowę. Jedno, co wiemy na pewno, to to, że władza będzie zmieniać swoje decyzje i nie należy siać defetyzmu. Kurtyna!

Źródło cytatów: Rozmowa RMF

Zobacz też:

Katarzyna TS: Królowie covida

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Aster mówi

  No i troll matka mówiła dokładnie to samo.

  1. anty mówi

   Pewnie też ma „obowiązek” mówić dokładnie to samo.

  2. Matka mówi

   Aster, przy okazji (i ten drugi gamoń niżej – przeczytaj sobie wypowiedź Pinkasa i porównaj z tym, co zacytowała pani Katarzyna. Jak zobaczysz, jakie fragmenty usunęła fałszując ten cytat, może wreszcie uświadomisz sobie, jak bardzo robią tu z ciebie barana.

  3. Aster mówi

   Co ci nie pasuje barania tępa gnido?
   „Mamy perspektywę, że ludzie będą rozsądni, ponieważ ten wirus – to już w tej chwili oczywiście wiemy – to jest głównie socjologia”

  4. Matka mówi

   Serio jesteś tak tępy, że nie zauważyłeś, iż pani Katarzynka wycięła że zdania kilka słów na początku? A może ty lubisz być, Asterku, dymany (za przeproszeniem) tak prostymi manipulacjami?

  5. Aster mówi

   Powyżej wkleiłem tekst Pinkasa. No i co to zmieniło tępa pało?

  6. Matka mówi

   @Aster

   OK, serio jesteś tak tępy. Wybacz, na poważnie tego nie zakładałam. No więc już tłumaczę – w wydaniu pani Katarzynki, bez tych pierwszych wykreślonych słów, zdanie to ma mówić, że wirus to wymysł władzy mający na celu tresowanie ludzi (wirus to głównie socjologia). W prawdziwym brzmieniu słowa Piknasa znaczą tyle, że rozmiar epidemii zależy od zachowań ludzkich (czyli od socjologii).

   Ciekawe, czy teraz załapiesz, w jaki sposób pani Katarzynka manipulując cytatami robi z ludzi baranów.

 2. *****konfederacje mówi

  940-03-05 Ławrientij Beria – Ludowy Komisarz Spraw Wewnętrznych ZSRR skierował do Józefa Stalina notatkę nr 794/B (794/?), w której po zdefiniowaniu, że polscy jeńcy wojenni (14 736 osób – w tym 97 proc. Polaków) oraz więźniowie w więzieniach tzw. Zachodniej Białorusi i Ukrainy (18 632 osób, z tego 1207 oficerów – w tym ogółem 57 proc. Polaków) stanowią „zdeklarowanych i nie rokujących nadziei poprawy wrogów władzy radzieckiej”,
  1940-03-05 Biuro Polityczne WKP(b) zatwierdziło wniosek Ławrientija Berii o likwidacji polskich oficerów i wydało rozkaz ich rozstrzelania. Pod dokumentem widnieją podpisy Stalina, Mołotowa, Woroszyłowa i Kaganowicza. Wkrótce rozpoczęła się systematyczna likwidacja ofiar. Najpierw wyselekcjonowanych pojedynczych osób, a od 3 kwietnia (pierwszy transport z Kozielska do Katynia, 4 kwietnia z Ostaszkowa do Kalinina, 5 kwietnia ze Starobielska do Charkowa) – całych grup. Ostatnie transporty wyjechały odpowiednio 12 i 13 maja.
  1940-03-05 Biuro Polityczne KC WKP(b) podjęło uchwałę o rozstrzelaniu polskich jeńców wojennych przebywających w sowieckich obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz polskich więźniów przetrzymywanych przez NKWD na obszarze przedwojennych wschodnich województw Rzeczypospolitej. W wyniku tej decyzji zgładzono ok. 22 tys. obywateli polskich.
  1940-03-05 Niemcy i Sowieci wydali oficjalny komunikat o zakończeniu wytyczania granicy niemiecko-sowieckiej po aneksji ziem polskich we wrześniu 1939 roku.
  1953-03-05 W okolicy Moskwy zmarł Józef Stalin, dożywotni dyktator Związku Radzieckiego. W 1939 r. wspólnie z Hitlerem i przy pomocy ich ukraińskiej agentury OUN-UPA dokonał IV Rozbioru Polski.

 3. W K mówi

  Też mówię dokładnie to samo, że gdy tylko Polacy zaczną rządzić Polską, okrągłostołowi i ich poplecznicy dostaną zakaz pobytu w Polsce, a nieprzestrzeganie tego zakazu będzie karane taką karą, jaką teraz straszy Polaków i karze sanepid, tj. 30 tys. zł / dzień.

 4. Netopelek mówi

  TYCH WSZYSTKICH MEDYKÓW MENGELE : POSOBKIEWICZ, SUTKOWSKI, FLISIAK, PINKAS, ZEMBALA, MATYJA, GRZESIOWSKI, SZUMOWSKI, HORBAN, GUT, SIMON,
  A TAKŻE TYCH WSZYSTKICH Z TZW. IZDEBEK LEKARSKICH,
  KAŻDEGO MEDYKA MENGELE ODMAWIAJĄCEGO BADANIA I LECZENIA PACJENTA I ODSYŁAJĄCEGO NA „TELEPORADĘ”,
  PLUS CAŁY FASZYSZTOWSKO-ŻYDOWSKI NIERZĄD ZDRAJCÓW I ZBRODNIARZY,
  A TAKŻE SEJM I SENAT : PIS-UARY, PO-PIERDOLEŃCÓW, PSL-ZIELONYCH I SLD-CZERWONYCH KOMUCHÓW,
  JUDĘ ORAZ RODZINY TYCH ZDRAJCÓW, ŻYJĄCE DZIĘKI NIM W LUKSUSACH,
  WSZYSTKICH KOMENDANTÓW TZW, POLICJI,
  WSZYSTKICH DYREKTORÓW, KIEROWNIKÓW I INSPEKTORÓW PSSE I WSSE,
  WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI I DYREKTORÓW DPS-ÓW,
  TAKŻE WSZYSTKICH TZW. SĘDZIÓW W SĄDACH, KTÓRZY W PEŁNI ŚWIADOMIE ŁAMIĄ WSZELKIE PRAWA,
  WSZYSTKICH PSEUDODZIENNIKARZY NAKRĘCAJĄCYCH TĘ HISTERIOPLANDEMIĘ,
  TE WSZYSTKIE ŚCIERWA Z EUROSODOMII,
  NALEZY POTRAKTOWAĆ DOKŁADNIE TAK SAMO JAK KSIĄŻĘ WIŚNIOWIECKI POTRAKTOWAŁ WYSŁAŃCÓW CHMIELNICKIEGO,
  TAK SAMO JAK LUŚNIA ZAKOŃCZYŁ ŻYWOT AZJI TUCHAJBEJA.
  ZA TEN OGROM ZDRADY I ZBRODNI,
  ZA PRAKTYCZNĄ LIKWIDACJĘ POLSKIEJ SUWERENNOŚCI,
  ZA WYMORDOWANIE PONAD 100 TYS. POLAKÓW,
  ZA LIKWIDACJĘ POLSKICH FIRM !!!!!!
  ZA WYSYŁANIE TZW. POLICJI I SANEPIDÓW DO PACYFIKACJI NASZEJ WOLNOŚCI,
  MUSZĄ CZUĆ, ŻE ZDYCHAJĄ.
  W EUROSODOMII CODZIENNIE UMIERA JUŻ PO SZCZEPIENIU NAWET 1000 OSÓB !!!
  W POLIN MAMY JUŻ W STOPNOP ZGŁOSZONYCH PONAD 100 ZGONÓW !!!
  W RZECZYWISTOŚCI W POLSCE ZMARŁO JUŻ PO WSTRZYKNIĘCIU ŚMIERCIONKI
  CO NAJMNIEJ KILKASET OSÓB.
  NOPY LICZY SIĘ JUŻ W DZIESIĄTKACH TYSIĘCY !!!
  DLACZEGO NIE MA DOSTĘPNEJ AMANTADYNY I JEJ POCHODNYCH.
  W POLSCE AMANTADYNA WYLECZYŁA JUŻ TYSIĄCE LUDZI !!!
  POTWIERDZENIA NAUKOWE SĄ Z CAMBRIDGE !!!
  TAM W CIĄGU DWÓCH TYGODNI WYLECZONO 13500 CHORYCH.
  POLACY !!!!! OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!!!
  CHCECIE WOLNOŚCI I PRZYSZŁOŚCI DLA SIEBIE, WASZYCH DZIECI, WNUKÓW, RODZICÓW ?
  ALBO WYJDZIEMY W MILIONACH NA ULICE I POKAŻEMY NASZĄ SIŁĘ,
  ALBO TE SKURWYSYNY NAS WYMORDUJĄ !!!!!
  GDZIE JEST I CO ROBI POLSKIE WOJSKO ???
  PRZECIEŻ ONI PRZYSIĘGALI !!! WIERNOŚĆ NARODOWI POLSKIEMU,
  A NIE ZDRAJCOM I ZBRODNIARZOM Z FASZYSTOWSKO-ŻYDOWSKIEGO NIERZĄDU.

  1. AW mówi

   Żeby dobrze zrozumieć, kto rządzi w Polsce, kim oni są i skąd pochodzą polecam przeczytać ze zrozumieniem książkę Pana Henryka Pająka „Piąty rozbiór Polski”.

 5. AS mówi

  „”Ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie to samo.”” – Co za kiepska loża dała ci tytuł profesora????????
  Musiałem gadać bo inni też gadali? Ilu lekarzy, naukowców na całym Świecie protestowało????????? Ilu nie chciało zgodzić się na kolejny etap realizacji Protokołów Mędrców Syjonu ????????????????? Schowałeś się za ścianę jak śmierdzący szczur i powtarzałeś bo inni też powtarzali?

  1. AW mówi

   Czyli to taki profesor Papuga. Pier…li co usłyszy od innych. Oj mamy utytłanych profesurów. Jedno wielkie szambo.

  2. Matka mówi

   Uuuuu….. Protokoły Mędrców Syjonu – widzę, że poważniejsza szuria się tu pod tym artykułem zbiegła…

  3. fruktoza ci w... mówi

   to wszystko co masz do wypocenia? ”argumentów” z viki ci zabrakło?
   stfu, u cunt

  4. Matka mówi

   Argumentów? Do barana, który o Protokołach Mędrców Syjonu pisze? Skąd ty, pajacu,się urwałeś?

 6. Ewa-Maria mówi

  Skoro tak się wzorują na innych państwach, robiąc to co oni radzę więc aby zalegalizowali aborcje,eutanazje,
  lgbt.

 7. baca mówi

  A gdzie mieli uciec jak w tym „kurwistanie” nie da się wytrzymać! Chociaż tam w lesie może być gorzej bo martwe dziki roznoszą tzw, ASF A jak taki dzik się zarazi Covidem to dopiero będzie superwirus. A jak go ptaki rozniosą z ptasią grypą …. Aż strach pomyśleć!!!

 8. wilk mówi

  TEN CZLOWIEK ZOPELNIE NIE WIE CO MOWI,I DALEJ TACY LUDZIE SIEJA PANIKE I STRACH W POLSCE I O TO IM CHODZI,STRACH JEST NAJWIEKSZYM ZABUJCA LUDZI

 9. SzarakiZrobilyAzjatow mówi

  wirus jest realny a w zasadzie wirusy roznej masci sa rozpuszczane nad bialym czlowiekiem i wszytkie funkcjonuja pod nazwa covid, wszystkie ze stajni chinskiej wuhan i zydowskiej winnipeg, cel ? zabic nas i przejac nasze ziemie, archiwa bloga hellenandchaos

 10. Matka mówi

  Pani Kasieńko, ale wie Pani, że fałszowanie czyichś wypowiedzi to bardzo brzydka manipulacja i wyjątkowo głupia, bo łatwo ją wykryć? Co naprawdę powiedział Pinkas:

  „Mamy perspektywę, że ludzie będą rozsądni, ponieważ ten wirus – to już w tej chwili oczywiście wiemy – to jest głównie socjologia.”

  Dziwnym trafem umknęła pani pierwsza część zdania. Celowo pani je przekłamała, żeby wyszło pod pani tezę? Bo całe zdanie, które Pinkas powiedział, ma zupełnie inne znaczenie niż pani, kłamliwie, próbuje mu nadać. Tak, wirus to socjologia bo od ludzkich działań zależy, jak długo będzie trwała pandemia. Jak będą rozsądni, to krócej, a jak dalej będzie pani produkować takimi artykułami baranów, to dłużej.

  Proszę więcej już nie fałszować cytatów.

  1. Zbigniew mówi

   Matka.

   Matka to ty chyba jestes ale matka innych szmat, szczotek klozetowych, papieru toaletowego i wielu wielu innych zuzytych wyrobow.

  2. Matka mówi

   Lubisz być, Zbysiu, dymany tego typu zmanipulowanym cytatami?

  3. Boguslaw mówi

   Jeden jedyny schemat, jak dotad!
   Komus innemu wynajdywac jakied cechy, ktore sie samemu stale, od zawsze uzawa!
   Pierdolona! Ty od pazdziernika nic innego tu nie robisz, poza manipulowaniem czytajacych tutaj!
   CYNIZM, AROGANCJA, BEZCZELNOSC, KUREWSTWO DO POTEGI 10!
   Zdechnij wreszcie, parszywa pizdo!!!

  4. Matka mówi

   Boguś, matkę ma się jedną. Może twoja jest, jak to mówisz, „parszywą pizdą”, ale życzyć jej by zdechła to już przegięcie. Trochę w życiu przejść musiała, skoro ma takiego śmiecia za syna.

 11. Aster mówi

  Tępa pało. Z tymi słowami czy bez wymowa jest taka sama. Twoje zaklinanie rzeczywistości niczego nie zmienia.

  1. Matka mówi

   Z każdym kolejnym komentarzem, który tu publikujesz, dochodzę do wniosku, że jesteś jednak jeszcze większym idiotą, niż taki, za jakiego cię miałam przed publikacją takiego komentarza.

 12. fgj mówi

  putin zabil wirusa w jeden dzien to na plus dla putina, cud normalnie, wszyscy nagle ozdrowieli…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.