Telewizja wRealu24 usunięta z YouTube! Kto za tym stoi?

Marcin Rola/ fot. Twitter
26

W sobotę (20.08.2022) telewizja wRealu24 została usunięta z platformy YouTube. Redaktor naczelny Marcin Rola zaprasza wszystkich widzów na platformę Banbye i zapowiada: „Będziecie musieli nas zabić, żebyśmy przestali mówić prawdę”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kto stoi za usunięciem wRealu24 z YouTube? Telewizja, która miała ponad pół miliona subskrybentów, od dawna jest na celowniku środowisk lewicowych, w tym Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego założyciel, Rafał Gaweł,  został prawomocnie skazany na dwa lata więzienia za oszustwa. Gaweł uciekł do Norwegii, ale OMZRiK nadal działa. 20 sierpnia z radością poinformował na Twitterze, że udało się zamknąć kanał wRealu24, a „zgłoszenia treści na skrajnie prawicowym kanale to efekt pracy wielu osób”.

W ataki na telewizję wRealu24 zaangażowało się też stowarzyszenie „Nigdy Więcej”, które przedstawia się jako „organizacja wyspecjalizowana w monitorowaniu przejawów rasizmu”. Ze stowarzyszeniem związany jest prof. Rafał Pankowski sporządzający listy polskich „antysemitów”, które wysyła do Izraela. Stowarzyszenie sporządziło raport na temat rzekomych „nienawistnych treści” na kanale wRealu24, tłumacząc wybrane fragmenty programów na język angielski i w połowie lipca przesłało go do przedstawicieli YouTube, którzy potwierdzili odbiór dokumentu i zapowiedzieli, że go przeanalizują.

26 lipca „Gazeta Wyborcza” opublikowała wywiad z Pankowskim, w którym atakuje telewizję wRealu24 za rzekome „szczucie na Ukraińców”, dr Lucynę Kulińską za to, że wskazuje na nazistowską symbolikę stosowaną przez Azow, oraz Jacka Międlara za to, że „wykorzystuje historyczną zbrodnię na Wołyniu” i sprzeciwia się śpiewaniu piosenki „Czerwona kalina”. Oczywiście Pankowski nie wspomina, że ta piosenka była nieformalnym hymnem UPA. W tyradzie Pankowskiego nie mogło zabraknąć oskarżeń o antysemityzm, przy czym jako antysemici występujący na antenie wRealu24 zostali wskazani: Marek Jakubiak, Wojciech Sumliński i Stanisław Michalkiewicz.

Pankowski skarży się na łamach „Wyborczej”, że pomimo starań stowarzyszenia „Nigdy Więcej” YouTube nie zamknął jeszcze kanału wRealu24. W maju 2022 pojechał do Dublina na zorganizowane przez Komisję Europejską spotkanie z przedstawicielami Google’a i przekonywał ich do zamknięcia kanału. Czyżby usunięcie wRealu24 z YouTube było „zasługą” Pankowskiego?

Marcin Rola wskazuje na jeszcze jeden trop. – Z nieoficjalnego, ale poważnego źródła dostałem info, że chłopcy Morawieckiego i PiS również maczali brudne paluszki w wywaleniu wRealu24 z YouTube. Ma to mieć związek z wyborami parlamentarnymi w 2023 roku i dostępem Polaków do rzetelnego źródła informacji – napisał Rola na Twitterze. Nie zapominajmy, że szefową YouTube jest kuzynka premiera Mateusza Morawieckiego, Susan Wojcicki. Czyżby rodzinna przysługa?

Źródło informacji: Twitter, Facebook, wyborcza.pl

Zobacz też:

Szefowa YouTube to kuzynka Morawieckiego! Cenzura w sieci nie przeszkadza premierowi?

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. verizanus mówi

  Zdaje się na razie banbye jest już tylko na łasce google i innych wielkich wyszukiwarek. Czy jednak da się jakoś znaleźć banbye w necie bez popularnych wyszukiwarek? A może tak jak udało się stworzyć odpowiednik youtuba, czyli banbye da się też stworzyć odpowiednik google?

 2. verizanus mówi

  A może udało by się stworzyć, takie „Nigdy więcej” w znaczeniu nigdy więcej socjalizmu, ataków na KK i chrystianofobii? Wysyłać monity gdzieś do Brukseli czy tam jakichś Amnesty International itp itd i potem w ramach humoru pokazywać ich reakcje na jakimś programie w wrealu24 😉

 3. Polonia Restituta mówi

  Co do jednego mam tylko wątpliwość.

  Nie wiem, czy p. Marcin Rola przeczyta ten komentarz, ale mimo to skieruję go „ad personam” – Panie Marcinie, nie sądzę, żeby chodziło tutaj o ograniczenie dostępu do rzetelnego źródła informacji (co bynajmniej nie wyklucza działań osób związanych z ekipą rządzącą, żeby była pełna jasność). Skąd to przypuszczenie? Ze zwykłej obserwacji zachowań i postaw ludzi wokół mnie. Osoby te nie mają najmniejszej chęci, by sięgać po informacje z Pana źródeł – wystarcza im w zupełności to, że telewizja im powie co mają robić i myśleć. Oczywiście, w żaden sposób nie dyskryminuję Pana pracy, ale ona jest tylko, a może aż, zapalnikiem do działania dla nas, zwykłych ludzi, którzy prawdę (i tylko prawdę) starają się szerzyć wokół swoich najbliższych. Jak dotąd nigdy żadne medium, nazwijmy to, prawicowo-narodowe nie przedostało się do świadomości mas. „Idea polityczna, która nie prowadzi do katastrofy, nigdy nie jest popularna” – Nicolas Gomez Davila. Ludziom nie w smak normalność.

  Dlatego zdejmowanie kanałów takich, jak Pan, jest ciosem w gruncie rzeczy wymierzonym nie w pospólstwo, nie w tych tępych tvn-nowskich lemingów, którzy przecież i tak nie oburzą się z żadnego letargu, nawet jeśli Pan im na tacy poda, że byli przez lata robieni w konia (delikatnie rzecz ujmując). Jest to strata dla nas, myślących inaczej, odważniej, szukających wiedzy a nie sensacji. Bo to my później z tą wiedzą i świadomością ruszamy w świat i staramy się ją rozprzestrzeniać wśród bliskich i nieco dalszych. Ile to już razy się słyszało, że Polacy niby się budzą, bo PiSiory faworyzują ukrów… i co z tego? Obudzą się, obrócą się na drugi bok i pójdą dalej spać. Dopóki bowiem dach nie przecieka i woda na łeb nie leci, to można się niczym nie przejmować.

  Gdyby moc oddziaływania na tych kretynów była tak wielka (czego serdecznie bym sobie życzył), to po jednym internetowym wystąpieniu przytaczanej w tekście p. doktor Kulińskiej Polacy powinni zrobić taki kipisz, że PiSiory i wszystkie inne polityczne szuje butów szukałyby… na Madagaskarze albo nawet gdzieś dalej. Nic takiego nie miało miejsca i, niestety, mieć nie będzie. Bezwzględnie jednak przyłączam się do protestu, bowiem likwidowanie kanałów medialnych, dzięki którym człowiek ma poczucie, że jego mózg jeszcze pracuje samodzielnie, jest – jak już napisałem wyżej – ciosem wymierzonym właśnie w tych, którzy nie chcą zostać jedynie szarą masą i mają ambicję, by przeciągać na swoją stronę innych.

  Wytrwałości życzę! Podobnie jak p. Piotrowi z Emisji, dzięki któremu dane mi było poznać wielu interesujących prelegentów. Parafrazując powiedzenie pewnego szołmena w kolorowych okularach – „róbta tak dalej”! 🙂

 4. bis mówi

  Nie używajcie gogli – alternatywą jest DuckDuckGo.com

 5. verizanus mówi

  @ Bis. A to czyja własność?

 6. Shadow mówi

  No dały pokaz sprzedajne łachy z nierządu, bez ich haniebnej decyzji, same obesrane omzriki i inne obesrane kreatury typu Pankowski, nic by nie wskórały. Niech was wszystkich piekło pochłonie i wasze bękarty, co by nie został po was żaden ślad. A jeśli nie, to mam nadzieję, że ludzie zrobią to co do nich należy.

 7. anonim mówi

  Coraz więcej ludzi dostrzega ten mega fałsz i zakłamanie mainstreamu i do czego dążą. Próbują za wszelką cenę zamknąć usta wolnym ludziom na świecie. Tylko wytrwałością i konskwentynym działaniem jesteśmy w stanie wygrać tę wojnę z ciemną stroną mocy i zamordystami którzy poprzez ,,bigtech próbuja zwałować świat. Mówi o tym bardzo wyraźnie abp. Vigano.

 8. Ewa-Maria mówi

  Domyślałam się że szkodnik Morawiecki ma w tym udział . Cenię sobie bardzo publikacje Pana Roli w 'Warszawskiej Gazecie’ . Damy rade aby ci zdrajcy Polski zniknęli z horyzontu. Poczekać musimy i uzbroić się w cierpliwość do wyborów. Pokażmy im gdzie ich miejsce.

 9. Hammurabi mówi

  @Polonia Restituta
  Trafna i w związku z tym nad wyraz bolesna dla każdego samodzielnie myślącego Polaka diagnoza.
  Wciąż trwa ten chocholi taniec Polaków, co to faktycznie mieli „złoty róg”, mieli „czapkę z piór”, ale obojętność, lenistwo i głupota spowodowały, że pozostaje nam „ino sznur”.
  Tak dziś odbijają się na naszym społeczeństwie zbrodnie „cywilizowanych” Niemców i „miłujących pokój” Rosjan. Te do dziś nie ukarane masowe mordy na polskich patriotach i inteligencji. Przytłaczającej polskiej większości faktycznie „wystarcza w „zupełności to, że telewizja im powie co mają robić i myśleć”, byle jedni mieli 500+ a drudzy słyszeli, że dzięki zaprzaństwu są „Europejczykami”.

 10. Adrian mówi

  A dlaczego nie zamkną niezależnej i tv republika, tej prymitywnej propagandy nie da się czytać a komentujący na tych portalach to oderwane od rzeczywistości stado baranów, nie wiem jak można być tak głupim i naiwnym.

 11. verizanus mówi

  @Adrian. To jest bardzo dobre pytanie: „dlaczego nie zamkną niezależnej i tv republika”. Myślę, że wielu ze stada trwających w rzeczywistości mądrych i nie naiwnych, zwłaszcza młodych wykształconych z dużych miast powinno sobie to pytanie zadać.

 12. Ewa-Maria mówi

  To są pro rządowe media wiszące na klamce rządowej więc muszą robić to co władza im nakazuje. Głupców i naiwnie wierzących w to co im mówią, właśnie takich im potrzeba, którzy łykają każdy wciśnięty im kit. Ot i cała filozofia guru Sakiewicza. Kto przeciwko nim to ’ ruskie onuce’ Kiedyś tam bywałam ale odkąd Sakiewicz został uhonorowany przez ukraińskie służby specjalne dałam sobie spokój z tym towarzystwem. Hipokryzja ich sięga zenitu. Ciągle pieją na temat wolności słowa, ale tyle mają z tym wspólnego co ja z nimi.

 13. czarny mówi

  Jak to kto jest odpowiedzialny? Żydzi, lewactwo z UE, PiS, sataniści, ewentualnie zielone ludziki.;)
  Nikogo nie trzeba zabijać, można kogoś zniszczyć medialnie. Tyle wystarczy.
  @Marcin Rola
  Pieski szczekają, a nie szczękają
  @ Polonia Restituta
  Nie ma takiego wyrażenia jak „oburzyć się z letargu”. Można się obudzić z letargu.

 14. Hammurbi mówi

  @Czarny
  Można też zamiast klapsa w pupę dostać od położnej klapsa w głowę przy narodzinach. Zdarza się.
  Efekty bywają jak widać porażające…

 15. czarny mówi

  @ Hammurabi
  Efekty wychowania i tolerancji są porażające, szczególnie wśród fanatyków Konfy, kiedy ktoś ośmieli się obrazić imię ich jedynie, słusznej partii. Rezultaty widać powyżej.

 16. Shadow mówi

  @Ewa-Maria- mnie od kilku lat zastanawia za co, ten rzekomy patriota polski, dostał medal od służb specjalnych upainy i wcale ani on, ani jego otoczenie się tym faktem nie chwali, a wręcz go ukrywają. Czyżby już wtedy był przygotowywany do tego co się dzieje dzisiaj w kontekście tego państwa?

 17. Hammurabi mówi

  @ Czarny
  Błądzić jest rzeczą ludzką.
  Jednak niewyciąganie wniosków z pobłądzenia, jest już dowodem na problemy natury umysłowej.

 18. Krzysztof mówi

  Rola mówi(przed wybuchem wojny) Zadnej wojny nie będzie to ściema. Po wybuchu wojny: rządzący o wszystkim wiedzieli i się do tego nie przygotowali. Szczęść Boże panie Rola

 19. czarny mówi

  @ Hammurabi
  Wynika z tego, że potrafisz uszanować poglądów drugiej osoby, jeśli nie są one zgodne z Twoimi poglądami.
  Z tego co zauważyłem, to jest duży problem wśród fanatyków i wyznawców Konfy.

 20. czarny mówi

  Wynika z tego, że nie potrafisz uszanować poglądów drugiej osoby, jeśli nie są one zgodne z Twoimi poglądami.
  Z tego co zauważyłem, to jest duży problem wśród fanatyków i wyznawców Konfy.

 21. Hammurabi mówi

  @Czarny
  Wciąż błądzisz… Pytanie czy to zwykła ludzka słabość, choroba czy jednak służba. Jeśli to ostatnie, to nie masz o czym rozmawiać z większością tu się odzywających ludzi i to niekoniecznie zwolenników „Konfederacji”.

 22. czarny mówi

  @ Hammurabi
  Jak rozmawiam z Tobą to mam wątpliwości czy gadam do człowieka, czy do przysłowiowej ściany. Ewentualnie jesteś upartym osłem, do którego nie przemawiają żadne argumenty.

 23. Hammurabi mówi

  @Czarny
  Argumenty? Argument to coś, czym potwierdzasz lub obalasz tezę.
  W związku z tym zastanów się, jaką tezę potwierdziłeś a jaką obalasz.
  Póki co, nawet udanie starasz się wykazać, że istniejesz, nic więcej.

 24. BP mówi

  Ta akcja demokracja ma tyle wspólnego z demokracją co PiS z prawem i sprawiedliwością

 25. czarny mówi

  @ Hammurabi
  Póki co to potwierdzasz moją tezę, że brak Ci wychowania i kultury. Każdy kto ma inne poglądy niż Twoje jest celem obrzucania niewybrednymi epitetami. To dotyczy też innych fanatyków i wyznawców Konfy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.