Teatrzyk dla gawiedzi! Roześmiana Greta Thunberg podczas zatrzymania na manifestacji klimatystów protestujących przeciw otwarciu kopalni węgla

zatrzymanie Grety Thunberg na proteście klimatystów/ fot. screen
10

We wtorek (17.01.2023) Greta Thunberg została zatrzymana przez niemiecką policję podczas manifestacji klimatystów protestujących przeciw zburzeniu wsi Lützerath, w miejscu której ma powstać odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego. Wieś znajduje się 9 kilometrów od kopalni Garzweiler 2 w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia.

Koncern RWE otrzymał zgodę na wyburzenie wsi i rozbudowę kopalni. Protesty klimatystów trwają od soboty (14.01.2023). Policja poinformowała, że w manifestacji wzięło udział ok. 15 tys. demonstrantów. Organizatorzy podają liczbę 35 tysięcy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Klimatyści zaatakowali policjantów kamieniami i koktajlami Mołotowa. Ok. 70 funkcjonariuszy zostało rannych. Natomiast rzeczniczka ratownictwa medycznego demonstrantów poinformowała, że rannych została „wysoka, dwu-, a nawet trzycyfrowa liczba uczestników”.

Greta Thunberg została zatrzymana, ponieważ nie podporządkowała się wezwaniu do opuszczenia terenu. A jak wyglądało to zatrzymanie? Uśmiechnięta Thunberg i trzymający ją policjanci pozowali do sesji zdjęciowej, żeby nikomu nie umknęło „bohaterstwo” bojowniczki o klimat. Teatrzyk dla gawiedzi trwa w najlepsze.

A teraz konkluzja: gdy pod dyktando Brukseli (czyt. Berlina) Polska zamyka kopalnie węgla, Niemcy otwierają kopalnie węgla. Dlaczego? Dlatego, że nie da się oprzeć energetyki na niestabilnych i niewydajnych OZE. I to jest oczywiste dla każdego, kto potrafi dodać dwa do dwóch. Dla tych, którzy tego nie potrafią, robi się sesje zdjęciowe z Gretą Thunberg. I to im wystarcza.

Źródło informacji: Twitter, Die Welt

Zobacz też:

Wiatrakowa patologia powraca. Likwidacja odległości 10H jako kamień milowy KPO. Katarzyna Treter-Sierpińska w wRealu24 [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Marek mówi

  Zakaz wstrącania sie w sprawy narodowe innego kraju. Ona nie w szkole?????>

 2. Ayax mówi

  Taki dowcip jest. Jak nazywa się córka Róży-Thun i Zandberga??

 3. verizanus mówi

  A dlaczego Niemcy nie mieli by nam zakazać pozamykać kopalnie??? Przecież z ich punktu widzenia to racjonalne, każdy „Student” to wie. No przecież jak Polakom dadzą nakaz pozamykać kopalnie to będzie większa bieda i będzie miał kto jeździć na szparagi. I wiele wiele innych korzyści z tego będzie.

 4. Ewa-Maria mówi

  Mniejsza o to z tą pokazówką. Teraz dopiero zacznie się klimatyczna jazda gdy Duduś z Morawieckim powrócą z Davos. Zieleniną nas zaleją że nie będzie można oddychać. Schwab ich pryncypał już sprał im mózgi a teraz ..oj będzie się działo i tylko będzie,, zielono mi,, i czerwono też.

 5. verizanus mówi

  @ Ewa Maria Mózgi to oni mogą pospólstwu jak zwykle sprać, oni mają KONKRETNE wynagrodzenie 😉

 6. Ewa-Maria mówi

  Mnie mózgu nie spiorą, ale są tacy co dadzą sobie jak to było z covidem. Wierzysz że mają za to płacone?. Bardziej haki jakieś na nich mają. Już to widzę że Żyd Schwab im płaci, bardziej nauczeni są brać i to bez zbędnego wysiłku. Mają parobków ,naganiaczy od brudnej roboty. Dwóch takich z Polski, stali bywalcy tych spędów

 7. Ewa-Maria mówi

  Mnie mózgu nie spiorą, ale są tacy co dadzą sobie jak to było z covidem. Wierzysz że mają za to płacone?. Bardziej haki jakieś na nich mają. Już to widzę że Żyd Schwab im płaci, bardziej nauczeni są brać i to bez zbędnego wysiłku. Dwóch takich z Polski, stali bywalcy tych spędów to jego ludzie.

 8. verizanus mówi

  @ Ewa Maria Oczywiście, że mają płacone, bo na ich wynagrodzenie przynosisz do Urzędu Skarbowego. Nie po to przecież został prezydentem czy tam innym, jeden z drugim, żeby Schwab im ze swoich wykładał. To oni mogą (bardziej pewnie MUSZĄ) co najwyżej jeszcze Schwabowi dołożyć tego co do US zanosisz 😉

 9. Irmina mówi

  Poliniakom z rządu nikt z obcych nie musi płacić.Płaci im i obcym podatnik z polin.Poliniacy sami chętnie kręcą na siebie bat za swoją kasę.To plemię tak już ma. Nie dotyczy to oczywiście pewnej części co naprawdę myśli po Polsku i czuję się Polakiem.

 10. Jaś mówi

  Dobry dowcip, brawo Ty! A swoją drogą, jak może cały świat słuchać głupot dziecka? Jest to dla mnie niezrozumiałe, choćby było najmądrzejsze, nie ma doświadczenia!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.