Tarcza biurokratyczna, a nie pomoc dla przedsiębiorców! Konfederacja ocenia projekt rządowej ustawy antykryzysowej [WIDEO]

Konfederacja/ fot. screen
10

W piątek (27.03.2020) Konfederacja przedstawiła rezultat prac swojego biura legislacyjnego i ekspertów ekonomicznych, którzy przeanalizowali projekt rządowej tarczy antykryzysowej mającej wesprzeć gospodarkę w związku z epidemią koronawirusa. „Już widzimy, że rządowa tarcza antykryzysowa to bardzo źle przygotowany projekt, który będzie dramatem biurokratycznym dla przedsiębiorców. Znowu wszystko na kolanie, z błędami, niedociągnięciami i lukami” – ocenia Konfederacja.

Podczas konferencji prasowej poseł Krzysztof Bosak wskazał, że projekt rządowy proponuje komisje urzędnicze, które będą osądzać, którzy przedsiębiorcy zasługują na pomoc. Podkreślił, że pierwsza pomoc dla rynku pracy nie dotrze szybciej niż po kwartale, bo przedsiębiorcy będą musieli udowadniać spadek obrotów, a później zgłaszać wnioski. – Polska gospodarka potrzebuje prostych środków! Filozofia rządu jest na wskroś zła. To tarcza biurokratyczna – stwierdził Bosak.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Jakub Kulesza powiedział, że tarcza antykryzysowa ma ładnie wyglądać w mediach, ale w rzeczywistości jej główne założenia są takie, aby jak najmniej pomóc, a jeśli już komuś pomagać, to urzędnikom. Podkreślił, że skandaliczne jest stawianie przedsiębiorcy w sytuacji, w której musi wybierać, czy ulżyć sobie, czy ulżyć pracownikowi. Kulesza stwierdził, że projekt rządowy to napuszczanie na siebie przedsiębiorców i pracowników. Dodatkowo, rząd wykorzystuje okazję by oskładkować wszystkie umowy o dzieło!

Poseł Grzegorz Braun powiedział, że rządowy projekt to wielka operacja korekty wizerunkowej aktualnego układu władzy, który władzę ma, ale nie chce dźwigać brzemienia odpowiedzialności za rządzenie i dlatego wprowadza stan wyjątkowy kuchennymi drzwiami, a nie jawnie. Podkreślił, że rząd działa w interesie biurokracji, a nie obywateli.

Źródło informacji: Facebook

Zobacz też:

Sejm obraduje nad tarczą antykryzysową. Relacja live [WIDEO]

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stanislaw mówi

  W Polsce do Rzadu sa wystawieni na pierwszy front pseudo-historycy , ktorzy nawet nie potrafia wprowadzic prawdziwej historii do szkol czy uczelni!!!!! Jaskrawym przykladem ,dzieki Bogu juz odchodzacym jest Macierewicz ,ktory zrobil magisterke o Myciu-Paciu!!!!!

  1. Zbigniew mówi

   Semstr za 270 zl – Szkola Biznesu

 2. Frank Drebin mówi

  Ekspert ekonomii Krzysztof Bosak JAK SAM STWIERDZIŁ dlatego że w liceum brał udział w olimpiadzie ekonomicznej, BUHAHA!

 3. sum mówi

  Konfederacja z bosakiem na czele okazała się koniem trojańskim.Pod przykrywką narodowo-Polskiej partii skumali się z polofobicznym POKO.Teraz jest już nowa nazwa POKOKO

  1. Frank Drebin mówi

   Racja. A POKOKO dobre, hehe, pozwolisz że będę cytował? 🙂

  2. Krzysztof mówi

   Jesteś zwykłym palantem , ale ty nawet nie wiesz co to PALANT .

 4. Krzysztof mówi

  Państwo polskie zawsze na przestrzeni dziejów obiecywało bardzo dużo i wykorzystywało do tego media , aby ludziska , zwłaszcza ci ,którzy oglądają wiadomości raz na miesiąc myśleli jak to państwo dba o nich – taka jest prawda , rozmawiam z ludzmi na ulicy i dochodzę do wniosku ,że nie wiedzą co tak naprawdę się dzieje i to obserwuję od 40 lat. Czyli można powiedzieć ,że nasze społeczeństwo to zwykłe osły , które reagują na socjal – O TAK TO SIĘ PODOBA. Kaczyński jest mistrzem i wiedział jak zadziałać – ale co dalej ? No i ta propaganda w TVP – zwłaszcza – ŻENADA.

  1. Zbigniew mówi

   Przepraszam Panie Krzysztofie, ale przypomnial mi pan satyre Mleczko na pesymistow z lat 80-tych – to Mleeczko jest winien i Pan, ja jestem tylko asekurantem. (Mam dyplom profesora z asekuranctwa wystawiony przez prof. Stanislawskiego od mniemanologii stosowanej)

   Dwie prostytutki dolarowe z Gdanska podpieraja stara kamienice na starym miescie i jedna mowi:
   One tez sie wala.

   Generalnie wszystko sie wali, ale Polacy maja w tym niezwykly optymizm i dlatego istniejemy.

 5. cadyk z lelowa mówi

  Bosak,Braun ramie w ramie z towarzyszem sekretarzem KC PZPR Święcickim,Nie widzący nic złego w rozmowach z PO Mikke, jednocześnie krytykujący rozmowy w Magdalence i podczas Okrągłego Stołu.Szczyt hipokryzji.

 6. cadyk z lelowa mówi

  Szanowny Panie Jacku,czekam komentarz w sprawie koalicji PO i RN,W,K.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.