“Tam jest alkohol, przychodzą najarani i sikają po bramach…” Politycy PiS o Marszu Niepodległości

Od lewej: Tadrusz Cymański, uczestnicy Marszu Niepodległości, Zdzisław Krasnodębski / Fot. Youtube
9

Dla rozsądnie myślących nie powinno być zaskoczeniem, że politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz przychylne im media, zrobią co tylko możliwe, by na zawsze przejąć oddolną inicjatywę jaką jest Marsz Niepodległości. W pewnym sensie już tego dokonali. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości marsz narodowców został upaństwowionych, do prowokacji nie doszło, frekwencja była powalająca, a co za tym idzie, w Polskę poszła informacja, że to zasługa prezydenta Andrzeja Dudy i partii rządzącej. To próba ostatecznego “połknięcia” Ruchu Narodowego, który w wyborach samorządowych osiągnął mizerny wynik. Jednak, aby operacja Prawa i Sprawiedliwości ostatecznie się powiodła, potrzeba jeszcze totalnie zohydzić środowisko narodowców w myśl narracji: marsz narodowców paradą meneli, marsz prezydencki paradą cywilizowanych patriotów. I tak to działa.

Zaangażowani w operację obrzydzania środowisk narodowych, które – niestety naiwnie – poszły na układ z PiS, zostali dwaj europosłowie: Zdzisław Krasnodębski i Tadeusz Cymański.

Narodowcy to podobno wielcy patrioci, dlaczego więc w to wielkie, piękne święto piją bez umiaru, przeklinają aż uszy więdną i sikają po bramach? – w mediach społecznościowych napisał Krasnodębski.

Na słowa Krasnodębskiego odpowiedział m.in. Rafał Ziemkiewicz. Pogięło Pana? – zapytał. Przykro mi Panie Redaktorze. Opisuję to, co widziałem, niestety – odpisał europoseł.

Jeszcze dalej poszedł Cymański, który w oparciu o relację znajomego stwierdził: Tam jest alkohol, przychodzą najarani młodzi ludzie (…) Skala jest ważna, w każdej imprezie masowej, przecież tam jest alkohol, przychodzą najarani młodzi ludzie, to, przepraszam, no nie da się (tego opanować – red.) – powiedział w TVN24.

Tak się kończy siadanie do okrągłego stołu. Najpierw wielu dało się nabrać na teatrzyk partii rządzącej, która “ratowała” Marsz Niepodległości przed złowieszczą oszustką z warszawskiego ratusza, a teraz przeprowadzana jest szeroko zakrojona propaganda: bajka o PiS-ie, który marszowi zapewnił sukces i bezpieczeństwo oraz o patologicznych narodowcach, którym należy odebrać monopol na 11 listopada i doszczętnie ich stłamsić. Pytanie: jak można było dać się tak łatwo ograć?

Obejrzyj: Międlar OSTRO u Roli. O przejęciu Marszu Niepodległości i wielkiej mobilizacji we Wrocławiu!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. PanKracy mówi

  Gdyby rząd i ich służby nie zatrzymały setek prawdziwych faszystów, komunistów, i innych prowokatorów na granicach, aresztach i domach, to by zupełnie inne obrazki poszły w świat. Tym razem to były tylko raca i spalona flaga unijna, krótko mówiąc porażka dla przeciwników marszu. A co mogło być można sobie wyobrazić lub przypomnieć (prowokacje, banery, itp.).
  Myślę, że na ten rok to było rozwiązanie win-win. Tak oczywiście nie musi być w przyszłości, rząd (ten czy inny) może zmienić strategię i zamiast chronić marsz, może chcieć go skompromitować jak już bywało w przeszłości.
  Trzeba czuwać.

 2. lol mówi

  Wśród partii i stronnictw polotycznych też trwa walka o byt! Naiwni lub ufni zostaną zrobieni na szaro i skonsumowani!

 3. klioes vel pislamista mówi

  Marsz niepodległości
  czyli
  Światowy zlot faszystów

  Me(n)dia na świecie, jak dobrze wiecie,
  Celują w prawdzie; o Polsce zwłaszcza…
  Niech Was nie zwiodą urodą młodą
  Polskie dziewczęta! Ktoś je zawłaszcza…

  Ktoś wdział ich skórę! I dzieci, które
  Idą pod rękę wraz z rodzicami,
  To też gadziny! Całe rodziny
  To przebierańcy! Są faszystami!!!

  Biało-czerwone flagi… To one
  Celem Antify są, jak swastyki.
  Lecz bojówkarzy zabrakło twarzy…
  (Kiedy są, w maskach tępią wybryki.)

  Skąd ćwierć miliona?… Banda spędzona
  Z całego świata w Polsce zlot miała!
  „Faszyzmu bliska jest Polska.” – Tryska
  Z me(n)diów zdrój prawdy – „Antifie chwała!”

 4. z-k mówi

  Krasnodębski to wyjątkowy dupek a Cymański też nie odbiega

 5. JurekOgórek mówi

  Jacek jak zawsze w punkt !!!

 6. Goj mówi

  Chrześcijańska naiwność i szukanie choć odrobiny dobra u złych ludzi. I brak doświadczenia. Mam nadzieję, że patrioci wyciągną wnioski na przyszłość i nie będą następnym razem tak łatwo ulegać szatanowi.

 7. j-da mówi

  Problem w tym , że owi wypasieni naszym wikcie panowie i media, które ich zapraszają to ta sama antypolska agentura

 8. szalom mówi

  To dwa palanty. W nadziei, że sierżant im tego nie zapomni a wynagrodzi…… Tym ludziom, którzy zimną jesienią jechali na Swięto Niepodległości po kilkaset kilometrów ponosząc znaczące dla nich koszty należy się szacunek. Wielki szacunek a tymczasem dwa pasożyty, żyjące w luksusach z pracy tych ludzi pozwalają sobie na ich obrażanie

 9. tuszyn mówi

  Myślałem, że pan Krasnodębski to jakaś postać……… Jak tak można o Polakach – Patriotach? Toż to standardowy okrągłostołowy palant pilnujący półki z konfiturami. Wie tylko kto ma klucze od spiżarni i czego od pachołków oczekuje. Ech życie……

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern