„Tam jest alkohol, przychodzą najarani i sikają po bramach…” Politycy PiS o Marszu Niepodległości

Od lewej: Tadrusz Cymański, uczestnicy Marszu Niepodległości, Zdzisław Krasnodębski / Fot. Youtube
9

Dla rozsądnie myślących nie powinno być zaskoczeniem, że politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz przychylne im media, zrobią co tylko możliwe, by na zawsze przejąć oddolną inicjatywę jaką jest Marsz Niepodległości. W pewnym sensie już tego dokonali. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości marsz narodowców został upaństwowionych, do prowokacji nie doszło, frekwencja była powalająca, a co za tym idzie, w Polskę poszła informacja, że to zasługa prezydenta Andrzeja Dudy i partii rządzącej. To próba ostatecznego „połknięcia” Ruchu Narodowego, który w wyborach samorządowych osiągnął mizerny wynik. Jednak, aby operacja Prawa i Sprawiedliwości ostatecznie się powiodła, potrzeba jeszcze totalnie zohydzić środowisko narodowców w myśl narracji: marsz narodowców paradą meneli, marsz prezydencki paradą cywilizowanych patriotów. I tak to działa.

Zaangażowani w operację obrzydzania środowisk narodowych, które – niestety naiwnie – poszły na układ z PiS, zostali dwaj europosłowie: Zdzisław Krasnodębski i Tadeusz Cymański.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Narodowcy to podobno wielcy patrioci, dlaczego więc w to wielkie, piękne święto piją bez umiaru, przeklinają aż uszy więdną i sikają po bramach? – w mediach społecznościowych napisał Krasnodębski.

Na słowa Krasnodębskiego odpowiedział m.in. Rafał Ziemkiewicz. Pogięło Pana? – zapytał. Przykro mi Panie Redaktorze. Opisuję to, co widziałem, niestety – odpisał europoseł.

Jeszcze dalej poszedł Cymański, który w oparciu o relację znajomego stwierdził: Tam jest alkohol, przychodzą najarani młodzi ludzie (…) Skala jest ważna, w każdej imprezie masowej, przecież tam jest alkohol, przychodzą najarani młodzi ludzie, to, przepraszam, no nie da się (tego opanować – red.) – powiedział w TVN24.

Tak się kończy siadanie do okrągłego stołu. Najpierw wielu dało się nabrać na teatrzyk partii rządzącej, która „ratowała” Marsz Niepodległości przed złowieszczą oszustką z warszawskiego ratusza, a teraz przeprowadzana jest szeroko zakrojona propaganda: bajka o PiS-ie, który marszowi zapewnił sukces i bezpieczeństwo oraz o patologicznych narodowcach, którym należy odebrać monopol na 11 listopada i doszczętnie ich stłamsić. Pytanie: jak można było dać się tak łatwo ograć?

Obejrzyj: Międlar OSTRO u Roli. O przejęciu Marszu Niepodległości i wielkiej mobilizacji we Wrocławiu!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. PanKracy mówi

  Gdyby rząd i ich służby nie zatrzymały setek prawdziwych faszystów, komunistów, i innych prowokatorów na granicach, aresztach i domach, to by zupełnie inne obrazki poszły w świat. Tym razem to były tylko raca i spalona flaga unijna, krótko mówiąc porażka dla przeciwników marszu. A co mogło być można sobie wyobrazić lub przypomnieć (prowokacje, banery, itp.).
  Myślę, że na ten rok to było rozwiązanie win-win. Tak oczywiście nie musi być w przyszłości, rząd (ten czy inny) może zmienić strategię i zamiast chronić marsz, może chcieć go skompromitować jak już bywało w przeszłości.
  Trzeba czuwać.

 2. lol mówi

  Wśród partii i stronnictw polotycznych też trwa walka o byt! Naiwni lub ufni zostaną zrobieni na szaro i skonsumowani!

 3. klioes vel pislamista mówi

  Marsz niepodległości
  czyli
  Światowy zlot faszystów

  Me(n)dia na świecie, jak dobrze wiecie,
  Celują w prawdzie; o Polsce zwłaszcza…
  Niech Was nie zwiodą urodą młodą
  Polskie dziewczęta! Ktoś je zawłaszcza…

  Ktoś wdział ich skórę! I dzieci, które
  Idą pod rękę wraz z rodzicami,
  To też gadziny! Całe rodziny
  To przebierańcy! Są faszystami!!!

  Biało-czerwone flagi… To one
  Celem Antify są, jak swastyki.
  Lecz bojówkarzy zabrakło twarzy…
  (Kiedy są, w maskach tępią wybryki.)

  Skąd ćwierć miliona?… Banda spędzona
  Z całego świata w Polsce zlot miała!
  „Faszyzmu bliska jest Polska.” – Tryska
  Z me(n)diów zdrój prawdy – „Antifie chwała!”

 4. z-k mówi

  Krasnodębski to wyjątkowy dupek a Cymański też nie odbiega

 5. JurekOgórek mówi

  Jacek jak zawsze w punkt !!!

 6. Goj mówi

  Chrześcijańska naiwność i szukanie choć odrobiny dobra u złych ludzi. I brak doświadczenia. Mam nadzieję, że patrioci wyciągną wnioski na przyszłość i nie będą następnym razem tak łatwo ulegać szatanowi.

 7. j-da mówi

  Problem w tym , że owi wypasieni naszym wikcie panowie i media, które ich zapraszają to ta sama antypolska agentura

 8. szalom mówi

  To dwa palanty. W nadziei, że sierżant im tego nie zapomni a wynagrodzi…… Tym ludziom, którzy zimną jesienią jechali na Swięto Niepodległości po kilkaset kilometrów ponosząc znaczące dla nich koszty należy się szacunek. Wielki szacunek a tymczasem dwa pasożyty, żyjące w luksusach z pracy tych ludzi pozwalają sobie na ich obrażanie

 9. tuszyn mówi

  Myślałem, że pan Krasnodębski to jakaś postać……… Jak tak można o Polakach – Patriotach? Toż to standardowy okrągłostołowy palant pilnujący półki z konfiturami. Wie tylko kto ma klucze od spiżarni i czego od pachołków oczekuje. Ech życie……

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.