Szwedzka Narodowa Sieć Sejsmiczna wykryła dwie eksplozje w okolicy wycieków z gazociągów Nord Stream 1 i 2

wyciek gazu z Nord Stream/ fot. duńskie siły zbrojne
4

Wycieki gazu na Nord Stream 1 i 2, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26.09.2022) i w poniedziałek wieczorem, mogły być spowodowane celowymi atakami. Stacje pomiarowe w Szwecji i Danii zarejestrowały silne podwodne eksplozje w tym samym obszarze, w którym wycieka gaz. – Nie ma wątpliwości, że są to wybuchy czy eksplozje – mówi Björn Lund, wykładowca sejsmologii w szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmicznej SNSN.

Pierwszą eksplozję zarejestrowano o 02:03 w nocy z niedzieli na poniedziałek, a drugą o 19:04 w poniedziałek wieczorem. Ostrzeżenia o wycieku gazu podała Administracja Morska odpowiednio o 13:52 i 20:41 w poniedziałek po tym, jak statki wykryły bąbelki na powierzchni wody.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według Björna Lunda nie jest to obszar, który jest zwykle wykorzystywany do ćwiczeń wojskowych. – Zwykle dostajemy informacje o wybuchach, które mają miejsce pod wodą, ale czasami ich nie dostajemy. W tym przypadku nie otrzymaliśmy żadnych informacji – powiedział Lund. Dodał, że informacja o wybuchach została przekazana szwedzkim Siłom Zbrojnym.

Źródło informacji: svt.se

Zobacz też:

Wyciek gazu z rurociągów Nord Stream 1 i 2. Pojawiły się spekulacje o sabotażu

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Bardzo im się spieszy, żeby wywołać dużą wojnę, w której polecą bombki atomowe. Wtedy Ukraina nie wygra, ale oni od początku wiedzą, że Ukraina nie wygra, bo nie o to tu chodzi.

 2. ubawiony mówi

  Grisza Braun szykuje juz komisje sledcza dotyczaca bunkrow budowanych dla zydow pod Warszawa,nowym lotniskiem,i ukrywajacymi sie w polskich lasach?
  To co gonimy kroliczka?

 3. wUkrainiec Juda szabesgoj mówi

  Czy do sprawy odniósł się ambasador Ukrainy szabesgoj Juda?

 4. finka mówi

  Jak zawsze pytanie – qui bono, w czyim interesie jest gospodarcze zniszczenie Europy, nie Putina. Tucker Carlson w Fox News przypomniał, że w lutym, jeszcze przed napaścią Ukrainę, Biden powiedział przed kamerami : ” jeżeli Putin zaatakuje Ukrainę Nord Sream będzie zniszczony”,

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.