Wyciek gazu z rurociągów Nord Stream 1 i 2. Pojawiły się spekulacje o sabotażu

trasa przebiegu gazociągów Nord Stream/ fot. screen
3

W poniedziałek wieczorem (26.09.2022) operator Nord Stream 1 poinformował o spadku ciśnienia w gazociągu. Przepustowość spadła do zera. w nocy z niedzieli na poniedziałek o podobnych problemach poinformowała spółka Nord Stream 2. Chociaż gazociąg nie został oficjalnie oddany do użytku, jest wypełniony gazem w związku z próbami ciśnieniowymi.

Duński Urząd Morski poinformował, że zauważono wyciek gazu na południowy wschód od wyspy Bornholm. Drugi wyciek zaobserwowano na północny wschód od wyspy. Ze względu na niebezpieczeństwo dla żeglugi statki muszą omijać oba wskazane miejsca w promieniu pięciu mil morskich. Duńskie ministerstwo klimatu i energii ogłosiło „wyższy poziom czujności w sektorze energii elektrycznej i gazu”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niemieckie ministerstwo gospodarki i Federalna Agencja ds. Sieci poinformowały, że są w kontakcie ze wszystkimi stronami, aby wyjaśnić przyczyny awarii. Berliński dziennik „Tagesspiegel” – powołując się na informacje z niemieckich kręgów bezpieczeństwa – podał, że prawdopodobną przyczyna wycieków jest sabotaż.  – Nasza wyobraźnia nie pozwala już na scenariusz, który nie jest ukierunkowanym atakiem – cytuje dziennik swoje źródło. Niemiecki resort gospodarki oświadczył, że nie chce spekulować na temat przyczyn wycieku.

Źródło informacji: dw.com

Zobacz też:

Grzywny i więzienie za nadmierne ogrzewanie mieszkania. Europa szykuje się do zimy bez rosyjskiego gazu

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. krzysztof mówi

    banderowcy się udzielają

  2. Rebih mówi

    @Krzysztof Ja stawiam na Kamińskiego.

  3. BP mówi

    Polska, która pełza przed USA na pewno tego nie zrobiła. Ja stawiam na Rosję ( zemsta na Polsce – oskarżenie) lub USA ( rządzący w NATO). Bez pozwolenia USA Polska NIGDY by tego nie zrobiła.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.