Szwecja dba o dżihadystów z ISIS, ale odmawia azylu 106-letniej kobiecie, która uciekła przed talibami

fot. pixabay.com
3

Do Szwecji powracają dżihadyści, którzy wyjechali do Syrii i Iraku, żeby wspierać Państwo Islamskie. Władze szwedzkie witają ich z otwartymi ramionami i pomagają im ukryć fakt, że walczyli po stronie ISIS. Dżihadyści, którzy skarżyli się, że nie mogą znaleźć pracy ze względu na swoją przeszłość, otrzymali nową tożsamość.

Jednocześnie azylu odmawia się osobom, które uciekły przed islamskimi terrorystami, i dla których powrót do ich krajów oznacza śmierć. Szwecja odmówiła azylu nawróconej na chrześcijaństwo irańskiej aktorce Aideen Strandsson, która ryzykując życiem przyjęła chrzest i przyjechała do Szwecji w 2014 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolejnym przykładem bezduszności szwedzkich urzędników jest sposób, w jaki potraktowali 106-letnią kobietę, która razem z rodziną uciekła z Afganistanu. Bibihal Uzbeki dotarła do Szwecji w 2015 roku. Uciekła przed talibami wraz z całą rodziną z Kunduzu w północnym Afganistanie. Ich odyseja wiodła rodzinę przez Iran, Turcję, Bałkany na północ Europy. W grudniu ubiegłego roku szwedzkie władze poinformowały rodzinę, że jej wnioski o azyl zostały odrzucone. Przypadek samej Bibihal wtedy jeszcze nie został rozstrzygnięty. W maju br. urząd ds. migracji w Sztokholmie odrzucił także jej wniosek o azyl. Kiedy staruszka dowiedziała się o tym, doznała udaru mózgu.

Teraz Bibihal Uzbeki mieszka w szwedzkim miasteczku Hova wraz z 11- osobową rodziną, z wnukami i 68-letnim synem Mummadullahem. Podczas ucieczki syn musiał czasami nieść swoją matkę na plecach. Kobieta ledwo widzi, jest przykuta do łóżka i prawie nie mówi.

Jak widać, szwedzkie władze preferują dżihadystów z ISIS, w których widzą odpowiednich kandydatów na obywateli Szwecji. Natomiast ofiary islamskiej przemocy i terroru nie są w tym kraju mile widziane.

Źródło: dw.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. test24 mówi

    Ja jestem za tym, żeby dawać takim osobom azyl w Polsce. Skoro zostali odrzuceni przez starą UE, to pewnie znaczy, że zostali zweryfikowani, mają komplet legalnych papierów, naprawdę uciekają przed wojną i nie będą stwarzać problemów – może nawet nawrócą się na chrześcijaństwo.

  2. Julie mówi

    Albo ty jestes chory albo o droge pytasz albo niedoliany , ot co , do czego durnowatemu potrzebne bylo abecadlo , nauka pisania , nu moze troszku griamatyki i poprawnosci politycznej przy uzyciu klawiatury komputera lub laptopa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.